Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sajnos nagyon a padlón vagyok...

Sajnos nagyon a padlón vagyok és nem találtam útmutatást. Fordulhatok a Sátánhoz?

Figyelt kérdés
Régen volt, amikor a Sátánhoz fordultam és akkor fordult jobbra az életem. Ezt leginkább tagadnám, de tényleg így történt. Egy nehéz időszakomban Istenhez imádkoztam mégis, és akkor is jobbra fordultak a dolgok. Így leginkább egy nagy zavar van a fejemben ezzel kapcsolatban. Ha létezik mindkét erő, akkor már végképp nem tudom hova forduljak.

2017. febr. 23. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Mindig a végcél a lényeg. Ha átmeneti jobbulásra vársz, de a végén úgyis az önzést választod, aminek a vége a halál, akkor Sátán a te pártfogód.


Ha azonban a szeretetre vágysz, az életre és a tartós boldogságra, akkor érdemes Istent választani. A szeretet a következetes másik-középpontúság, a másokért élés gondolkodásmódja és életformája. Csak ez nyújt valódi életet és tartós boldogságot. Az „én és te” sorrend megváltozik „te és én”-re. A Biblia szerint ez az igazság. Az az igaz ember, akinek az életében ez az alapelv válik győzedelmessé, mindent meghatározóvá. Ebben tud Isten segíteni, és akkor már a körülmények nem fogják befolyásolni az életed. A szeretet forrása Isten.


Üdv. Péter

2017. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Miben különbözik mikor az egyikhez vagy másikhoz fordulsz segítségért?
2017. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm Péter, megfontolom a leírtakat.


#2: Istenhez és a Sátánhoz is a saját szavaimmal, mivel sosem éltem "vallásos" életet. A létezésükben sem hiszek egyértelműen. Én olyasféle ember vagyok, aki néha hisz, néha nem. Olyan, aki egy életen át kutat.


Istenhez leginkább szolga módjára imádkozom. Mondhatni könyörgöm.


A Sátán esetén inkább partnerként tekintek rá. Kérek, hogy jelezze nekem bármin keresztül (leginkább álom formában), hogy mit kér cserébe. Persze választ nem kaptam, vagy nem értettem meg.

2017. febr. 23. 10:17
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Szia! Van egy végtelen nagy különbség Isten és a sátán között:

Míg Isten a tökéletes és önzetlen szeretet, és ezzel a szeretettel akarja betölteni és teljessé tenni a te szívedet és életedet is, csak annyit kér, hogy bízd Rá magad, addig a sátán arra törekszik, hogy tönkretegye az életedet, és ehhez a "cél szentesíti az eszközt" módszert használja fel: megadja szíved önző kívánságaira a világ mércéje szerinti "jó" dolgokat, de közben a lelkedet teszi tönkre és választja el Istentől, az Élet Forrásától.

2017. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
A padlórakerülés garantált módja az ellenségtől való segítség kérése. Amíg az ember a Földön él, mindig van lejjebb. Amikor az ember azt gondolja, hogy olyan rossz helyzetben van, ahonnan már nincs is lejjebb, hajlamos azt gondolni, hogy a padlón van. Bizonyos tekintetben ez igaz is, de ez a padló még nem a földszinten van, hanem az emeleten. Ám ha valaki a Sátánhoz fordul, akkor az emeleti padlón való státusza is veszélyeztetve van. Persze mondhatja az ember, hogy mit is bánna ezen a státuszon, ha azt is elveszti. Ezt csak addig gondolja, amíg ez be nem következik. A lenti állapota rosszabb lesz a fenti padlónál, és vissza fogja azt sírni. De talán még ez sem a legalsó szint lesz, úgyhogy továbbra sem bölcs azt gondoni, hogy nincs lejjebb. Ha az ember végleg elpuskázza, és a Pokolba kerül, ahol garantáltan soha nem lesz jobb, még ott is kerülhet még rosszabb helyzetbe, de ott a süllyedés már egyirányú. Itt a Földön azonban van visszaút. Ha azonban a Sátánhoz fordulsz, a saját dolgodat nehezíted meg a továbbiakban. Ha a múltban már fordultál a Sátánhoz, ezt ő nem felejti el, és csak Jézus Krisztus vére képes arra, hogy tisztára mossa a lelkiismeretedet, megtisztítson, megszenteljen és levakarja rólad a legádázabb ellenségedet. Ha ez bekövetkezik, tiszta lappal indulhatsz. Ám ennek ára van, amit a Biblia megtérésnek nevez. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy segítségül hívod Jézus nevét, megmenekülsz, megváltozik a természeted és kilapátolod a bűnt az életedből, amit a már megváltozott természeted tesz lehetővé. Mindehhez arra van szükséged, hogy arra a helyre menj, ahol az evangéliumot hirdetik, mert ott szembesülhetsz a Feltámadott Jézus Krisztussal, és ott tudod segítségül hívni a nevét, ha előre hívják azokat, akik meg szeretnének térni.
2017. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

Nem lehetsz biztos ezen erők létezésében, rengeteg más vallás is létezik.

Fordultam már a keresztény istenhez, Sátánhoz, Luciferhez, Baálhoz, Astartehez, Odinhoz, Thorhoz, Lokihoz, Hádészhoz, Phenexhez, Asmodeushoz, meg még egy pár kisebb jelentősségű istenséghez, és amit észrevettem, hogy csak a felfogásom az, ami változott. Tapasztalataim alapján az isten az emberben rejtőzik, és nehezebb időkben előhívhatod különböző vallási iratok olvasása közben, majd pozitív energiával árasztod el Magad, és ez hozza el a jó dolgok történését.

Mégegyszer mondom, ez csak tapasztalat, nem egy tény. :)

2017. febr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Sátánhoz egyáltalán ne fordulj! Még a senki is jobb, mint ő.

Istenhez fordulj, csak ő tud hatékonyan segíteni.

2017. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Ha egyikben sem hiszel,akkor magadban hittél.És a hit a lényeg,nem a szavak.
2017. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Tegyük fel létezik mindkettő, mikor szólsz hozzájuk, elfogadod, hogy vannak. Olyanok mint amilyennek mondják őket, Isten a jóság, a szeret, a Sátán meg rossz és gonosz. Te meg padlón vagy és segítségre van szükséged. Végső elkeseredettségedben kéred a Sátánt, hogy segítsen, de nem igazán áll veled szóba, az életed mégis jobbra fordul. Én első körben arra gondolnék, hogy aki képes mindenkit feltétel nélkül szeretni, azt nem érdekli, hogy kihez fordulsz mikor látja, hogy bajban vagy. Segíteni fog. Csak mert az, aki.
2017. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

kérdező.


Talán döntened kellene. Sem ember sem az istenek nem szeretik a tehetetlen és főleg kétszínű személyeket.


Az rgyikhez könyörögsz, a másikkal meg csak haverkodsz?

Azt kapod amit a kétszínűek megérdemelnek. De ezt - nagyrészben- magadtól kapod.


Azok vallásáról pedig nincs semmi kétségem akik irkálmányaiból a szeretet,jóság, a gonosz, és rosszakarat sztereotípiáit kisajátítják saját saját leszerepelt valóban gonosz kitalációjuk számára, valamint képzelt ellenfelére.


Tipikus pusztító félelemkeltő, manipulatív, a végletekig ostoba, ön és világpusztító keresztény ( sőt ábrahámita) hozzáállás.


Ha rájuk hallgatsz elveszett ember vagy.

De mindegy is. A döntés a tiéd - még akkor is ha ezt másoktól várod,ill véleményére alapozod- úgyhogy ne csodálkozz a kétarcúságod következményein.


Tanulj, okosodj és dönteni is fogsz tudni.


sok sikert.

2017. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!