Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik hisznek az őrangyalokban,...

Akik hisznek az őrangyalokban, tudnának írni nekem dolgokat róluk?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne amiben úgy általánosan hisznek az őrangyalokról az emberek!

2017. márc. 3. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én hiszek bennük. Sokszor tapasztaltam már, hogy vigyáznak az emberre. Főleg a gyerekekre. A fiam 6 hónaposan leesett magasról a betonra fejjel, és megúszta egy horzsolással a homlokán. a férjem kiskorában úgy esett le, hogy majdnem átszúrta egy vas a szemét. 1 cm-en múlt. Szerintem ilyenkor vigyáznak rájuk az őrangyalaik :) lehet, bugyuta dolog, de én hiszek ebben
2017. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár túl sokat nem ír róluk a Szentírás, de néhány dolgot tudhatunk róluk. Egyrészt vigyáznak az emberekre, akár fizikailag, de sokkal inkább segítenek az üdvösségre vezető úton menni. Valamint közbenjárnak értünk Istennél: "10Vigyázzatok, ne vessetek meg egyet se e kicsik közül! Mondom nektek: angyalaik az égben szüntelenül látják mennyei Atyám arcát."
2017. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját,és családom életében igen sok-több,mint 50-olyan esetet tudok,amikor a"véletlennel"igen nagy erőszakkal lehet csak megmagyarázni az életveszélyből való menekülést.Ezzel szemben,a tragikus kimenet igen ritka,pedig a "véletlen"50-50%-ot feltételezne.
2017. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az őrangyalok-hitem szerint-Isten szolgái,akiket Isten,a mi őrzésünkre rendelt.
2017. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az angyalok szolgáló szellemek,akiket Isten küld nekünk embereknek,hogy őrizzenek minket,és vigyázzanak ránk.Ezért a dicsőséges munkáért pedig amit végeznek,Istent kell dicsőítenünk,mert Ő küldte ki őket a mi védelmünkre.

Zsoltárok könyve91/10

Nem illet téged a veszedelem,és csapás nem közelget a sátorodhoz,

91/11

Mert az Ő angyalainak parancsolt felőled,hogy őrizzenek téged minden utadon.

91/12

Kézen hordoznak téged,hogy meg ne üssed lábadat a kőbe.

Tehát a feladatuk az,hogy vigyázzanak ránk,őrizzenek minket,védelmezzenek minket.

Vagy a zsoltárok könyve 34/6

Ez a szegény kiáltott,és az Úr meghallgatta,és minden bajából kimentette.

34/7

Az Úr angyala tábort jár az Őt félők körül,és kiszabadítja őket.

Tehát a szegény kiáltott és Isten angyalokat küld a szabadításukra mindazoknak,akik Őt félik,és bíznak benne.

2017. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Léteznek, ők is Isten teremtményei, feladatuk többek közt, hogy segítsék az embereket és vigyázzanak rájuk.

Segítik az Istenhez vezető utat.


Mivel ők is teremtmények, így az imádatot, leborulást elhárítják, és rámutatnak, hogy Isten az egyedüli segítség, a Teremtő, a Megváltó.


Többnyire láthatatlanok, de tudunk eseteket, amikor emberi alakot öltöttek/öltenek. Amit mondanak, nem lehet ellentmondásban a Biblia tanításával.

pl. nem adnak át "különleges" üzeneteket halottaktól, nem hirdethetik a reinkarnációt vagy egyéb ezoterikus tanokat stb. Amelyik angyal ezt teszi, az nem őrangyal, hanem a bukott angyalok valamelyike.

A bukott angyalok képesek a Fényesség Angyalaiként megjelenni, szeretetről stb beszélni, de az üzenet ellentmondásba kerül a Bibliával...


vagy mások próbálják így eladni tevékenységüket

pl. "A jóskártyák a jövendőmondás egyik legősibb eszközének számítanak, amelyek Isten és az angyalok üzeneteit közvetítik számunkra. Ezeket a kártyákat az isteni fényesség és szeretet energiája hatja át, így biztosak lehetünk jótékony és pozitív hatásunkban és üzeneteik pontosságában." Na, ez biztos NEM igaz.


Mivel az ember könnyen megtéveszthető és ráadásul még büszke is tud lenni, így jobb nekünk, ha közvetlenül, eszközök nélkül, Istenhez fordulunk, gondolatban, vagy hangosan beszélgetve, énekelve stb.

2017. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Biblia bezsél az őrangyalokról,szolgáló lelkek a hívők mellé vannak kirendelve,láthatatlanok ,és nem mindíg érezzük a szolgálatukat.

A hitetlenek is hisznek valami féle őranygalba,de nem isteni kinyilatkoztatással bírva.

Milyen céllal érdeklődől?

2017. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Akik hisznek az őrangyalokban, tudnának írni nekem dolgokat róluk?"


Nos, ha nem hiszel Istenben és nem hiszel Jézus Krisztusban, az Isten Fiában, akkor lényegtelen és értelmetlen az Őrangyalokban való hited is.


Ha hiszed, hogy vannak angyalok, bukott angyalok, démonok, de nem hiszel Istenben és Jézus Krisztusban, az Isten Fiában, akkor a hited mit sem ér.


Ne az angyalokat keresd, hanem a világ és az ember teremtőjét.Az angyalok is meg lesznek ítélve, ahogy az ember is. Az angyalok is teremtmények, ahogy az emberek is. Jézust keresd! Minden ember mellé van rendelve egy angyal, azért, hogy sugallja Isten akaratát. Persze az ember meg sem hallja, és ha valamit vél is hallani, nem hallgat rá.

2017. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!