Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóknál miért kötelező a...

A zsidóknál miért kötelező a körülmetélés?

Figyelt kérdés

Honnan származik ez a hagyomány?


Isteni sugallatra? Vagy hogy?


Arra nem gondoltak, hogy ha Isten fityma nélkülinek szeretné látni a férfit, akkor úgy teremtette volna?



2017. márc. 7. 16:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Már csak hagyomány, régen higiéniai oka volt. Amúgy nem csak a zsidóknál van ez.
2017. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok zsidó és az őseink között sem volt zsidó. De apósom, férjem, fiam, fiú unokám fityma nélkül született.

Isten így teremtette őket.

2017. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem csak hagyomány,és nem higéniai okból teszik ezt,hanem Isten amikor az ószövetségben szövetséget kötött Ábrahámmal,elrendelte,hogy minden férfi a szövetség részeként legyen körülmetélve 8 napos korában.

Mózes 1.könyve 17/11

És metéljétek körül a ti férfitestetek bőrének elejét és ez lesz a közöttem és közöttetek való szövetségnek jele.

17/12

Nyolcnapos korában körülmetéltessék nálatok minden férfigyermek nemzedékeiteknél:akár háznál született,akár pénzen vásároltatott valamely idegentől,aki nem a te magodból való.

17/13

Körülmetéltetvén körülmetéltessék a házadban született és a pénzeden vett és örökkévaló szövetségül lesz az én szövetségem a ti testeteken.

2017. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Igen, így vallásba foglalták, szentesítették, attól még egészségügyi okai voltak. Az iszlám vallásban is előírás, szintén Ábrahámtól eredően vitte tovább a tanítást Mohamed.


"A férfiak körülmetélése (khitan) az iszlámban a teljes körülmetélés, ami a fitymabőr teljes eltávolítását jelenti. A beavatkozás értelme mögött a higiénés szempontok állnak, ami fontos feltétele az iszlámban előírt tisztálkodásnak (tahára)."

2017. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Jó, csak ez az egészségügyi ok ma már elég okafogyott.


Az elmúlt évszázadokban feltalálták a szappant meg más tisztálkodószereket.


Ilyen alapon levágathatnánk a fülkagylónkat, orrunkat, legyünk kopaszok mert úgy nehezebben koszolódunk el.

2017. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 KZitus ***** válasza:
73%

Szia


Mint már írták, ez szövetség volt Isten és Ábrahám között.

1Mózes 17:9–11

Majd Isten ezt mondta Ábrahámnak: „Te pedig tartsd meg szövetségemet, te és a te magod utánad a nemzedékeik szerint. 10 Ez az én szövetségem, köztem és köztetek, és az utánad következő magod között, amelyet tartsatok meg: Metélkedjen körül nálatok minden férfi. 11 Metéljétek körül testetek előbőrét, és ez legyen a köztem és köztetek kötött szövetség jele.


Nem tudom ma milyen jelentősége van ennek a zsidó nemzetiségű férfiak között. De miután Krésztus létrehozta a keresztény gyülekezetet, ez a szövetség már elvesztette erejét a Cselekedetek 15:6–29 leírtak alapján.

2017. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen,a körülmetélkedés fő okadézett bibliai parancs,de egészségügyi haszna is van.


Azok a nemzetek,amelyek máig végzik,különböző nemi úton terjedő betegségek,és azokkal járó néha rákos elváltozások nincsennek,vagy nagyon ritkák.


Ilyen a humán papilóma,mely krónikus méhszájsebet,tályogot,és méhnyakrákot okoz.

A levágott fityma,nem biztosít megfelelő nedvességet,és hőmérsékletet az egyébként érzékeny papilóma vírusoknak.

2017. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Emberi hülyeség. Nem azért nőtt, hogy leamputáljuk. Persze lehet, de ettől kiváltságosnak érezni magunkat elég bizar.
2017. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Emberi hülyeség!


Ádám,és Éva idejében nem volt humán papilóma fertőzés,és egyéb fertőzések sem,amik ellen a bicskával keresztelés szükségessé vált.

2017. márc. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

"Igen, így vallásba foglalták, szentesítették, attól még egészségügyi okai voltak."


Igen, de fordítva. Szövetségi jegy volt, nem egészségügyi okok miatt, de van pozitív higiéniás hatása is. A körülmetéltség valójában Jézusra mutatott előre, mert a benne hívőnek a szívét a Szentlélek metéli körül (szellemi beszéd), tehát semmiképpen sem lehetett higiéniás indítéka a dolognak

2017. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!