Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angoltanárok mennyire...

Az angoltanárok mennyire értik a dalszövegeket amikor zenét hallgatnak? Minden egyes szót le tudnának jegyezni ami elhangzik?

Figyelt kérdés

Elsősorban rap zenére gondolok, mint Eminem, Snoop Doggy Dog és társaik. Másodsorban egyszerű populáris zenékre, mint Kate Perry, Robbie Williams, Bruno Mars vagy Christina Aguileria.


Vagy konkrétan ez:


https://www.youtube.com/results?search_query=go+ahead+ali+an..


2016. ápr. 3. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan erre nem lehet általános választ adni, hiszen annyira sokféle zene van van. A második kérdésre a válasz természetesen nem, hiszen még az anyanyelvűek sem értenek mindent meg attól függően, honnan való a zenész, és honnan a hallgató, ahogy magyarként is bajban vagyok néha egy-két hazai előadóval.
2016. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem nyelvtanárnak kell lenni, hanem látni kell a szöveget, hiszen az előadók éneklés közben nem mindig a jó kiejtésükről híresek. Gondolj ara (bár életkorodnál fogva nyilván nem is hallottál róla), de volt az a korabeli mozgalmi dal, aminek a szövege ugyan az volt, hogy ....sződd a selymet elvtárs..., de, aki csak hallotta, az mind úgy "hallotta" (és értetlenkedett), hogy ..."ződ a segged elvtárs"...
2016. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen mert a kiejtésnél vannak eltérések. Az amerikai angol másabb mint a Brit gondolom ezt sokan tudják. Az amerikaiban a kiejtést enyhén elhadarják, darálják. Én egyes számoknál amiknek több változatát hallottam igen nagyok az eltérések a kiejtés szempontjából. Nekem volt középiskolába 2 évig tanított engem egy olyan angol tanár aki anyanyelvi szinten beszélte az angolt mivel ő Londonban született, ott is nőtt fel, anyja magyar volt, tőle tanult meg magyarul is amit szintén hibátlanul beszél, és igaz hogy 1996 ban jött Magyarországra amikor már ő 25 éves volt, mert anyukájával úgymond idejöttek amikor apja meghalt és ő is új életet akart kezdeni itt, akkor tette le a tanári diplomát angol szakon mert akkor már igény volt angol nyelvtanárokra. Eredetileg kamionos az ő szakmája ő azzal kezdett kint a szülőhazájában. De a kérdés tárgyára térve ő is feldobott egy hasonló témát hogy a brit angolnál is főleg dalszövegeknél is akadnak olyan szavak, kifejezések amit hallás alapján megtud érteni, de mondta hogy ha úgy le kellene írnia a szöveget teljesen hibátlanul nem tudná, mert ő is amikor magyar dalokat hallgatott voltak pillanatok amikor bajban volt a szöveggel mert egy szót nem úgy értett ahogyan kellett volna a hangsúly miatt, mert hiába beszéli jól a magyart, nem ezen a nyelven nőtt fel sokáig bajban volt vele. Független attól hogy amikor engem tanított már igen jól beszélt magyarul, így az ember meg nem mondta róla hogy ő külföldi mert az akcentusán sem lehetett észrevenni.
2016. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy részét értelemszerűen értik, de lehetnek benne szlengek, referenciák stb., ami külön utána nézés nélkül nem érthető, max kitalálható.
2016. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!