Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ferenc pápa miért sértegeti...

Ferenc pápa miért sértegeti folyamatosan a katolikusokat, keresztényeket?

Figyelt kérdés
2017. febr. 24. 21:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki álszent módon keresztény, az akkor mégis mitől lenne keresztény? Ez nem sértés, hanem egy teljesen jogos észrevétel.
2017. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezek közül te melyik vagy?

Álszent keresztény, vagy pedig úgy akarsz szaporodni, mint a nyulak?


Szerintem is teljesen igaza van, és nekem is egyre rokonszenvesebb.

2017. febr. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Milyen pápa az, aki szerint a nem megfelelő hívek menjenek inkább ateistának? Lehet, hogy neked szimpatikusabb, de az is biztos, hogy nem vagy valami penge teológiai kérdésekben.
2017. febr. 25. 06:25
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta: Jobb egy ateista, mint az álkeresztény. Mi ebben a gáz? Teljesen egyetértek vele. INkább vállalja valaki hogy nem hisz valamiben, mintsem hogy azt hazudja hogy igen.
2017. febr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmad sincs mit jelent az álszent hívő kifejezés, ugye?
2017. febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a pápa nem azt mondta hogy az álszent keresztény legyen inkább ateista,hanem azt hogy az álszent keresztényeknél még az ateista is jobb
2017. febr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A jogos kritika nem sértés. Ha annak érzed, gondold át még egyszer :)
2017. febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, értem mire gondolsz. Azt szeretnéd, hogy a nem megfelelő hívek jó útra térjenek. Különben ezek a nem megfelelő hívek elhagynák az egyházukat, ahelyett hogy megváltoznának. A pápa csak fel akarta rázni az egyházát, mert botrányoktól elég hangosak lettek. Ez a pápai kijelentés nemcsak katolikusokra vonatkozna, hanem rejtett módon minden felekezetre is.
2017. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A pápa azzal a gyakorlattal őróbál szakítani szerintem, hogy korábban az "igazi" keresztény megpróbált mindenkit magtéríteni. Ki-ki a maga módszereivel. Pl. amikor én 8 éves voltam és elkezdtek hittanra járatni, az esperes úr első (és tényleg az első) mondata az volt, hogy "aki nem hisz Istenben, az a pokolra jut". Tekintve hogy én a magam nyolcéves fejével az addigi istentudat nélküli életemmel is remekül megvoltam, az első dolgom volt hogy elhatározzam: a lóf..szt..... Na ennyit a hittérítésről.


A Pápa nem gondolja alábbvalónak azt az embert aki nem hisz Istenben és ez így van rendjén. Mondom, szeretem ezt a Pápát. Felnézek rá ateistaként is.

2017. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

33. 

Vagy legyetek jó fák, és teremjetek jó gyümölcsöt, vagy legyetek romlott fák, és teremjetek romlott gyümölcsöt; mert gyümölcséről ismerik meg a fát.

34. 

Mérges kígyóknak fajzatai, mi módon szólhattok jókat, holott gonoszak vagytok? Mert a szívnek teljességéből szól a száj.

35. 

A jó ember az ő szívének jó kincseiből hozza elő a jókat; és a gonosz ember az ő szívének gonosz kincseiből hozza elő a gonoszokat.

36. 

De mondom néktek: Minden hivalkodó beszédért, a mit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján.

37. 

Mert a te beszédidből ismertetel igaznak, és a te beszédidből ismertetel hamisnak.

2017. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!