Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelohoz mik kellenek?...

Keresztelohoz mik kellenek? Mennyibe kerul? Mit kell vinni vagykeszulni?

Figyelt kérdés
Lanyomat megszeretnem keresztelni,megvannak a keresztszulok is de nem tudom hogy hogy megy ez!

2017. márc. 17. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Templom, pap,imakönyv, szenteltvíz (keresztvíz), pénz... Neked ebből csak az utolsót kell vinni, a többit a pap tudja...
2017. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja meg persze a keresztelendő gyereket, a keresztszülőket... akiknek végig kell menniük az összes egyházi procedúrán valószínűleg (bérmálás, áldozás, konfirmáció,...)
2017. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ja meg persze a keresztelendő gyereket, a keresztszülőket... akiknek végig kell menniük az összes egyházi procedúrán valószínűleg (bérmálás, áldozás, konfirmáció,...)"


Ez tuti? Én is keresztszülő vagyok, de nekem ezek nem voltak feltétel

2017. márc. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kerül semmibe (legalább is mifelénk).

Előtte néhány héttel kell jelentkezni a plébánián. Hivatalosan kellhet a szülők házassági anyakönyvi kivonata (nyilván az egyházi) és a keresztszülők keresztlevele.

2017. márc. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előre kell egyeztetni a plébánián. Ott mindent megmondanak.
2017. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

"Ez tuti? Én is keresztszülő vagyok, de nekem ezek nem voltak feltétel"

Elég baj az. Tudod te egyáltalán mit jelent a keresztszülő ? Hát baromira nem azt, hogy néha vesz ajándékot a gyereknek. Hanem azt, hogy segíti a vallásos nevelését. Mégis hogy segíthetné a vallásos nevelést egy olyan ember, aki legalább elsőáldozón sem volt ?

2017. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lényeg az, mivel te szeretnél kereszteltetni, ezért neked kell elmenni a helyi plébániára (nem a nagyszülőnek, rokonnak, ismerősnek). A keresztszülőknek kell a keresztlevele, ha ők is ott lettek keresztelve, erre nincs szükség. Költsége szerintem sincs.
2017. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!