Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység elítéli ha...

A kereszténység elítéli ha nem csak a keresztény bibliát olvasom, hanem pl az Avesztát is?

Figyelt kérdés
2017. febr. 18. 13:05
 1/8 imakommandós ***** válasza:
67%
Igen a kereszténység intoleráns és kirekesztő vallás, nem fogad el egyszerre több istent. De mivel vallásszabadság van, azt olvasol amit akarsz és abban hiszel amit akarsz, kivéve ha ön vagy közveszélyes tanokról van szó.
2017. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még jó hogy Magyarországon nem közveszélyes ami Mohamed után jött létre:'D
2017. febr. 18. 13:40
 3/8 imakommandós ***** válasza:
49%
Ha az iszlámot csak a Korán alapján itélnék akkor az közveszélyes vallás lenne. De politikai okokból senki nem meri betiltani, kivéve a diktatúrákat ahol vallásszabadság sincs. Demokratikus országokban csak azokat a szélsőséges iszlamistákat figyelik, akik szó szerint veszik a Koránt és úgy hiszik, hogy ha megölik az ellenségeiket akkor azzal a mennybe kerülnek.
2017. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kereszténység nevében elég nagy bátorság nyilatkoznom, de mint keresztény azt mondhatom, hogy a keresztények sem csak a Bibliát olvassák.

Az emberek szabadon olvashatnak. Akár más vallás könyveit is.

Nagyon sokféle könyvet olvastam, mielőtt keresztény lettem, és a Jóisten megígéri, hogy a Szentlélek segít az embereknek megtalálni az igazságot.

Mivel Isten tudja (sőt, leginkább a Lelke) legjobban, hogy kicsoda Isten, és hogy milyen gondolatai, érzései, céljai stb vannak, így bízhatunk benne, hogy FEL tudjuk ismerni mi is, hogy egy könyvben mennyi a valóság Istenről és mi az, ami tévedés, vagy csak puszta feltételezés.

... vagy ami komolyabb következményekkel jár, mi az, ami kimondottan megtévesztő állítás az Istenről.


Azt mondanám, olvass, és mérlegelj, és figyelj, merre vezet a Jóisten.

2017. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az első válaszolónak.

Az Isten állítja magáról, hogy csak egyedül Ő az isten, a többi lény, mind teremtmény (még ha hatalmas erőkkel is bírnak pl. angyalok). Van, akiket Ő teremtett, és van, akiket az emberek hoznak létre a képzeletükben. (pl. bálványok, mindenféle félistenek, istenek, mitológiai hősök).


A keresztények és többi egyistenhívő emberek nem hazudtolják meg az Istent, akivel igazi bizalmas, szerető, személy kapcsolatban vannak.

Ráadásul Isten ezt bármikor bizonyítani tudja, h nincs Nála nagyobb hatalom és nincs nála nagyobb szív sem.


Attól még senki nem intoleráns, hogy feleségül vesz valakit, és azt állítja magáról, hogy nincs több felesége, csak az az egy.... Ez tény. A többi nő nem felesége :)


Ha nincs több isten a világon, mint az Isten, akkor mit mondhatnék? ez tény. :)


Attól még olvasni lehet bármit, de elhinni nem kell akármit, és kapcsolatot keresni az emberfeletti angyalokkal, étel, ital áldozatokkal tiszeteltünket kifejezni csak arra jó, hogy megtévesszenek bennünket.

A lelkünknek inkább az igaz jóságra, szeretetre van vágya, amit csak a Jóisten társaságában találunk meg :)

2017. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 imakommandós ***** válasza:
Az "intoleráns" és "kirekesztő" jelző csak irónia volt az ultraliberálisoknak.
2017. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Kedves kérdező!


Én általában ehhez szoktam magam igazítani;


1Thessz 5:21-22

Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok!

Mindentől, a mi gonosznak látszik, őrizkedjetek!


És szerintem ez egy kitűnő tanács!

Ha nem olvasól mást is a Biblián kívűl akkor nem tudod mihez viszonyítani a Biblia tanítását, tehát szükség van erre ha azt akarod,hogy legyen egy fogalmad a különbbségekről.

Mert ha pl nem olvasod az Avesztát el akkor könnyű prédává válhatsz!

Lásd. pl. a Jehova Tanúi bibliája, én elolvastam azt is és már nem tudnak megfogni mert tudom a tévedéseit és a hibáit és tudom mihez viszonyitani. (ez csak egy példa volt).


Szóval én mint keresztény azt mondom, hogy nyugodtan művelődj, és amit hasznosnak látsz azt megtartod ami meg nem az azt elveted, és többet nem gondolsz rá.


Üdv

2017. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel az Avesztának, akkor olvashatod.
2017. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!