Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek a nevében kell megkeresz...

Kinek a nevében kell megkeresztelkednünk? Az Atyának, a Fiúnak és a Szent Lélek nevében VAGY Jézus Krisztus nevében?

Figyelt kérdés
Mt 28:19 kontra ApCsel 2:38
2017. febr. 10. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

"Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében"

"Péter így válaszolt: Térjetek meg, és keresztelkedjetek meg mindnyájan Jézus Krisztus nevében bűneitek bocsánatára, és megkapjátok a Szentlélek ajándékát"

A Fiú adott mindkettőben (Ő Jézus), az Atya (Isten) bár csak az elsőben van említve, a másodikból sincs kizárva, hiszen csak a megfogalmazás eltérő. A Szentlélek az Atya és a Fiú végtelen szeretete ugyebár, Jézussal jár az Atya, a Szentlélek.


Nincs kizárva egyikből sem semmi. Helyesebb megfogalmazásnak az elsőt mondanám, mivel ott konkrétan meg van említve a Szentháromság.

2017. febr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 imakommandós ***** válasza:
62%
Mind a három névbe bele kell keresztelkedni, és az apcsel 2:38-ban nem biztos, hogy Péter úgy értette a Jézus nevében való megkeresztelkedést, hogy "csak" Jézus nevébe keresztelkedjenek meg, hanem hogy az Ő nevében tegyék. Mert mindent amit cselekszünk, szóval vagy tettel, az Úr Jézus nevében kell tenni.
2017. febr. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Keresztelkedj meg mindkét verzió szerint, "biztos, ami biztos" alapon.
2017. febr. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

(Cselekedetek 3:19) 19 Tanúsítsatok tehát megbánást, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a bűneitek, hogy felüdülés időszakai jöjjenek Jehova személyétől,


Jézusról úgy beszélt, mint ’az élet Főközvetítőjéről’,

Elmagyarázta nekik, hogy a bűnök megbocsátásához arra van szükség, hogy bánják meg mindazt, amit Krisztus ellen tettek, és ’térjenek meg’.

elfogadták az alapvető igazságokat, melyek Jézus Krisztusnak az Isten szándékában betöltött szerepével kapcsolatosak, készek voltak folytatni az Istennek végzett szolgálatukat, csak most már mint Krisztus megkeresztelt követői.


Vagy is el kellett fogadniuk a messiásként Jézust.

2017. febr. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Péter zsidókhoz és prozelitákhoz intézte a felszólítását,

akik ismerték és tudták Jehova valamikori népeként az alapvető igazságot, nem arról a megkeresztelkedésről beszélt, amely a Törvény ellen elkövetett bűnök megbánását jelképezi

Bár Péter nem mondta nekik, hogy az Atya nevében merítkezzenek alá, ők már elismerték Jehovát mint Szuverén Urat, mivel természetes zsidók voltak, a Jehovának átadott nemzet tagjai.

Minthogy a zsidók elvetették Jézust mint Messiást, a megbánás és a Jézusban való hit új és létfontosságú elem volt Isten megbocsátásának a keresésében és elnyerésében. Hitüket úgy bizonyíthatták a nyilvánosság előtt, hogy Jézus Krisztus nevében vízbe merítkeztek. Így jelképezték azt, hogy személyesen átadták magukat Istennek Krisztus által.

2017. febr. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy melyik felekezetben keresztelik meg az embereket Jézus Krisztus nevében (De nem az Atya, Fiú és a Szentlélek nevében?)


Nagyon rosszul aludtam, mert tegnap nagyon sok igazságot tudtam meg. A Mt 28:19-ben leírt hármasság néhány bibliatudós szerint szövegtorzulat. Azt gondoltam, hogy ez komoly? Azt hittem, lefordulok a székről!


Ha Péter nem úgy értette volna, akkor rengeteg ideje lett volna a hiba javítására és Máté apostol is felhívta volna a figyelmét a helyes keresztelésre.

Lk 24:47

ApCsel 8:16

ApCSel 19:1-5

Kol 3:17 (a keresztelés tettnek minősül) stb.

Néhány bibliatudós szerint Kr u. IV. században a szentháromsághívők megváltoztatták Mt 28:19-et, eredetileg ott is „Jézus Krisztus nevében” kellett volna lennie, de hozzányúltak.

Sehol nem találunk arra utalást, hogy kereszteléskor ezeket a szavakat használták volna: az Atya, a Fiú és a Szent Lélek nevében. Viszont sok helyen megtaláljuk, hogy az Úr Jézus Krisztus nevében kereszteltek. Vajon Pünkösd napján Péter vagy a Szent Lélek beszélt? Mk 7:9-ben Jézus azt mondta: „ „Szépen semmibe veszitek Isten parancsát, hogy hagyományotokat állítsátok a helyére.”

2017. febr. 11. 09:30
 7/15 A kérdező kommentje:
jav.: "Kereszteljétek meg őket az én nevemben" Mt 28:19 eredetileg
2017. febr. 11. 09:47
 8/15 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy a vallás egy személynek nézi e vagy sem :o
2017. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát én református vagyok, nálunk azt mondják hogy Atya Fiú Szentlélek nevében, Ámen. Első voltam. Egyetértek azzal, aki azt írta hogy a Jézus Krisztus nevében való verzióban nem csak Jézusra kell asszociálni.
2017. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi 9-es, de a jövő héten fellátogatok az Országos Széchenyi Könyvtárba, ott van az a latin nyelvű könyv, és ki fogom keresni, amely igazolja hogy Mt 28:19-et meghamisították.
2017. febr. 11. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!