Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények ellenzik a...

A keresztények ellenzik a jógát és a meditációt?

Figyelt kérdés
Amennyiben ellenzik: miért?

2016. dec. 31. 10:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Ez alapján úgy tűnik, hogy ellenzik. Hogy miért? Nyilvánvalóan tudatlanságból és babonás hiedelmek miatt (jön az ördög és megszáll és még hasonló butaságok).

2016. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Ahány keresztény, annyiféle hozzáállás. Széles a spektrum, vannak, akik az elzárkózó végén állnak, vannak, akik a nyitottabbon.
2016. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 Pietrosol ***** válasza:
95%

Szia!


Nem. A keresztény meditációt kontemplációnak nevezik.

2016. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
84%
Relatív. Miért végzik azok akik jógáznak, illetve meditálnak? Elsősorban gondolom azért hogy megnyugodjanak, egyensúlyba kerüljenek a világgal, tisztán lássanak. Nekem hitem szerint mindezt nem egy általam kántált mantra, vagy egy mozdulatsor kell, hogy betöltse, hanem az, aki által van az élet. Én nem a magam mozdulatában bízok (hiszek) hanem a teremtő akaratába és segítségébe bízok (hiszek).
2016. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 Alain Delon ***** válasza:
33%
Biztos, hogy ellenzik, és azért, mert nem tőlük származik, és minden ilyennek ellenségei.
2016. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
88%

Tudok olyan keresztényről, aki jógázik. A szerzetesek pedig rendszeresen meditáltak/meditálnak, csak nem így hívják.


Tapasztalatom szerint addig ellenzik, amíg meg nem ismerkednek vele. Aki eleve elutasít szinte mindent, az persze ezt is el fogja.

2016. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


Kérdés az hogy minek van szüksége a jógára?

Azért hogy megnyugodjon?

Amennyiben igen akkor gond van. Mert nem Istenben bízik hanem valami másban. Aki hívő ember annak nincs szüksége jógára mert ott van a Megváltója az Úr Jézus Krisztus aki közbenjáró Isten és ember között!

2016. dec. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
87%
Hát én 2x voltam jogán, de nem bírták a csontjaim. Jó kis torna. Semmi neo ezotérikus szemetet nem tapasztaltam benne, mert akkor visítva szaladtam volna a wc-re.
2016. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Alain Delon ***** válasza:
0%
Ugye? #7.
2016. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
49%

Vidiripi


Ugye, mi?

2016. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!