Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan keresztény...

Létezik olyan keresztény házasság, ami nem egyoldali a férfi javára?

Figyelt kérdés

Azokban is megszokták osztani a feladatokat vagy ha a nő eljár dolgozni még pluszban ott van neki a házimunka egyedül?

Mert mondjuk ha a férfi azt "parancsolja", hogy csináljon meg mindent, akkor azt kell nem?

Szeretném leszögezni hogy nem kőtöszködni szeretnék csak egyszerűen nem értem ezt az egészet és jól jönne egy kis segítség.

26/N


2017. márc. 9. 10:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az a keresztény házasság. Ha a férfi kényelmet szolgálja, az elnyomás és kötve hiszem, hogy atbulyeb férfi ismeri Istent.
2017. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Ez a hímsoviniszta keresztény család rémkép csak a liberálisok/ateisták propagandája. A keresztény házas életet a Biblia szabályozza.

Szeressétek feleségeteket, a férfi úgy szeresse a feleségét, ahogy a saját testét. Persze az is benne van, hogy a feleség feje a férj, de az is, hogy a férj feje pedig Krisztus, tehát a család feje valójában Krisztus, aki igencsak alázatos, szelíd, önfeláldozó szeretete hirdet.

Van egy olyan értelmezés, hogy a férfi családfősége inkább azt jelenti, hogy Ő a külügyminiszter. A férfi higgadtabban tud dönteni, a nő mindig háborúzni akar:) Persze viccelek

2017. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Keresztények vagyunk, és és a férjem is, katolikusok. egyáltalán nem egyoldalú a házasságunk. Sokszor vigyáz ő a gyerekre, a házimunkát megosztjuk. A nő nem rabszolgája a férfinak, nem tanít ilyet egy keresztény felekezet sem.
2017. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Jehova Tanúi vagyunk, mi is segítünk egymásnak.

Van hogy a férjem mosogat, leviszi a szemetet.

Pedig Én itthon vagyok, és Ő 9. órát dolgozik.


Mindig az a lényeges, hogy a keresztény családban hogyan éljük meg a Biblia oktatását.

2017. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok: szomorúan látom, hogy a telefonom szabadjára engedte a fantáziáját és valami irdatlan nagy marhaságot írt le. Elnézést.

A többi hozzászóló is ugyanazt írta le, mint én.

2017. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó pár keresztény házaspárt ismerek, de egyik sem egyoldalú, sőt! Krisztus tanítása éppen az, hogy a házasságban a kettőből egy lesz, nincs olyan hogy enyém vagy tiéd, én dolgom vagy a te feladatod, egy jó keresztény házasságban minden közös, és nincs elnyomás vagy uralkodás a másik felett.
2017. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Ez a hímsoviniszta keresztény család rémkép csak a liberálisok/ateisták propagandája"


Akkor mért ilyen sráccal hozott össze a sors? :)

2017. márc. 9. 19:07
 8/15 A kérdező kommentje:

"Van egy olyan értelmezés, hogy a férfi családfősége inkább azt jelenti, hogy Ő a külügyminiszter. A férfi higgadtabban tud dönteni, a nő mindig háborúzni akar"

Akkor mért érzem úgy, hogy én vagyok az érettebb kettőnk közül?

2017. márc. 9. 19:16
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 9. 19:18
 10/15 anonim ***** válasza:
figyelj, szerintem szakits ezzel a sraccal :P
2017. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!