Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem fizettem egyházbért,...

Ha nem fizettem egyházbért, de meg vagyok keresztelve, akkor ha egyházi esküvőt akarok visszamenőleg ki kell fizetni vagy sem?

Figyelt kérdés

2017. febr. 10. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ hol élsz?

Mifelénk igen, pénz beszél, kutya ugat.;)

2017. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szóval a vallásba Isten egy olyan ember akit meglehet venni?
2017. febr. 10. 19:03
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Tulajdonképpen MINEK akarsz egyházi esküvöt, ha nem vagy vallásos????

(Mert aki azt sem tudja, hogy nem egyházbért, hanem egyházi adót kellene fizetnie, az garantáltan nem az)


Mellékesen az egyházi adót NEM istennek fizeted, hanem az egyháznak, mint szervezetnek.

2017. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mert megvagyok keresztelve xd, meg az asszony vallásos xd
2017. febr. 10. 19:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell visszamenőleg fizetni. Nekem akkor kellett, amikor keresztszülő lettem. Mert előtte én sem fizettem rendszeresen. De nem kellett az összes évre visszamenőleg. Azt hiszem, 3 évet kellett.
2017. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
21. században járunk. Inkább ők fizetnének, csak legyen elég hívük...
2017. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Településenként változó.

Nekünk 5 évre visszamenőleg ki kellett fizetni.

2017. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, hogy milyen vallású vagy, de nálunk katolikusoknál pl. nincs ilyen visszamenőlegesség. Legalább is ahol lakom, ott ilyennel nem találkoztam. Viszont a szertartásnak biztos van kis költsége (nem kell túl nagy összegekre gondolni) és járni kell jegyesoktatásra is.
2017. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom ez a visszafizetéses hol szokás, én is katolikus vagyok és itt a környéken nem hallottam még ilyesmiről (Pest megye). A szertartásnak lehet egy összege, ami változó (pl. műemléktemplomnál nyilván több), mivel használod a templomot. De sokszor elengedik, ha valaki rendszeresen odajár és aktív tagja az egyházközségnek.
2017. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is katolikus vagyok, és nálunk van visszamenőlegesség.
2017. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!