Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus mindenkiért meghalt...

Jézus mindenkiért meghalt vagy pedig kizárólag csak egy felekezetért halt meg?

Figyelt kérdés

Ha a Jehova tanúinak igaz az az állításuk, hogy csakis kizárólag azok nyerik el a "földi paradicsomot" akik a szervezethez tartóznak akkor Jézus Krisztus áldozata nem terjed ki az egész emberiség számára hanem csakis egy felekezet tagjaira.

Hogyan magyarázza ezt meg az Őrtorony, hogy a Bibliának ne mondjon ellent?



2017. febr. 28. 16:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es!


"Sosem voltam JT,és tanaik messze állnak tőlem."


Szeretnék őszinte bocsánatot kérni a tévedésemért!

Ember vagyok, tévedhetek.


Másrészt viszont nem látom hogy ítélkeztem volna az előző válaszomba, de ha ismét téveek akkor azért is bocsánatodat kérem!

2017. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves Living witness!(9.Hsz)


Valóba egy fej irányítása alá kell tartozni,aki a Krisztus,es nem egy pápa,vagy JT elnök.


Az istenimádat módját pedig Isten Lelke,és ihletett írása,a Biblia határozza meg.


Ha bármely szervezet,vagy vezető bitorolni merészeli ezt a vezető szerepet,Isten ítéletére számíthat!

2017. márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 How Arrow ***** válasza:

Jézus kizárólag csak a saját népéért halt meg, akik az örök kárhozatra mennek azokért nem halt meg.

Bárki Jézus népéhez csatlakozhat csak követnie kell a Mestert.

Nincs meghatározva a Bibliában hogy hogyan hívják névszerint ezt a népet, csak a jellemvonásuk határozott.

Az eggyik céljuk a sok közzül hogy várják vissza a Mesterüket, ebböl startbol kiestek a Jehova tanui közösség.


De Isten kapuja mindenkinek nyítva áll csak kevesen akarnak oda belépni.

2017. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves How Arrow!


Ezen válaszoddal nem értek teljesen egyet.


Mindazok az emberek,akik nem ismerhették meg a Messiást,és általa az alkotó Istent,ők csak a lelkiismereten,és a természeten keresztül ismerhetik,és követhetik akaratát.

Rajtuk nem fogja számonkérni az igazságos Bíró azt,amit nem ismerhettek meg.

2017. márc. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 How Arrow ***** válasza:

Kedves #14

Én viszont eggyet értek veled, mert tudom hogy mire gondolsz, Isten a kinyilatkoztatott igazság alapján ítéli meg az embereket a történelem, folyamán.

Figyelembe kell vennünk egy tényt

Róm 1:20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.

Mik nem ítélhetünk senkit de a Bibliában világosan leírja hogy kik nem öröklik Isten országát.

Ezért folyik napjainkban is a Biblia támadása még itt a GyK-is látható, nem beszélve arrol hogy miért irták át eggyes vallások az eredeti szöveg értelmét.

Aki hozzáad vagy elvesz nem csak írással hanem szóban, egyse lessz Isten országának örököse.

2017. márc. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!