Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten létezik?

Asddsaasddsaasddsa kérdése:

Szerintetek Isten létezik?

Figyelt kérdés
Ha igen mért.ha nem mért. És evolúció vagy isten hit? A válaszokat köszönöm.

2017. febr. 23. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 anonim ***** válasza:
75%

Nem.

Mostanában 3 naponta jön ez a kérdés?

2017. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/131 anonim válasza:
73%
Nem
2017. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/131 anonim válasza:
79%
Ha nem bizonyítja senki hitelt érdemlően Isten létezését, az azt jelenti hogy Isten nem létezik. Tehát nem létezik.
2017. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/131 anonim válasza:
21%
A biologia bizonyitja :)
2017. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/131 anonim válasza:
81%
Attól függ melyik Isten, mert nagyon sok van belőlük. A buddhisták pl. sokszáz féle isten létezését feltételezik, vagy ott van pl. Durgá istennő, aki ugyancsak isten. Vagy akár említhetném Krisnát is, de most inkább nem említem. Ugyanakkor egyesek amit istennek hisznek az nem más mint a felettes énjük, azaz saját maguktól kapják a sugalmazásokat! Mohammed vagy Jézus Krisztus pl. nem istenek, mégis istenkultusz épület köréjük és istenként tisztelik őket. A japán Sintó vallásban ezerszámra hemzsegnek a szellemek és mindegyiknek van valahol a hegyekben minimum egy bálványszobra vagy szentélye. És még sorolhatnám... Jaj, a Zoroasztriánusokról még nem is beszéltem... Szóval szerintem annak van akinek van, van akinek nincs...
2017. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/131 anonim válasza:
42%
elég gyanús hogy van valami felsőbb hatalom(de nem ez a bibliai Isten kép az tuti),mert ennek így semmi értelme,hogy csak úgy van valami(az univerzum)
2017. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/131 anonim válasza:
79%
Ezernyi vallás van egyiknek az Istenére sincs semmi bizonyíték és egymást cáfolják ellenben az evolúció bizonyított és cáfolja az Istent.
2017. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/131 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ezt írtad-Isten. Mire gondolsz?

2017. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/131 anonim ***** válasza:
94%

Igen, szerintem létezik, és nem mond ellent az evolúciónak sem.

És hogy szerintem miért létezik? Leginkább Aquinói Szent Tamás 5 istenérvével tudom magyarázni.(megjegyzem, ő ateistaként tért át a hitre, a kereszténység egyik legnagyobb filozófusa)

Röviden:

1. a világban minden változik. de a változást mindig valami mozgatja. Kell, hogy legyen egy mindig is létező örök személy, aki az egészet elkezdte

2. minden okozatnak van oka. és az okozat mindig másodlagos, az ok nélkül nem létezhet okozat, kell legyen egy első ok, amiből kiindult minden okozat

3. a semmiből nem alakulhat ki minden, kell, hogy legyen egy mindig is létező valami, valaki, aki teremti a mindent

4. léteznek léttökéletességi fokozatok. valami mindig tökéletesebb a másik valaminél. kell, hogy legyen tehát egy abszolút tökéletesség

5. a világ logikus, mindennek van valami célja. de a cél kitűzéséhez szükség van egy célkitűző erőre, ez intelligens felsőbb erőre, ami mindenbe beleprogramozta a célszerűséget.

[link]

És bocsi, hogy ilyen hosszú, de te kérdezted, hogy miért :P

2017. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/131 anonim ***** válasza:
100%

Isten a Lét. Isten szeretet, kedves asddsaasddsaasddsa.

Ahol van szeretet, ott van Isten. Ahol nincs ott nincs.

2017. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!