Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Adventisták! Ti elfogad...

Kedves Adventisták! Ti elfogadjátok, illetve mennyire fogadjátok el ezt a magyarázatot?

Figyelt kérdés

Dr. Szigeti Jenő tanítja (lehet persze, hogy nem Tőle ered), hogy eredetileg a Tízparancsolat így szól (csak részletet idézek):

Ne ölj helyett-->Én tudom, hogy ha szeretsz, nem ölsz

Ne lopj helyett-->Én tudom, hogy ha szeretsz, nem lopsz

stb...

Elvileg az érdekelne, hogy ez mennyire elfogadott az adventista hívők körében, nem a valláskritika részbe írtam a kérdést. Bár nem tudom, mennyien vannak itt a GYAK-on, mennyire lesz reprezentatív a válasz.

Köszi mindenkinek, aki érdemben hozzászól. Jézus Veletek!


2017. márc. 3. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vagyunk páran. Szerintem a félreértést az okozza, hogy az ószövetségi héber nyelvben a felszólító mód az imperfectumból vezethető le, vagyis a még be nem fejezett, folyamatban levő, vagy még ezután következő cselekvésre utal.


Tehát amikor a héberben például a ne ölj parancsolatot olvassuk, akkor azt úgy is fordíthatnánk, hogy nem fogsz ölni. Minden valószínűség szerint ebből a gondolatmenetből vezette le a professzor úr ezt a feltételezést.


Tetszett az elköszönésed! :-)


Az Úr Jézus Krisztus legyen veled!


Üdv. Péter

2017. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ + zöld kéz:) Teljesen érthető és elfogadható, amit írsz.

Isten áldjon!

2017. márc. 3. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem véletlen ez a nyelvi fordulat,hisz az az ember,aki az isteni szeretetben él,az nem a bűn következményeitől való félelem miatt nem vétkezik,hanem azért,mert a szeretet(Isten,és ember iránti) megélése lehetetlen a 10 törvény áthágásával.(A törvény betartása,a szeretet.)
2017. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 How Arrow ***** válasza:
53%

Eredetileg a Tízparancsolat úgy szól ahogy Jézus mondta.


Máté 5:21 Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert aki öl, méltó az ítéletre.


A gazdag ifiu is megtartotta a Tízparancsolatot és Jézus igazolta is és mégis távol állt a szeretettől mivel a vagyonát szerette mindennél jobban.


Aki Szereti Istent és teljesen átadta magát annak már nem létezik a Tízparancsolat, abban az értelemben, hogy már lehetetlen neki ölni, vagy lopni,stb.


Én tudom,hogy ha szeretsz, nem ölsz- ez már nagyon bizalmi ez már egy mély kapcsolat ami dícséretnek felelhet meg, és a szeretetet realizálja. Nem pedig az Istentöl való rettegést.

2017. márc. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 How Arrow ***** válasza:
Békesség nektek
2017. márc. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is adventista vagyok. Többen is ismerjük, hogy így pontosabb a lényegi fordítás, de azt gondolom, hogy nem gyakran lehet hallani a gyülekezetekben ezt a változatot sajnos. Ugyanúgy idézzük a 10 parancsolatot, mint más. "Ne ölj" stb.


Kár, hogy a Károli nem honosította a lényegibb fordítást....

2017. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azért jobb, ha úgy van, mint az eredetiben, nem? Péter is írta, legalábbis úgy vettem ki, hogy ez csak egy teológiai levezetés, elmélkedés. Tudjuk, hogy a törvény a bűnök okáért adatott. A törvény pedig egyszerű: ne ölj, ne lopj, ne hazudj, stb... vagy büntetést kapsz. Ez utóbbi pedig sokszor be is következett, lsd. Ószövetség. A törvény lényege, hogy felismerjük, hogy bűn dolgozik bennünk, bűnösök vagyunk és megváltásra van szükségünk. Pál elég szépen levezeti ezt a Római és a Galata levélben. Tehát helytelen lenne az eredeti Tízparancsolat szövegét megváltoztatni

Jézus Veletek!

2017. márc. 5. 15:29
 8/9 A kérdező kommentje:

"Talán nem véletlen ez a nyelvi fordulat,hisz az az ember,aki az isteni szeretetben él,az nem a bűn következményeitől való félelem miatt nem vétkezik,hanem azért,mert a szeretet(Isten,és ember iránti) megélése lehetetlen a 10 törvény áthágásával.(A törvény betartása,a szeretet.)"


Na igen, de a világon nem csak megtért emberek vannak. Van, aki a törvény megismerésével, keménységével szembesül és így jut el Krisztusig. Nem csak hívők vagyunk a világon, ne legyünk vallásoskodóak és önzőek. Nem véletlenül írta Pál a Róma 7. fejezetét;)

2017. márc. 5. 15:31
 9/9 A kérdező kommentje:

How Arrow köszönöm, egyetértek.

"Máté 5:21 Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert aki öl, méltó az ítéletre. "

Köszi az Igét, illeszkedik a #7-es hozzászólásomhoz

Békesség Neked és minden válaszolónak az Úr Jézusban!

2017. márc. 5. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!