Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok a nagyvilágban...

A muszlimok a nagyvilágban honnan tudják mindig pontosan hogy merre van Mekka? Van erre valami eszközük, vagy tippelnek?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha valaki muszlim de Svédországban vagy Ausztráliában lakik, honnan tudja pontosan megtippelni hogy merre kell fordulni hogy Mekka felé imádkozzon?

2017. márc. 6. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van már alkalmazás, telefonon.

Amúgy meg térkép...

2017. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért az égtájakkal általában mindenki tisztában van. Ausztráliában nem dél felé fogja keresni, mint ahogy Svédországban sem észak felé fog fordulni.
2017. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez rendben van, hogy nem az Északi-sarknak fog, de én a pontosságra gondoltam, hogy pl. Mekka helyett véletlenül nehogy Jeruzsálemhez fohászkodjon... Amúgy köszi mindkettőtöknek!
2017. márc. 6. 11:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg lehet állapítani, hogy észak-kelet, észak-nyugat, stb. Ennél pontosabban nem kell.
2017. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fokra pontosan fordulnak Mekka fele, azt meg neha mecset epeitesnel is benézték, nem is kicsit. De komolyan szerinted ezen akadna fenn valaki aki vallásos? Azoknak mindegy a valós irány, elég csak hinniuk, hogy jo irányba néznek.. :)
2017. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát például Stockholmból, Kassáról, vagy Szófiából tetszik, nem tetszik, ha Mekka felé fordul, akkor Jeruzsálem felé is.

De aki imádkozik, nem tizedfokra kívánja belőni Mekkát, csak nagyjából. Annyira meg minden muszlim ismeri az égtájakat.

2017. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
36%
Legjobb az lenne ha odamennének imádkozni, de ott is maradnának...
2017. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan ugyanaz az eset, amikor anyám egy pesti lakásban elkezdi mutogatni, hogy merrefelé van a faluja...


Három féle embertípus van:


1. Akinek térképekből és vasúti menetrendekből áll a feje. Mindig pontosan tudja hol tartózkodik. Hány fokot dől az az utca a térképen, emlékszik rá, egyenesen volt-e a ház a kerítéshez képest. Összeáll a fejében a felszínhez képest a metró aluljárórendszere, miközben abban halad. Nem veszti el közben a fonalat. Az azt is megmutatja neked egy felhős éjen, melyik csillag és bolygó éppen aznap abban a percben hol lenne keresendő. (Azért a férfiak bizonyos hányadának megvannak ezek a vonásai.)


2. Aki épp lelkesen meséli, hogy nyolc éve már ott lakik, ahol, aztán kérdezed tőle, hány emeletes a panelházatok, 4? 10? Úgy körülbelül? Hát elképzelése nincs róla. (Nem viccelek.) Azt tudja, h ő a másodikon lakik, aztán hogy mi minden van még felefelé, azon igazából eddig nem gondolkozott. Azt hogy északra vagy délre néznek-e az ablakai, gondolhatjátok, már meg se mertem kérdezni. De persze ő még az a fajta, aki ha nem tud valamit, bátran megkérdezi (az 1-es típust), és ráhagyatkozik arra, amit mondanak neki.


3. Ugyanaz, mint a második, épp csak annyi különbséggel, hogy ő nem kérdez, mert mindenkinél mindent jobban tud. A másik az hülyébb nála. Ha ő egyszer a fejébe vette, hogy márpedig amarra van észak, akkor az ott is marad. A valóság esetleges mássága az itt nem számít. Lényeg, hogy a szilárd hit megvan.

2017. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy belső iránytűjük, mint a vándormadaraknak.
2017. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

- Muszlim országokban jelölve van ott is, ahol nincs mecset.


- Ha van eszköz, akkor mobil appal vagy térképpel be lehet lőni nagyjából.


- Ha nincs semmi, akkor én a nap állása alapján szoktam belőni. Mekka délkeletre van Magyarországtól, szóval nagyjából azt az irányt kell megtalálni.


De biztos imádkoztam már Moszkva irányába is sokszor :D

2017. márc. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!