Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki teremtette a kutyákat?

Ozmium42 kérdése:

Ki teremtette a kutyákat?

Figyelt kérdés

Isten nem teremtett kutyákat, mert a kutyákról úgy tartjuk, hogy a farkasból nemesítette az ember. Ugyanakkor a keresztények egy része az evolúciót is tagadja, tehát semmi szín alatt nem lenne lehetséges, hogy egy farkasból, vagy ahhoz hasonló lényből leszármazzon idővel egy ilyen:


[link]


vagy akár egy ilyen:


[link]


Ráadásul e kettő ugyanattól az őstől.


Akkor ezek a jószágok honnan származnak, ha Isten se teremtett ilyet, meg evolúció sincs?



2017. márc. 4. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
54%
:D jó kérdés! én katolikus vagyok, és hiszek az evolúcióban, úgyhogy a kérdésedre nem tudok válaszolni. csak jöttem figyelni :D
2017. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
18%

én ateista vagyok, hitelesnek tartom az evolucióelméletet, világos hogy itt a kérdésben egy mélyebb réteg rejtezik de azért légyszíves ne járasd le a biológiát, nem a "farkasból nemesítette az ember" a yorkshire terrier nem a ma ismert farkasból lett


őszintén szólva ez kicsit arra emlékeztet mint mikor a jehova tanúival vitatkozik egy "nagybetűs ateista" és közli hogy az állatkertben is látható csimpánzoktól származunk, és először nem tudom melyik a rosszabb, aztán rájövök hogy a jehovista legalább nem beszél csúnyán és nem ordibál

2017. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 A kérdező kommentje:
#2 Szerintem megállapodhatunk abban, hogy az ember és a majom közös őse inkább majomszerű, a kutya és a farkas közös őse pedig inkább farkasszerű állat volt. Aztán hagyjuk a szőrszálhasogatást.
2017. márc. 4. 21:14
 4/82 anonim válasza:
57%
Katolikus vagyok, és még senkitől se hallottam, hogy nem hisz az evolúcióban :O, sőt, katolikus suliba is járok, és tanítják az evolúciót :D biztos vagy benne, hogy a keresztények tagadják? Mert sztem nem :D
2017. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes, hogy ezek mellett a kutyák tisztátalan állatnak számítanak. Például a muszlimok gyűlölik őket.


Amikor Törökországban földrengés volt, és mentőkutyákat hoztak a segélyszervezetek, sok helyi viszolygott tőlük. Nyugat-Európából is hallottam olyan történeteket, hogy a muszlim bevándorlók zsákba húzzák a szomszédok kutyáit és elássák őket.

2017. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
94%

"biztos vagy benne, hogy a keresztények tagadják? Mert sztem nem :D"

Úgy an block a keresztények nem. De van egy kis részhalmazuk, kreacionistáknak mondják magukat, és hát elég fanatikus módon tagadnak mindent, ami egy kicsit is arra utal, hogy bármi is nem a mai formájában lett megteremtve.

Illetve a new age szektákra is jellemző ez a gondolkodásmód, mint pl Jehova Tanúi. Mondjuk őket meg általában a keresztények sem tartják kereszténynek, szóval talán nem olyan mérvadóak.

2017. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 szp72 ***** válasza:
96%

Szerény véleményem szerint a hatnapos bibliai elbeszélés nem valószínű, hogy szó szerint értendő valóságos történeti leírás lenne. Az ott leírt bibliai világkép ugyanis nem felel meg a valóságnak.


A bibliai szerint a világ nagyjából ilyen:

[link]


Ha a szerző a világ felépítésével sem volt, illetve nem lehetett tisztába, akkor valószínűsíthető, hogy a házi állatok pontos eredetével sem nagyon lehetett. Az a magyarázat, hogy a háziállatok a vadállatokból származnak emberi szelekció és tenyésztés által: meglehetősen logikus, egyszerű és tetszetős, amit rengeteg adat és gyakorlat is megerősít.


Ha valaki hisz abban, hogy a Biblia természettudományosan megállja helyét, s a házi állatok Isten külön teremtményei, s nem a vad megfelelőjük leszármazottai, akkor higgye, és ez önmagában még becsülendő is. De ne hazudja se magának se másnak, hogy a tudományos adatok és megfigyelések valamint az egyszerű józan ész a bibliai verziót támogatja. A becsületes álláspont ez: elismerem, hogy a tudományos magyarázat látszólag valóban logikus és igaznak tűnik, de én mégis inkább a Bibliát hiszem.

2017. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
Off: Gabriel, te hiszel az evolúció elméletben?
2017. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
Az,hogy egy külön faj,vagy a farkas háziasított fajtája a kutya,azt eldönti,hogy tudnak-e egymástól szaporodni,és szaporodásra képes egyedeket nemzeni.
2017. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 How Arrow ***** válasza:
34%
Évmilliókal ezelőtt a macskák teremtették a kutyákat
2017. márc. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!