Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták! Tudnátok segíteni?

Adventisták! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm adventista , és nemsokara lesz az esküvője . Én más vallású vagyok es nem nagyon ismerem a szokasaikat . Segitenetek nekem ? Milyen oltozetben kell menni, milyrn ajandekot szokas vinni , illetve milyen szokasok vannak egy adventista esküvőn ? Előre is köszönöm !

2017. febr. 26. 20:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

Vegyél neki Ellen White könyvet:) Viccen kívül (bár tényleg vehetsz azt is), olyat vegyél, ami nem ütközik a hitükkel. Pl. kávéfőzőt, alkoholt ne vegyél. Ezen kívül teljesen normális dolgokra gondolj. Öltözet ne legyen kihívó, amúgy meg olyan ruhába öltözz, mint pl. egy templomi esküvőnél. Természetesen viselkedj. Kb. olyan lesz, mint egy katolikus esküvő. Mármint a vallásos jellegére gondolva. Áldást mond majd a lelkész, letérdelve imádkoznak, stb... A nem hívőtől ne várják el, hogy bármi neki kényelmetlent csináljon, de azért ne botránkoztassuk meg őket:)

Adventista voltam

2017. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy adventista esküvőre ugyanolyan öltözetben kell menni mint más templomi esküvőkre: férfiaknak öltöny, világos ing, esetleg nyakkendő, nőknek kosztüm, világos blúz.


Az ajándékban sincs különbség, egy szép könyv egy szép idézettel, egy vásárlási utalvány, a rá szánt értéktől függően.


Egy szép ünnepi Istentiszteletre készülj. Utána egy szerényebb vacsorára, ahol minden valószínűség szerint nem lesz alkohol, sem menyasszonytánc.


Üdv. Péter

2017. febr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
57%
Ezt mondtam:)
2017. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

Jezus elso nyilvanos fellepese a viz borra valtoztatasa egy mennyegzon ahol zene es tanc volt es lakoma es bor....

Adventistak ezt nem olvastak ill nem hiszik.

2017. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%

Sziasztok!


Hihetetlen, hogy egy ilyen kérdésnél is bele kell rúgni egyet a másikba... :-)


Mi így olvassuk: "A harmadik napon menyegző volt a galileai Kánában, és ott volt Jézus anyja. Meghívták Jézust és tanítványait is a menyegzőre. Amikor elfogyott a bor, Jézus anyja így szólt hozzá: Nincs boruk. Mire Jézus azt mondta: Vajon énrám tartozik ez, vagy terád, asszony? Nem jött még el az én órám. Anyja így szólt a szolgákhoz: Bármit mond nektek, tegyétek meg! Volt ott hat kőveder a zsidók tisztálkodási rendje szerint, amelyekbe egyenként két vagy három metréta fért. Jézus így szólt hozzájuk: Töltsétek meg a vedreket vízzel! És megtöltötték színültig. Majd ezt mondta nekik: Most merítsetek, és vigyetek a násznagynak! Ők pedig vittek. Amikor a násznagy megízlelte a vizet, amely borrá lett, mivel nem tudta, honnan van, csak a szolgák tudták, akik a vizet merítették, odahívta a vőlegényt, és így szólt hozzá: Minden ember a jó bort kínálja először, és amikor megittasodtak, akkor a silányabbat: te pedig mostanáig tartogattad a jó bort. Ezt tette Jézus első jelként a galileai Kánában, így jelentette ki dicsőségét, és tanítványai hittek benne. Ezután lement Kapernaumba anyjával, testvéreivel és tanítványaival együtt, és ott maradtak néhány napig."


Biztos bennem van a hiba, de én nem látok itt se zenét, se táncot, se lakomát...


Üdv. Péter

2017. febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Bor viszont van.
2017. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Ici pici tortenelmi ismeret es hoppa tudod a kanai kultura fontos resze volt a zene a tanc mint minden mas kulturaban ebben a korban.

Ps antialkoholista vagyok de nem szimpi ha valaki az elet egyil legfontosab esemenyent nem meri unnepelni mert azt hiszi isten ezt varja tole.

Sehol nincs hogy ne fogyasz kavet alkoholt stb

Total emberi szabalyok es az emberi szabalyok megolik a szabad akaratot

2017. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%

...az alkohol pedig az agysejteket... :-)


Üdv. Péter

2017. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%

Figyelmessen olvass

Munkam miatt soha soha eletemben nem ittam es nem is ihatok meg ha szeretnem akkor sem.

Nincs szugsegem se kabito se mas szerre csak zenere hogy jol erezzem magam.

A ferjem sem iszik nem dohanyzik.

De nem azert mert egy orult kitalalta hanem azert mert nincs szugsegunk szerekre.

2017. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


Ha az adventista lagzin a résztvevők búskomorak,kedvetlenek,zárkózottak lesznek alkohol,tánc,kurjongatás nélkül,okvetlen jelezd,mert akkor a családdan nagy baj van.Számíthatnak egy megrovásra ez esetben!:)

2017. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!