Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy muszlim Ausztrálában vagy...

Egy muszlim Ausztrálában vagy Kínában is kelet felé imádkozik?

Figyelt kérdés

2015. máj. 28. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Sehol nem imadkoznak Kelet fele, Mekka fele imadkoznak. ha eppen nyugatra vannak Mekkatol, akkor imadkoznak kelet fele.
2015. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

a muszlimok, a szunnita muszlimok legalábbis, akik túlnyomó többségben vannak, nem kelet felé hane Mekka felé fordulva imádkoznak, pontosabban a Kába nevű épület felé, ami Mekkában van. A helyes irányt egy iránytű segítségével könnyen meghatározhatják, mert ha mennek valahova, előtte megnézik melyik fok irányába kell majd fordulni, illetve 3 fok eltérés lehetséges, tehát ha jól tudom Magyarországon maradva, mindig ugyan abba az irányba kell fordulni, ami egyébként szinte pontosan a dék-keleti irány :)


Ha nem tudja megállapítani merre van mekka akkor a megérzése alapján valamerre kell fodulnia

2015. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
még valami, elvben ugye 2 irányba is imádkozhatnának, hiszen megkerülhető a Föld, de mindig az az irány a mérvadó amiből légvonalban rövidebb idő alatt lehetne Mekkábaé rni
2015. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm :)

és ha egy idegen bolygón lennének? A Föld irányába kéne imádkozniuk?

2015. máj. 28. 14:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megkerdeznek a vallasi vezetojuket, es azok megtanacskoznak es allast foglalnanak. Mivel jelenleg nincsennek muszlimok a Foldon kivul, ez a kerdes nem aktualis.
2015. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
valószínűleg igen, de ez elég bonyult lenne, az égitestek mozgása miatt, de jelenleg baromira nem aktuális :D
2015. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
amúgy ha olyan helyen van ahol van mecset, akkor oda bemehet imádkozni bármikor, nem tudom Magyarországon is mindig nyitvan van e a mecset, de keleten biztos, ez azért is jó mert a mecsetekben a padlózat, olyan mintha egymásm eletti kis szőnyegek lennének, és ezeknek a mintája olyna ,hogymegmutassa a rendkívül pontos irányt, illetve a mecseteknél van hely ahol tudnak mosakodni, mert imádkozni csak az úgynevezett wudu állapotban lehet, ez egyfajta rituális tisztaság, megszerezni mosakodással lehet, aminek persze pontosan meg van szabva a mozdulatsora, elveszteni pedig sok dologtól lehet, pl a modó hazsnálata is ilyen ,ezért előnyös ha az imádkozó hely közelébn van valami mosdóhely is... bár egy átlag fürdőszobában is simán megoldható, illetve kis leleménnyel egy munkahelyen is
2015. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
na EZEKET a válaszokat ki és mi a fa*zért kellett lepontozza? gondolom megint valami ateista paraszt csak sietségben volt és ne mvolt ideje leírni hogy "minden vallás métely, ki kell irtani!"
2015. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem tudom, én mindenkinek zöldet adtam, örülök, hogy írtatok. de egyébként mit számít az, ha lepontoznak?
2015. máj. 29. 11:02
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
nem érint mélyen csak keresem a logikát
2015. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!