Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az érdekelne, hogy ti elfogadj...

Az érdekelne, hogy ti elfogadjátok az Újszövetséget?

Figyelt kérdés
A tanár mondta (aludtam természetesen, de erre pont felfigyeltem) hogy a zsidók nem fogadják el az újszövetséget, mert szerintük még a megváltó nem érkezett el. Engem az érdekelne, hogy zsidók vagytok-e és hogy elfogadjátok-e az Újszövetséget

2017. febr. 20. 12:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
19%
Nem vagyok zsidó és én az ószövetséget sem fogadom el. De az biztos hogy anno az egész újszövetség dolgot csak kitalálták a rómaiak mert a feslett erkölcs rombadöntötte volna a birodalmat és kellett egy isten amitől félnek. Fogták a zsidó vallást kicsit feltúrbózták aztán annyi. Később az iszlám is így alakult ki.
2017. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
14%

Elfogadom, ha nekem adod, igen.

Egyébként nem vagyok hívő. Mind az ó-, mind az újszövetség egy mesés elemeket is tartalmazó példázatgyűjtemény, ami a korabeli embereknek nyújtott egyfajta erkölcsi és jogi útmutatást.

2017. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
Maximum a gyuru szovetseget tudon elfogadni, bar azt sem teljesen. Sokkal jobb fantasy mint amirol te beszelsz. Bar kicsit foldhozragadtabb.
2017. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek a hármassal :)
2017. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
26%

ateista vagyok és nem zsidó :D

a zsidók faxsága és más vallás hülyesége sem érdekel...

nekem nincs szükségem ezekre a dolgokra...


23F

2017. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%
Persze, hogy elfogadom, bár nem vagyok zsidó. Bolond lennék Istent ignorálni
2017. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Még nem jött el a Messiás.
2017. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Én keresztény vagyok és természetesen elfogadom az újszövetséget. A zsidók egy olyam Messiást várnak aki megszabadítja a népet elnyomóitól. 2000 évvel ezelőtt eljött Krisztus az Isten fia hogy bűn szolgaságából felszabadítsa a népet. Ám a zsidók Jézust nem fogadták el megváltónak mind a mai napig mert Krisztus nem hozta el a felszabadulást a római uralom alól. És fontos megjegyezni hogy a Messiás akit a zsidók várnak nem isteni eredetű, egy egyszeri ember. Érdekességként mondom a zsidók mivel Jézust nem fogadják el így a feltámadását sem hiszik el. Mind a mai napig terjeng az a szóbeszéd köztük hogy Krisztus testét az apostolok elvitték és elrejtették és úgy állították be mintha feltámadt volna.
2017. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok Izraelita származású, viszont a teljes Bibliát Isten ihlette, vagy is íratta le, ezért mind a kettőt el kell fogadni.

(2Timóteusz 3:16) 16 A teljes Írás Istentől ihletett,. . .


Sajnos az Izraeliták nem fogadták el, illetve nem ismerték fel a messiást, pedig a héber iratokban leírtakat hiánytalanul beteljesítette.


Persze vannak olyan Zsidó származású emberek, akiknek megadatott, hogy felismerjék a jövendölésekből, és Ők is elfogadják Krisztust, mint Jehova küldöttjét illetve mint megváltót, ennélfogva az újszövetséget is.

2017. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell zsidónak lennie ahhoz valakinek, hogy ne fogadja el a kereszténység tanításait.
2017. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!