Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan is működik akkor ez?

Mittommén kérdése:

Hogyan is működik akkor ez?

Figyelt kérdés

Előbb láttam egy kérdést Istennel meg a vallással kapcsolatban amit egy ateista tett fel és szeretnék idézni egy válaszből.


"Mi emberek képtelenek vagyunk minden bűnünkkel elszámolni, mert sokszor nem is tudunk róla, h bűnt követünk el. Ezért Isten meghagyta Jézusnak, hogy éljen itt a Földön közöttünk, mutasson példát nekünk stb., és annak ellenére, hogy soha nem követett el bűnt, haljon meg mégis. Így le tudja győzni a sátánt és az örök halált. Ezért boldog minden keresztény, mert tudja, hogy nem kerül a pokolba a bűnei ellenére sem."


A kérdésem pedig akkor hogyan is működik ez? Ki kerül pokolra akkor?



2016. nov. 18. 02:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki úgy dönt, hogy neki nem kell ez az áldozat. Sokan vannak, ők saját döntésükből nem kérnek Istenből, nélküle viszont csak egy helyre mehetnek.
2016. nov. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kzs ***** válasza:

@ Előbbi


Pontosan így van. Jézus áldozata minden bűnös (vagyis minden ember) érdekében történt, de csakis akkor vonatkozhat bárkire is, ha az illető hittel elfogadja (vagyis megtér Krisztushoz, befogadja szívébe Őt, mint személyes Megváltóját), önszántából elvégzi a Bibliában bemutatott vízkeresztséget, továbbá a SzentSzellem-keresztségnek is aláveti magát.


(ez utóbbit általában nem szokták fontosnak tekinteni, inkábbhogy "szektásnak" vélik, pedig a Lukács Evangéliumában, Nikodémushoz intézett beszédében Jézus konkrétan beszél a szellemi újjászületésről (mely nélkül nem lehet a Mennybe bekerülni))


Visszatérve a kérdésedre: mit kell tennie bárkinek is ahhoz, hogy a Pokolra kerülhessen?

> Abszolút semmit. Ha ugyanis anélkül éli le az életét, hogy Istennel rendezte volna a bűneit, garantáltan a Pokolra kerül, és onnan nincs visszaút.


Még az is kevés, ha az illető egész életében jót tett másokkal (betegeket ápolt, szegényeknek adakozott, stb.).

KIZÁRÓLAG Krisztus által lehet üdvözülni, máshogy nem.

2016. nov. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezekből a válaszkból is látszik, hogy mennyire meghaladta már az emberi erkölcs az istenit.
2016. nov. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Abba a bizonyos pokolba senki nem kerül, mert ilyen nincs.


az ember a halált kapta büntetésül, a bűn miatt.

de ajándék Jézus váltságba vetett hit gyakorlásáért a feltámadás, és az örök élet.


Aki pedig annyira rossz volt, hogy méltatlan az életre annak még feltámadása sem lesz, de kínzó helyre nem fog kerülni másik létformában, mert a halál a büntetés, és nem még további kínzás,

2016. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Aki nem hajlandó Jézus tanítása szerint élni, vagy legalábbis nem igyekszik annak betartására.

(Előző mit szívott szerintetek? Mert hogy nem Bibliát az biztos, akkor olvashatta volna benne a Pokolról szóló részeket)

2016. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az alap az, hogy bárki, aki akár egy bűnt elkövetett, az a poklot érdemli (lelki halál, elválasztottság Istentől, örök szenvedés).

Ha Jézus nem jött volna el, akkor az maradna az egyetlen útja az üdvösségnek, hogy egy bűnt sem követhetnél el születésedtől halálodig sem gondolatban, sem tettben.


Viszont Jézus halála és feltámadása által megnyílt egy újabb út: hihetünk abban, hogy Jézus annyira szeret minket, hogy a kereszten kiontott vérével engesztelést szerzett a bűneinkért, ami miatt Isten már nem tulajdonítja nekünk a vétkeinket. A bűneink Jézus miatt már nem választanak el Istentől, nem szolgáltatnak okot arra, hogy a pokolba kerüljünk.


Amikor valaki megérti, hogy mit kapott Istentől kegyelemből (Mennyország), ahelyett, amit érdemelne (Pokol), az olyan hálához vezet, amelynek hatására megváltozik az élete. Képes lesz sokkal több jót, és kevesebb rosszat tenni. De továbbra sem a cselekedetei miatt üdvözül, hanem a hite miatt. Ezt semmilyen büntetés vagy félelemkeltés nem tudná elérni.


Nagyon jól érzékelteti a helyzetet Victor Hugo: Nyomorultak regénye. A volt fegyenc, Jean Valjean a hosszú fegyencévek hatására sem változott meg, ellopja az őt befogadó paptól az ezüst evőeszközöket. Elfogják, visszaviszik a paphoz. Azt várhatja igazságosan, hogy újabb évekig fegyenc lesz. De a pap azt mondja, hogy ő adta neki az ezüstöt, sőt még többet ad neki. Valjean megérti, hogy mitől menekült meg, és megváltozik, jó ember lesz belőle. Ez a kegyelem hatása.


Isten annyira elképesztő!

2016. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves living witness (4)


Ekkora butaságot csak a Jehova tanúinál olvastam.


Ahogy létezik a paradicsom, a Mennyország, Isten országa, ugyanúgy létezik a pokol is. A pokolról több helyen is lehet olvasni a Bibliában, mint létező, valóságos hely/helyszín. Akkor te miért, milyen alapon és milyen jogon állítod ennek az ellenkezőjét, hogy nincs és nem létezik pokol. Általában azok állítják ezt, akiknek nincs megalapozott, meggyőződéses hitük.


Ugyanis, ha nincs pokol, akkor nincs és nem létezik számukra a mennyei Paradicsom sem, az Isten országa. Így viszont nem is fognak odajutni.

2016. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Péld.15,11.A sír és a pokol az Úr előtt vannak; mennyivel inkább az emberek szíve.

Péld.27,20.Mint a sír és a pokol meg nem elégednek, úgy az embernek szemei meg nem elégednek.

Lk.16,23.És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

Jel.1,18.És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.

Jel.20,13.És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

Jel.20,14.A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

2016. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mát.25;

41.Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

42.Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

43.Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

44.Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

45.Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

46.És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.

2016. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
A gonoszok kerülnek a pokolba. Olyan nincs, hogy valaki a bűnei ellenére a mennybe jut.
2020. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!