Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bábeli torony építése előtt...

A bábeli torony építése előtt minden ember ugyanazt a nyelvet beszélte az egész földön?

Figyelt kérdés
És melyik volt ez a nyelv? Honnan lehet ezt megtudni?

2017. febr. 8. 15:39
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

"Alapból nem tudta, meg kellett tanítani."

Miért, szerinted az embert nem kell?

Éppen úgy tanítani kell a gondolkodásra, nyelvre, sok mindenre, mint ahogy jó pár állatot is lehet.

Akit (embert) nem tanítanak, az nem is tud rendesen gondolkodni, ha semmilyen nyelvet nem ismer! Lásd: Maugli gyerekek.


Kokó felnőve, 6-7 éves korára pontosan olyan okos lett, mint egy 4 éves embergyerek, és ugyanazokat a dolgokat tudta (kivéve azt, hogy sok hangot nem tudott kimondani, csak elmutogatni. Ezért nem is tanították meg beszélni, csak a jelnyelvre).


Nézz utána, nem nekem kell keresgélni neked mindent. Főleg úgy, hogy csak elutasítani akarod.

2017. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

"Ezt már 25-ször megírtuk: CSAKIS a mitokondriumokat örököltük tőle! MINDEN MÁST más, akkor élt nőktől örököltünk!

Ja, és 200000 éve élt. "

Ez megint nem természettudományos leírás, hanem egy elképzelés, filozófia. Lehetett így is, de a mitokondriális Éva lehetővé teszi, hogy egy embertől származzon az emberiség, ha csak a női vonalat nézzük. Van még y kromoszómás Ádám is, így egy emberpártól is származhatunk... Ezek a Biblia állítását hivatottak alátámasztani, nem a törzsfejlődést, ezt tartsd figyelemben

A 200.000 év sem annyira fix:

[link]

Jó az 5-7000 évnek is...

2017. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

""Alapból nem tudta, meg kellett tanítani."

Miért, szerinted az embert nem kell? "


Arra céloztam, hogy az emberi nyelv megtanulásához az adottságok megvannak. Kokóban nincs, ez csak betanítás.


"Ezért nem is tanították meg beszélni, csak a jelnyelvre"

Na látod, ez csak "jelnyelv".


"Nézz utána, nem nekem kell keresgélni neked mindent. Főleg úgy, hogy csak elutasítani akarod."

Ne kezdjük megint! Utánanéztem, nem sokat találtam. Te meg semmit nem kerestél még nekem:)


Továbbá várom a természettudományos genetikai leírást, amit az előbb kértem.


De elhiszem és elfogadom, hogy ez Neked bizonyíték, nekem nem túl természettudományos.

2017. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

""Ezért nem is tanították meg beszélni, csak a jelnyelvre"

Na látod, ez csak "jelnyelv"."


Azért látod, milyen vagy?:) Először azt akartad bizonyítani, hogy beszél, és ez a nyelv evolúciójának bizonyítéka, most meg kiderült, hogy nem is beszél... Bár ez feltűnhetett volna korábban is:


"De akkor nyilván Kokóról sem hallottál, aki kb. 1000 szót ki tudott mondani (jelezni kézzel), és még egyszer ennyit megértett. "

Most vettem észre... Most akkor ki tudta mondani, beszélte a nyelvet vagy csak mutogatott. Látod? Semmi köze ennek az egésznek a nyelv fejlődéséhez, ugyanis ez a témánk

2017. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémád.

A NYELV az független attól, hogy ki tudod-e mondani.

A majmok gégefője nem alkalmas arra, hogy kimondják az összes emberi hangot. Az emberi csecsemő gégefője sem alkalmas rá, csak kb. 2 éves korára.

Viszont cserébe addig sokkal nehezebben fullad meg.

De pl. a némák sem tudják kimondani a szavakat, és ettől még ugyanolyan értelmesek lehetnek és remekül ismerhetik a nyelvet.

Nos, az állatok is, a maguk szintjén.

2017. febr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

@25

Értem, hogy mire gondolsz. De ez nem bizonyítja, hogy az állatvilágból alakult ki az emberi beszéd, a nyelvrendszerrel. Mi pedig erről beszéltünk. A majom felfogása pedig látszólagos, egyszerűen jól be van tanítva. Lehet 6-7 évesen is okos, de akkor is jól be volt már tanítva.

Nem csak a gégefedő miatt nem tudnak emberi nyelvi szinten kommunikálni az állatok, hanem megfelelő agyi tényezők hiányában sem.

De ezeket már elmondtuk.

Köszi a beszélgetést, és hogy kulturált formára váltottunk!

2017. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

"A majom felfogása pedig látszólagos, egyszerűen jól be van tanítva."

Ezt kellene megértened: hogy semmi különbség itt az ember és a majom betanítása között. Ha az ember NEM tanítod be, ő se fogja tudni!

Mondom: szavakat képes alkotni, MAGÁTÓL! Senki sem tanította rá!


"Nem csak a gégefedő miatt nem tudnak emberi nyelvi szinten kommunikálni az állatok, hanem megfelelő agyi tényezők hiányában sem."

No igen.

Csakhogy vannak szintek. A kutya pl. már majdnem képes beszélni. Olyan szinten van, mint a kis csecsemő - KÖZVETLENÜL azelőtt, hogy megszólalna. Szinte mindent megért, amit a gazdája mond.


A majom pedig a 4 éves embergyerek szintjén van. Nem tud kezelni elvont dolgokat. Jelenleg úgy néz ki, hogy erre egyedül az ember képes (és ő is csak valamikor 4 és 7 éves kora között tanulja meg).

De érti az időt (múlt, jövő), tud hazudni, stb. Ismeri valamilyen szinten a művészeteket is, és képes belehelyezni magát a másik helyzetébe.


A papagáj pedig TÖBBET tud, mint a 4 éves gyerek, mert tud egyszerre 2 szempont szerint válogatni.

2017. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

Ja, még ennyit: hazudni sem tanították a majmokat. Nem is kell, mert magától is tudja.

Ha pl. talál valami érdekeset, akkor úgy hívja el a társát, hogy "gyere, megkurkászlak". Aztán, mikor odaértek, nem szól semmit, csak rámutat az élelemre.


Majomcsapatban, ahol ugye a hím erősen vigyáz, hogy a nőket ne környékezzék meg, előfordul, hogy valamelyik úgy helyezkedik, hogy a hátát takarja egy szikla. Az első része ugye látszik, különben a hím nyugtalan lenne.

Közben igyekszik nagyon unott képet vágni.


A kisebbik hím ilyenkor egyáltalán nem látszik ki - azon szokott megbukni a dolog (a végén, amikor már késő), hogy a hangját nem mindig tudja fegyelmezni.

De akkor már megtörtént minden :-) csak gyorsan kell futni.


Kokó úgy hazudott, hogy eltört valamit, aztán ráfogta a gondozóra.

2017. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 How Arrow ***** válasza:

"Mondom: szavakat képes alkotni, MAGÁTÓL! Senki sem tanította rá!"


Egy két hónap mulva irni is fog tudni


"Csakhogy vannak szintek."


Persze mint a szabadkőmüveseknél


" A kutya pl. már majdnem képes beszélni."


Én meg majdnem képes vagyok repülni


"Olyan szinten van, mint a kis csecsemő"



Nekem ugy tünik hogy te vagy olyan szinten


"- KÖZVETLENÜL azelőtt, hogy megszólalna. Szinte mindent megért, amit a gazdája mond."


És mi van azokkal akiknek nincs gazdája?


"A majom pedig a 4 éves embergyerek szintjén van."


Milyen szinten van a 4 éves embergyerek, ragadozó? Vagy ugrál a fán?



"Nem tud kezelni elvont dolgokat. Jelenleg úgy néz ki, hogy erre egyedül az ember képes (és ő is csak valamikor 4 és 7 éves kora között tanulja meg)."


Nagyon sokan vannak akik még idős korukban sem tudják.


"De érti az időt (múlt, jövő), tud hazudni, stb."


Igen mert az emberektöl látja akik megfigyelik.


"Ismeri valamilyen szinten a művészeteket is, és képes belehelyezni magát a másik helyzetébe."


Milyen szinten ismeri? Konkrétan speciel?



"A papagáj pedig TÖBBET tud, mint a 4 éves gyerek, mert tud egyszerre 2 szempont szerint válogatni."


Ne a 4 éves gyerekhez hasonlisd hanem magadhoz.



Semilyen bizonyítékot még nem mondtál arra hogy az állatok nyelvéböl fejlődött volna ki az ember nyelve.


Speciel az összes ismert állatnak a bolygón beprogramozott ösztöne van.

Az embernel beprogramozott inteligencia.

2017. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 How Arrow ***** válasza:
#8 Zitusal eggyetértek
2017. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!