Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az ökumenizm...

Mi a véleményetek az ökumenizmusról?

Figyelt kérdés

Nyilván kb lehetetlen elérni már a keresztények egységét, annyi részre szakadt már az egyház. De mégis számomra olyan jó látni, amikor több felekezet összefog, együtt imádkozik, programokat szervez, és nem az ellentétekre éleződik ki minden, hanem a közösre.

nektek mi a véleményetek erről? esetleg ismertek-e ilyen közösségeket? írjátok meg azt is, milyen felekezethez tartoztok.

Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 21. 18:02
1 2
 11/17 How Arrow ***** válasza:
5%
Az összes egyház egységére érti a Biblia vagy az adott egyház tagjainak az egységére?
2017. márc. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Sem egyiknek,sem másiknak,hanem mindenkinek,aki Krisztus követője.


A gond,csak akkor van,ha az egységet valamelyik vallás,és nem a krisztusi szeretet jegyében hozzák létre.


Az egység alapja,Krisztus követése lehet csupán.

2017. márc. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

Vajon mitől egységes Krisztus követőinek sokasága, ha a Tanításban és az erkölcsi elvek tartása terén sem egyeznek.


Csak nézzük meg Isten valamikori népét, vagy az első keresztény gyülekezeteket.

Az ökomenizmusnak nyoma sincs.

Mindenkire egyformán egyféle oktatás, imádat, és életforma megélése betartása volt a jellemző, és aki ettől eltért, azt az Izraeliták idejében ki kellett végezni, a keresztény gyülekezetből pedig ki kellett közösíteni.

2017. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Hol is láthatjuk,amint Jézus elzavarná valamelyik hallgatóját,akiről úgy ítéli meg,hogy kiforgatja szavait?
2017. márc. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
55%

Talán nem járható út.


A torontói új magyar ház megnyitásakor először 2 református lelkész mondott elég hosszú beszédet, hálisten a katolikus pap csak egy rövid áldást mondott. A baptista fiatalok szépen énekeltek, csupa istenes éneket. A valamilyen negyedik egyháznak csak asztala volt, nem csináltak semmit.


Együtt nem csináltak semmit. A cserkészek énekeltek, meg volt egy kórus, népi zenészek, táncosok. Kaja, pia volt; de LÁNGOS nem volt.


Összefoghattak volna lángost csinálni, komolyan.



Más. A család fele református, de nem tartják a kapcsolatot a katolikus felével. Próbáltam a református papot megkérni, hogy segítsen fölvenni a kapcsolatot néhány rokonnal, de a válasza az volt, hogy szívesen vár a gyülekezetbe. De én nem vallást akarok váltani, hanem csak valami kapcsolatot a rokonokkal. Voltak lejárás előtti sírok, az is érdekelt volna, de ki vagyok zárva, mert nem vagyok református. Ez baj. Miért ne fizethetném tovább katolikusként is a református rokonok sírját, hogy nehogy kiforgassák őket a földből?


Tudom, hogy rengeteget köszönhetünk, talán a legtöbbet a reformátusoknak a magyar nyelv melletti kiállásért. Hogy már 1700 óta magyarul vezették az anyakönyveket, nem latinul. Lehet, hogy ha születéskor válaszhatnék, inkább egy szín református családba akarnék születni.

2017. márc. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült egy 90 éves évfordulónkra Los Angelesbe református,katolikus,hitgyülis,adventista,baptista lelkészeket meghívni,és ott mindenki szolgálhatott.


Krisztus követői egységéért imádkoztam velük,értük.

2017. márc. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Végül is Istent kéne megkérdezni, hogy a földünkön létező vallások, neki mennyire tetszenek, főleg ha nem csak fenntartással viseltetnek egymás iránt, de még háborúznak is a nevében. Mivel a vallások tanításának legnagyobb része az emberi együttélést szabályozza, valamint higiéniás problémák megoldására ad megoldásokat, a kialakulásuk területén. Tulajdonképen csak ezeket kéne összehangolni, esetleg a technika fejlődésével és az élőterület váltással összhangba hozni, és továbbra is hinni a test halála utáni létezésben. A lélekvándorlásban hívőknek a legkönnyebb a helyzetük, mert náluk nem lesz nagyobb tömeg a lelkekben, mint a kezdetekkor.
2017. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!