Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miről is van szó pontosan?...

Miről is van szó pontosan? Adventista kérdés?

Figyelt kérdés
Azt mondta nekem egy adventista, hogy ők azt tanulták,hogy a pápa felszólította a protestáns egyházakat arra, hogy egybe olvadjanak. Állítólag a hírekben is volt, de nem találom. Vagy hogy szól ez pontosan?
2017. márc. 11. 20:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

https://www.youtube.com/watch?v=MWEEKgtdFN0


Ezt a videót használják a neoprotestáns, protestáns felekezetek arra, hogy tovább rágalmazzák a Katolikus egyházat.

2017. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a videót, így már értem.

De úgy látom nem csak bennük van üldözési mánia, hanem benned is. Én baptista vagyok, de nálunk még sosem hangzott el, hogy a katolikus egyház lenne a fenevad, ahogy ők tanítják. Sőt, voltam már sokszor református és evangélikus Istentiszteleten és ott sem hangzott el sosem.

Az, hogy ők a katolikus egyház ellen nevelik a híveket, azt tudom hisz hallottam a két fülemmel.

Aki viszont ebbe a videóba azt látja, amit nekem mondtak, az elég beteges. És egyáltalán nem krisztusi.

2017. márc. 11. 22:01
 3/21 How Arrow ***** válasza:
89%

[link]



Ezt az adventisták nem tanulják hanem látják

2017. márc. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Az előző dokument szerint egy gyűlésen,a pünkösdi egyház egyesült a pápai katolikus egyházzal.


Nem tudom,ez az egyesülés hivatalosan is megtörtént-e.


A csavar az,hogy Luther 95 tézise közül egyben közeledett a katolikus dogma,s ezalapján a 94-ről el lehet felejtkezni.

2017. márc. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Naponta több ezer baba hal meg az abortusz miatt és az adventisták a katolikus egyházat tartják veszélyesnek. Nevetséges.
2017. márc. 12. 06:19
 6/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Válaszod nem kicsit félrevezető,csúsztatás!

Az adventista egyház-állásfoglalása szerint-3 okát fogad el,az abortusznak:

1.A magzat,vagy az anya biztos életveszélye esetén.(pl.méhen kívüli terhesség)

2.Ha a magzat bűncselekmény következtében fogant.

3.Ha a magzat igazoltan életképtelenül születne.


Az adventisták,a r.katolikus egyházzal szemben,az Istentől idegen uralkodást,a Bibliai tanítással ellentétes tanokat hozza fel,s nem a divatjamúlt ruházatukat.

2017. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ha ma felébredne bármelyik reformátor, akkor szerintetek mi lenne a véleménye a mai egyházpolitikai helyzetről?


Én azt gondolom, hogy a pápaság intézményét egyetlen protestáns felekezet sem fogadja el. Ezt lehet vitatni, de nem érdemes. Egyszerűen hazugság azt állítani, hogy az adventisták "a katolikus egyház ellen nevelik a híveket". Nem tudom te hol jártál, és hol hallottad ezt, de ez hazugság. Az igazság az, hogy az adventisták - hasonlóan az többi protestáns felekezethez - nem fogadják el a pápaságot, hanem önszerveződő egyházként működnek. A pápaság profetikus értelmezését pedig a többi protestáns egyház hagyományos bibliaértelmezéséből vették át az adventisták, az un. folytatólagos történeti magyarázatot, és például a 666 értelmezése sem adventista találmány, hanem Andreas Helwig német klasszika-filológus és nyelvész professzortól való, aki a berlini lutheránus egyetem rektora volt 1611-1614 között.


Üdv. Péter

2017. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen nézzük a videót és a kommentárt, akkor szerintem azt lehet látni, hogy mind a két egyház (pld. Adventista/R.katolikus), az egyik 19, a másik pedig egy híján 20.


Lényegében arról beszélnek, hogy a hatalmon lévők kinek engedjék át a hatalmukat. Nyilván, hogy egyik sem mondana le önszántából a híveken való "kontrollról" lényegében a hatalomról. Miközben egyikük sem képviseli azt igazából és amit Jézus tanított és képviselt, mert Jézus azt tanította és képviselte, hogy ti ne uralkodni akarjatok egymás felett, "közöttetek ne így legyen, mivel ti testvérei vagytok egymásnak". A testvérek pedig szolgálnak egymásnak, nem pedig egymáson uralkodni akarnak.



"Sokan jönnek hozzám majd, hogy Uram Uram nem a Te nevedben prófétáltunk, nem a Te nevedben űztünk ki ördögöket, és nem a Te nevedben tettünk hatalmas dolgokat?"... "Bizony mondom, hogy sohasem ismertelek benneteket, távozzatok ti gonoszságot cselekvők"

2017. márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

8.Hsz!


Te miben látod,hogy a HN Adventista Egyház ördögi módszerrel(erőszakkal) uralkodna tagjai,vagy bárki felett?

2017. márc. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 követ62 ***** válasza:

"Naponta több ezer baba hal meg az abortusz miatt és az adventisták a katolikus egyházat tartják veszélyesnek. Nevetséges"


Igen és kb. napot majd 20 ezer ember (gyerek, felnőtt) hal éhen. És kitudja mennyien erőszak által?

Ez mind, mind a Sátán ténykedése.

És biszony aki nem ismeri a bibliai próféciákat annak valami szélsőség amit az adventisták tanítank.

De már el is hangzott, hogy semmi nem új keletű és ez nem az adventisták találmánya.

Lásd: Andreas Helvig: A római antikrisztusról 1612-ben írt könyve (lehet kapni új kiadásban) És mivel ő már nem él ezért valkiknek fenn kell tartani a figyelmet ezen a fontos dolgon.

De amint látom Sátán nagyon jól dolgozik, mert nem sokan veszik észre ténykedéseit.

Alaptomosan oson be a világba és amikor mindenki "nyakába szakad" a baj, majd kapkodnak fűhöz, fához. Keresnék Istent és az Ő szavát, de már késő lesz. Ezért igen mindenkit biztatunk a Biblia alázatos, mélységes imával való kutatására!

Mert nem nekünk embereknek, hanem Isten szavának van igaza. És az igazságot csak alázattal lehet megismerni.

Nem kiönteni a fürdővízzel a gyereket is.

Jaj Adventista, az biztos valami szőrnyűséget tanít! És még csak a faradságot sem veszi senki, hogy utánna nézzen. EZ NEM JELENT CSATLAKOZÁST! Csak imát, alázatot és Biblia kutatást. De igazi KUTATÁST.

Jézus hamarosan jön és mindezeket számon kéri az emberektől.

De, ha már a katolikus egyháznak akkora hatalma lesz, hogy az országok államát használja fel arra, hogy érvényesítse elképzeléseit lehet, hogy késő lesz jól dönteni, mert nem lesz hozzá ereje annak aki most nem készül fel.

Mi Adventisták ezt át látjuk és mindenkinek szólunk. Valaki elfogadja, valaki nem. Ezt hívják szabad akaratnak. De minden döntésnak van következménye. Legyen az jó, vagy rossz.

Én mindenkinek azt kívánom, hogy a döntésének jó következménye legyen!

2017. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!