Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hit szerint...

A keresztény hit szerint házasság előtt a nyak, comb, hát, has, kéz, arc simogatása megengedett vagy bűn?

Figyelt kérdés

És ezeket milyen mértékben lehet?

14f



2017. jan. 21. 08:46
 1/9 anonim válasza:
15%
A keresztény hit ilyen téren baromság, ha csinálod és bűntetés jár érte az mit jelentene szerinted? Hát azt hogy ISten egy kukkoló perverz, ennek meg így nincs értelme, mert ő a megtestesült jóság és tisztaság, nyugodtan beteheted házasság előtt is.
2017. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
69%
Ha valaki hívő keresztény, akkor en az vagyok de az ilyen dolgokat pont leszarom.
2017. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Ez súlyos bűn! Esküvő előtt rá se nézhetsz a párodra! Amúgy nem bűn.
2017. jan. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Házasságban nem attól élnek az emberek, hogy egy pap vagy egy önkormányzati Aranka arra áldását vagy bélyegzőjét adja, hanem az két ember vállalása. Egyébiránt a krisztusi tanítás nem tér ki erre.


A pietisták viszont nagyon szeretik a bugyuta szabályokat.

2017. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám hogy "ahogy érzed", imádkozz erről és akkor úgyis érezni fogod.

Szerintem egyébként inkább élőszóban kérdezd meg attól akitől tudod (hittantanár, lelki vezető, megbízható hívő - nem elvakult - felnőtt, akit ismersz) mert itt hasznos választ nemigen kapsz. Főleg mert ilyenkor sok olyan ember is megjelenik, akik abszolút nem a kérdésedre válaszolnak. Bocs az offért, a válaszom első fele az amit mondanék. Amúgy a gyónásnál - ha katolikus vagy - szokott lenni egy olyan rész, hogy "szemérmetlent bűnös akarattal gondoltam/mondtam/cselekedtem, stb". Azt kell eldöntened, hogy ez szemérmetlen-e vagy bűnös akarattal teszed-e (amit kétlek).

(De mint kamasz a kamasznak, szerintem ez még nem igazán a parázna kategória.)

2017. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szp72 ***** válasza:
100%

Az általános szabály, hogy a testi kapcsolat szorossága, mélysége és intenzitása nem lehet nagyobb, mint az egymás iránti elköteleződés mélysége. Tehát a teljes testi egyesülés eleve csak teljes elköteleződés vagyis házasságban megengedett, s nyilván közvetlen a házasság előtt több testi intimitás engedhető meg, mint az udvarlás elején.


Mindenesetre az a helyes, ha a testi közeledést kissé visszafogjuk bármennyire is kívánatos és vonzó, s több időt igénylő belső jellem megismerésre fordítunk több energiát.


Nem gondolom, hogy 14 évesen nagyon simogatnod kéne bárhol is. Persze elvileg nem kizárható, hogy nagyon komolyan elkötelezted már magadat egy lány mellett. Mindazonáltal a reálisan a házasság elég messze van, s ha tényleg komolyak a szándékaid, akkor ajánlatos fékezni a testi közeledést, amely egyre többet szeretne.


Tehát tulajdonképp egyáltalán nem bűn mondjuk a kéz simogatása, csak erősen kérdéses, hogy tényleg megállsz-e ott. De az is igaz, hogy minél erősebb jellem vagy s minél fegyelmezettebben élsz, annál többet megengedhetsz magadnak.

2017. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Egy valódi Jézust követő, nem ad teret idő előtt olyan dolgoknak, aminek rendszeres gyakorlása helytelenségekhez vezethet, hiszen ezek az érzelmeket korbácsolják fel.


De ezzel csak maguknak okoznak kárt, mert ennek a leállítása, sebeket ejt, s ha most nem tudnak önuralmat gyakorolni, akkor később sem,

2017. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne csináld, mert pokolra kerülsz!!! Örökké ÉGNI fogsz!!!!!
2017. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 22. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!