Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karizmatikusok! Ti érzitek a...

Karizmatikusok! Ti érzitek a különbséget Jézus és a Szent Szellem jelenléte között?

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy mindig jelen vannak. Nincs különbség.
2017. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 imakommandós ***** válasza:
A lényegük azonos. :)
2017. febr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindketten jelen vannak, és a lényegük azonos. A kérdés az volt, hogy néha érzitek-e a különbséget.
2017. febr. 16. 23:16
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha érzik, akkor ezek hamis érzések.

Vagy netán úgy gondolnád, hogy valamelyikük néha hátat fordít a híveinek, és nem lehet érezni a jelenlétét?

2017. febr. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem gondolom, hogy valamelyik néha hátat fordít. Ne gondolkodjatok ilyen szélsőségesen. Oké, hogy mindig jelen vannak. Attól még pl gyülekezetben erősebb 'dózisban' érezheted a Szent Szellem jelenlétét, mint mondjuk a szobádban. Ez így lehet Jézussal is.
2017. febr. 17. 06:23
 6/14 Matt Robin ***** válasza:

Szia,

Sosem elemeztem ilyen szinten.

A szellem vezérel (Rom 8,14.), vigasztal (Jn 14,16-26), és erősít (Jd 1,20.) ez érezhető és tapasztalható.

Jézus Megváltónk az Atyánál esedezik értünk (Rom 8,33. I.Jn 2,1-2.) ez szintén többször éltem át (szükséges sajnos).

Más a feladatot látnak el - talán ebben nyilvánul meg a válasz a kérdésedre.

2017. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"erősebb 'dózisban' érezheted"

De ez csakis a gyülekezet hatása, és nem a Szent Szellemé!

Ezért írtam, hogy hamis érzés.

2017. febr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Szerintem a Szentlélek és Jézus jelenlétét nem lehet direkte érezni, mint érzékszervi érzés vagy bizsergés, stb... Ezeket hitből tudjuk, mert meg van írva. Ha éreznénk, nem lenne szükség hitre, Isten szavában való bizalomra, ígéreteire való támaszkodásra. A megszentelődés hitben zajlik

Ha a megszentelődés folyamatában nyugodtabbak, örömtelibbek, békésebbek, szelídebbek, stb.. vagyunk, az már a Lélek gyümölcse. Galata 5.22.

2017. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Természetes, hogy nem érzékszervekkel érzékeljük, hanem a szellemünkkel. Ahogy van a szellemek megkülönböztetése ajándék (pl felismerjük a démonokat), úgy miért ne ismerhetnénk fel az Úr jelenlétét, aki maga is szellem, nem ember.
2017. febr. 17. 15:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Inkább arra figyelnék a helyedben, hogy a hit át ne csapjon ezotériába.
2017. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!