Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez hogy működik?

Ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Nemrég alakítottam ki magamnak a saját hitvilágomat, nem igazán mondanám magamról, hogy hívő vagyok, mert egyik vallást sem érzem magaménak. Nem is igazán választ szeretnék, hanem véleményeket. Szerintetek bármelyik olyan vallás, ami irreális határokat szab (tehát azt mondja: dolgozz és imádkozz, mert különben pokolra kerülsz), az elhomályosítja az adott ember elméjét? Vagy van egyáltalán még ilyen vallás?

Vannak azok az emberek is, akik borzasztóan félnek. Rettegnek az általuk "Istennek" nevezett dologtól. Nem tudják, de így van. Nem mernek hinni a tudománynak, mert istenkáromlásnak neveznek minden "csodát", amit akár egy egyszerű kémiai egyenlettel meg lehet magyarázni. Sokan vannak ilyen emberek? Többen vannak ismeretségi körömben akik így élnek, de nem szeretnék általánosítani, a vallás adhat valamit az életünkhöz, de szerintem ezen a szinten ez már egészségtelen.

Lehet, hogy kicsit kusza volt, ahogy fogalmaztam, ezért most összegezve felteszem újra a kérdéseimet, és elmondom, amit gondolok:

Tény, hogy voltak vallások, amik robotoló zombit csináltak az emberekből, esetleg jelen van ez még mindig?

Van olyan ember, aki tudatlan lesz, mert nem képes racionálisan gondolkodni hite miatt, és retteg isten(ei)től?


Nem nézek le senkit, normális válaszokat várok, kérdésem semmilyen diszkriminatív tartalommal sem rendelkezik senki iránt, egyszerűen kíváncsi vagyok mások véleményére, mert maga a téma nagyon érdekes.



2017. febr. 26. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha érdekel a téma, akkor a memetikának nézz utána.

Nem szükséges feltétlenül, hogy valami hasznos legyen, ahhoz, hogy elterjedjen. A mémek maguktól is szaporodnak, bizonyos körülmények között - és persze károkat is okozhatnak.

2017. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Van olyan ember..mindenféle van.én a classic istenben nem hiszek.ha van akkor sehova sem kell elmennem imádkozni,pénzt dobálni..abban sem hiszek h valaki figyelne..tulvilágnak abba a formájában kicsit hiszek hogy ha meghalok,akkor valami információ fent marad belőlem.quantum információ.hiszem azt hogy a múlt a most,és a jövő mind egyszerre létezik..egyik világ pillanatkép egy másik pillanatképben..ilyesmikben hiszek.meg abban hogy olyanok vagyunk mint a halak a vizben..nem látunk mindent,korlátoltak vagyunk..még..
2017. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem is hasonló elképzeléseim vannak. Nem hiszek Istenben, egy összefogó elvben hiszek, ami alapján a világ működik. Nem érdekli, ha imádkozol neki, mert azt minek? De mivel a világ maga is energiákból áll, a gondolatainkkal megváltoztathatjuk. Mindennek megvan a magyarázata, nincsen olyan, hogy "csoda". A múlt, jelen, jövő dologgal kapcsolatban: arra gondoltál, hogy minden egyes pillanat egyszerre létezik, mi csak úgy haladunk ezek között a síkok között, mint a térben, csak ez kevésbé irányítható?
2017. febr. 26. 19:08
 4/14 anonim ***** válasza:
ez már filozófia... istenben mostanában leginkább azok hisznek, akik ezt megtehetik:) sokan nem túl intelligensek mégis tudják, hogy istennel nem jutnak messze. Mo-n akármilyen meglepő kb 50% ateista él, és ez az elmúlt 80 évben mindig így volt.
2017. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy aki "megteheti"?
2017. febr. 26. 19:44
 6/14 anonim ***** válasza:
úgy értem, hogy sok esetben nálunk a vallásosságnak sok esetben érzékelhető anyagi előnye vannak, másrészt pedig egy valódi hivő iszonylag sok időd és pénzt áldoz erre az elfoglaltságra. Sokan vannak olyanok, akik et egyszerűen nem tehetik meg... és egyre többen.
2017. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De valaki nem attól lesz ateista, hogy nincs pénze hinni.
2017. febr. 26. 20:31
 8/14 anonim ***** válasza:
Ugy értem hogy egyszerre létezik,hogy mindegyik van múlt,jelen,jövő.és ugyanakkor egyik sem.sokszor ha felnézünk az égre,látjuk a halott csillagok multját,vagy a nap fénye is pár perc mire idejut..igy a multba nézünk.de egy ősember szemszögéből mi vagyunk a jövő.vagy nekünk az lehet egy jövő hogy robotok lesznek meg ilyenek..de hiszem hogy valahol már az van,és mi vagyunk a multjuk..lehet igy zagyvának hangzik,bocsánat,remélem érthető,!szoval ez csak egy szelete az egésznek..az ősrobbanástól fogva,szerintem az is több volt,van..mint a forrásban levő vizben a buborékok..persze folyamatosan figyelem a tudományt,rakom össze a dolgokat.az biztos hogy rohamosan fejlődik,és van még hova,de jó úton vagyunk!:)
2017. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De sztm mindig olcsóbb a vallás,mint egy saját hit..ha valamit rosszul csináltál,pl megcsalod az asszonyt,elmész gyónni,a pap elmondja hogy megkisértett az ördög,feloldoz..nincs vele dolgod..ez sarkitott példa,de sokan igy hasznaljak a hitet..ha jót teszel az meg istentől van,jó uton vagy..lene lépj róla..aztán ott a tulvilág,az is olcso.nem igényel kvantumfizikát,meg semmilyen tudást.elhiszed,és levan tudva a halál..
2017. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én megismeretem Jézust befogadtam a szívembe. Ha te is megismernéd az igazságot és újjászületnél nem tennél fel ilyen kérdéseket.
2017. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!