Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Isten fia, vagy Jézus=Is...

Jézus Isten fia, vagy Jézus=Isten?

Figyelt kérdés
A Bibliában az van,hogy az Atya,a Fiú és a Szentlélek egy személy.De ha egy személy,akkor hogy lehet a fia Istennek?Most akkor Jézus=Isten fia vagy Jézus=Isten?

2017. febr. 21. 19:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy misztérium. Magyarul soha nem fogjuk megtudni hogy lehet Isten három személyben. De ezt nem az ember találta ki hanem Isten mondta el a szájával emberi alakban.
2017. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 homo ludensz ***** válasza:
77%
Képzelj el egy háromszöget: Atya-Fiú -Szentlélek (Szent Szellem) ez a Szentháromság. Ezt szétszedni és külön vizsgálni,viszonyítani egymáshoz értelmetlen. A kereszténység lényegét próbálod méricskélni mint ha egy három lábú széket nézegetnél hogy melyik a fő tartó láb.
2017. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
De hogy lehet a saját fia?Vagy ha Jézus is Isten,akkor mégsem a fia,hanem ő maga?
2017. febr. 21. 19:35
 4/30 anonim ***** válasza:
Nem egy személy, hanem három, a lényegük egy. A Fiút az Atya szülte, a Szentlélek pedig kettejüktől származik.
2017. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 KZitus ***** válasza:
32%

Szia


A kérdésedről ezt írja a Biblia:

Máté 3:16, 17

Megkeresztelkedése után Jézus azonnal feljött a vízből; és íme, az egek megnyíltak, és látta, amint Isten szelleme alászáll, mint egy galamb, és leereszkedik rá. Íme, hang is hallatszott az egekből, amely így szólt: „Ez az én szeretett Fiam, akit helyeslek.”

Maga Isten ismeri el Krisztust a Fiának.


János 14:28

" Hallottátok, hogy azt mondtam nektek: elmegyek, és visszajövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam."

Ezt viszont Krisztus mondja az Atyjáról


Jézus azt is elmondta, hogy vannak dolgok, amelyeket sem ő, sem az angyalok nem tudtak, hanem csak Isten ("Azt a napot vagy azt az órát senki nem tudja, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, csak az Atya." Márk 13:32.)


Jézus így imádkozott Atyjához: „ne az én akaratom legyen meg, hanem a tiéd” Lukács 22:42


Mindemellett Isten volt az, aki feltámasztotta Jézust a halálból, nem Jézus támasztotta fel önmagát ("Ezt a Jézust az Isten feltámasztotta, és e ténynek mi mindannyian tanúi vagyunk." Cselekedetek 2:32)

2017. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Tehát akkor Jézus nem Isten?,,Csak" a fia?Akkor miért írják azt,hogy az Atya a Fiú és a Szentmélej egy személy?
2017. febr. 21. 20:01
 7/30 A kérdező kommentje:
*Szentlélek
2017. febr. 21. 20:02
 8/30 Alex Fly ***** válasza:
65%
Szerintem ha emberi logikával akarod felfogni Isten lényegét, az olyan, mint amikor egy amőba akarja megérteni az embert. Ő is kétségbeesik, hogy az ember most rengeteg különálló sejt vagy egy személy...
2017. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 szp72 ***** válasza:

Jézus nem maga az Atyaisten, hanem a Fia, aki maga is Isten: a Fiúisten. Az Isten szó alatt, ahogy a Biblia is használja általában csak az Atyát értjük, vagyis Jézus nem maga az Isten, hanem a Fia. Az Atya és a Fiú tehát két különböző személy.


Tehát a két különböző személy mind a kettő Isten. Akkor tehát két isten van? Nos itt van a csavar a keresztény tanításban: A két különböző személy nem két különböző isten, hanem ugyanaz az egyetlen Isten. A két személy ugyanis tökéletesen ugyanazt az egyetlen isteni lényeget birtokolja. Mindenük tökéletesen közös és egy, csak éppen a személyük különbözik.


Egy hasonlattal élve, ez olyan mintha két emberi személy birtokolna egyetlen emberi testet. Istennek persze nincs teste, hanem szelleme vagy másik szóval lelke. Az Atya és a Fiú ugyanazt az egyetlen isteni lelket birtokolja: egylelkűek, egyszelleműek, egylényegűek.


A lélek tehát az Atya és a Fiú tökéletes egysége. Két személy tökéletes egysége nem lehet se személytelen, se egyik se másik személy, hanem csak valami egészen különleges és titokzatos értelembe vett harmadik személy, ezért tehát valójában nagy betűvel írandó: Lélek vagy ahogy a Biblia nevezi: Szentlélek.


Az Atya és Fiú a Szentlélek által és a Szentlélekben tökéletes egy. Ez a Szentháromság titka. Egy Isten van három személyben.


Vannak tévtanítások, amelyek tagadják a három személy különbözőségét, ők a szabelliánusok. Vannak amelyek tagadják a három személy tökéletes egységét és istenségét, ők az ariánusok. Ezen oldalon van bőven mind a kettőből, a keresztények döntő többsége azonban háromszemélyű Egy Istent vall.

2017. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
43%

Igen ám kedves kérdező és Kzitus csakhogy a Biblia ezeket is írja;


Jn 1:1

Kezdetben vala az Íge(JÉZUS), és az Íge(JÉZUS) vala az Istennél, és Isten vala az Íge(JÉZUS).



Jn 1:14

És az Íge(JÉZUS) testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Fil 2:6

A ki, mikor Istennek formájában vala(JÉZUS), nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,


Kol 1:18

És Ő(JÉZUS) a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő(JÉZUS) legyen az első;


1Ján 1:1

A mi kezdettől fogva vala, a mit hallottunk, a mit szemeinkkel láttunk , a mit szemléltünk, és kezeinkkel illettünk, az életnek Ígéjéről(JÉZUS).


Róm 9:5

A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen.


Kol 1:16

Mert Ő benne(JÉZUS) teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa(JÉZUS) és Ő reá nézve(JÉZUS) teremttettek;


Róm 11:36

Mert ő tőle(JÉZUS), ő általa(JÉZUS) és ő reá nézve(JÉZUS) vannak mindenek. Övé a dicsőség(JÉZUS) mindörökké. Ámen.


1Kor 8:6

Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is ő általa.


Zsolt 104:24

Mily számtalanok a te műveid, Uram(JÉZUS)! Mindazokat bölcsen alkottad meg, és betelt a föld a te gazdagságoddal.


Péld 3:19

Az Úr(JÉZUS) bölcseséggel fundálta a földet, erősítette az eget értelemmel.


Jer 10:12

Ő teremtette(JÉZUS) a földet az ő erejével, ő alkotta a világot az ő bölcseségével, és ő terjesztette ki az egeket az ő értelmével.



Jn 1:3

Minden ő általa(JÉZUS) lett és nála nélkül(JÉZUS) semmi sem lett, a mi lett.


Zsid 1:2

A kit tett(JÉZUS) mindennek örökösévé, a ki által(JÉZUS) a világot is teremtette,


Ézs 44:6

Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója(JÉZUS), a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.


Jel 21:6

És monda nékem(JÉZUS): Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én(JÉZUS) a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.


Jn 4:14

Valaki pedig abból a vízből iszik, a melyet én(JÉZUS) adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, a melyet én adok néki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne.


Jn 6:35

Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.


Jn 7:37

Az ünnep utolsó nagy napján pedig felálla Jézus és kiálta, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék.


Jn 11:25

Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;


Jn 12:46

Én világosságul jöttem e világra, hogy senki ne maradjon a sötétségben, a ki én bennem hisz.


Jel 1:7

Ímé eljő a felhőkkel; és minden szem meglátja őt,(JÉZUS) még a kik őt által szegezték is; és siratja őt e földnek minden nemzetsége. Úgy van. Ámen.


Zak 12:10

A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.



Jel 1:17-18

Mikor pedig láttam őt(JÉZUS), leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét(JÉZUS), mondván nékem: Ne félj; én vagyok(JÉZUS az Első és az Utolsó,

És az Élő; pedig halott valék(JÉZUS), és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.



Mondjátok már meg de őszintén,meddig folytatjuk még ezt a Jézus elleni harcot?

Mikor jösztök végre rá,hogy Isten ellen küzdötök!?

A Bibliának EGY Istene van!!

És Ő a VAGYOK a testben megszületett JÉZUS KRISZTUS!


Mossátok már végre ki a csipát a szemetekből és vegyétek ki a dugót a fületekből,hogy lássatok és halljatok mert nincs senki másban reménységünk csak egyedül Jézus Krisztusban!


Ő Izrael Megváltója, Ő az egész emberiség Megváltója és Ő az Istenünk.

Ha ezt nem tudjuk megérteni akkor már most lehúzhatjuk az örökkévalóságunkat a klotyón...mert nekünk lőttek!!


Olvassátok azt a Bibliát és dobjátok a tűzbe azokat az őrtornyos hazugságokat mert inkább égjenek azok el mint ti az örökkévalóságig.

Hát nem értitek,hogy mekkora a TÉT!!????


Isten óvjon bennünket!

2017. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!