Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi kell ahhoz hogy valaki...

Mi kell ahhoz hogy valaki szerzetes lehessen? Mármint,17 éves vagyok, és azon gondolkodom hogy szerzetes lennék, csak nem tudom hogy ez mivel jár.

Figyelt kérdés

2017. márc. 7. 18:23
1 2 3
 21/25 követ62 ***** válasza:

"Milyen perverz istenképed lehet, ha ezeket az embereket kiveted és azt mondod, hogy nem biblikus???"


Érdekes gondolatid vannak így ismeretlenül! Ja én vagyok perverz, róllam cikkeznek a újságok, hogy gyerekeket rontok meg? Vagy nem.

A bibliai ígéket lásd korábbi hozzászólásomban!


Akkor Pál apostol (PÁL NEM MENT SZERZETESNEK!)

sem volt túl biblikus, sőt Krisztus

(LEHT, HOGY TE NEM ÉRTED? JÉZUSNAK NEM A HÁZASÁG VOLT A KÜLDETÉSE. NEHOGY MÁR AZ ISTEN GYEREKNEMZÉSSEL FOGLALKOZZON A MAGASZTOS FELADATOK HELYETT) (Csak azért írtam nagybetűvel, hogy kiemeljem a mondandóm.)

sem. Aztán sorolhatnánk még jó pár nagy bibliai alakot, akik cölibátusban éltek.


Nem tartom kizártnak, hogy igen, de egyik sem lett pedofil, vagy meleg. És nem nemzett zabi gyerekeket.


"Ezek az emberek annyira szeretik Krisztust és olyan tiszta módón kívánják követni, hogy önként lemondanak mindenről, hogy egészen az Övé lehessenek. És még mered őket ezen nagy hitükért kritizálni?"


Én nem a hitüket kritizálom, mert az szerintem tiszteletre méltó (ha tisztességesen végig csinálja). Én az eljárás igazságtalanságával nem értek egyet.

2017. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"A Görög katolikusok miért tudják megengedni, hogy akkor is lehessen pap valaki, ha nős."


Lehet nem tűnt fel, de szerzetesi és nem papi hivatásról van szó. Se keleten, se nyugaton, se most, se a kezdetekkor nem volt a szerzeteseknek (vagy elődeiknek, a remetéknek) feleségük.


"PÁL NEM MENT SZERZETESNEK!"

Nem írtam, hogy annak ment, de te az egész cölibátus rendszerét kritizálod, hiszen belevetted a papokat is válaszaidba, akik szintén nem szerzetesek. Másrészt Pál sem csinált mást, mint a misszionárius szerzetesek.


"A bibliai ígéket lásd korábbi hozzászólásomban!"


Ezekre az igékre gondolsz?


Erre így válaszolt: "Csak az fogja ezt fel, akinek megadatott. Van, aki azért képtelen a házasságra, mert úgy született. Van, akit az emberek tettek a házasságra alkalmatlanná. Végül van, aki a mennyek országáért önként mond le a házasságról. Aki fel tudja fogni, az fogja fel!"


Aki nevemért elhagyja otthonát, testvéreit, nővéreit, apját, anyját, feleségét, gyermekeit vagy a földjét, százannyit kap, s az örök élet lesz az öröksége.


Ha asszonyhoz vagy kötve, ne törekedj elválni, ha azonban nem kötötted magad asszonyhoz, ne keress feleséget.

(Lásd a görög katolikusokat, ha már előbb felhoztad, ők következetesen betartják Isten szavát.)


A nőtlennek arra van gondja, ami az Úré: hogyan járjon az Úr kedvében. A nős azonban világi dolgokkal törődik: hogyan keresse felesége kedvét… Tehát aki férjhez adja hajadon lányát, jól teszi, aki pedig nem adja férjhez, még jobban teszi.


Ezek azok, akik asszonnyal nem szennyezték be magukat, szüzek maradtak és mindenüvé követték a Bárányt, bárhová ment. Ők a megváltottak az emberek közül, az Isten és a Bárány első termése.


"Nem tartom kizártnak, hogy igen, de egyik sem lett pedofil, vagy meleg. És nem nemzett zabi gyerekeket."


Ezek az általánosítások... Tehát ha találok egy pedofil vagy félrelépő adventistát, akkor én is mindre ráhúzhatom? Sok-sok ezer pap és szerzetes szolgál a világban és sajnálatos módon néhány eset megtörtént (néhány nem, de a kártérítésekből marha jó pénz jön az USA-ban), akkor most már az összes olyan lenne?

Ráadásul tudtommal a melegség nem csak úgy kialakul, mert valaki pap lesz, hanem úgy születik az ember. Semmi köze nincs a cölibátushoz.

2017. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 követ62 ***** válasza:

Nem általánositottam. Sőt irtam, még azokról sem feltételezem akik botrányba keveredtek, hogy eleve úgy indultak.


A lényeg, hogy ha meggondolja magát valaki nem maradhat ugyan abban a szolgálatban.

Nekem csak a kötelező jellegével van bajon. Ha már benne van csak úgy dönthet másként, ha kilép.

2017. máj. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem, hogy a sok bibliakutatás alatt elsiklottál fontos igék felett. De úgy tűnik, hogy az én válaszomat sem olvastad el, ami pont a feltett kérdésre válaszol bibliai igével:

"Ha asszonyhoz vagy kötve, ne törekedj elválni, ha azonban nem kötötted magad asszonyhoz, ne keress feleséget."


Ez teljesen világos, pont a görög kat. gyakorlatot írja le. Lehet így kéne a római Egyházban is, vagy nem így, nem az én tisztem eldönteni. Viszont itt is csak arról van szó, hogy hivatás megkezdése előtt lehet házasodni, utána már nem. Az ellentétes lenne Bibliával.


"Nem általánositottam."


Lehet, ezek még is azt sugallják:


"Érdekes gondolatid vannak így ismeretlenül! Ja én vagyok perverz, róllam cikkeznek a újságok, hogy gyerekeket rontok meg? Vagy nem."

"Nem tartom kizártnak, hogy igen, de egyik sem lett pedofil, vagy meleg. És nem nemzett zabi gyerekeket."

"Lehet, hogy csak nem hallottam rólla, de mintha náluk nem lenne annyi zabi gyerek, mert rendes házasságban születnek a gyermekek.

És még pedofil, vagy meleg botrányról sem nagyon hallottam róluk."


Stb...


Persze nem feltételezed, hogy ezért mennek papnak v. szerzetesnek, de feltételezed, hogy ilyenek lesznek belőlük, ahogy írod is:

"De pont arról beszélek, hogy nem egészséges a normális dolgokat elnyomva tartani (vágyat) mert nem normális dolgok lesznek belőlle."

2017. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 követ62 ***** válasza:
ÍGY VAN!
2017. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!