Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten véleménye automatikusan...

Isten véleménye automatikusan egyenlő a Jehova tanúk értelmezéseivel?

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdésemet az miatt teszem fel, mert régóta tagja vagyok ennek a forumnak is, és a magán életemből is azt tapasztaltam, hogy a tanúk, rengetegszer annyit válaszolnak bizonyos kérdésekre, hogy "az a véleményem/véleményünk", ami Istennek. Ez viszont azt az érzést feltételezi, mintha a Jehova tanúk egy olyan igazság birtokában lennének, amely megingathatatlan, és tévedhetetlenül Isten akaratát képviseli. Ezt viszont nem értem, hiszen a tanúk számtalan bizonyított tévedéssel rendelkeznek. Akkor mégis miért azonosítják a véleményüket úgy, mintha az egyértelműen Isten akaratát képviselné ?
2017. márc. 21. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Szektások.

Ne várj tőlük összefüggő, értelmes gondolatmenetet.

2017. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szp72 ***** válasza:
100%
Jehova gyűlöli a hazugságot ezért valamennyi felekezetet elpusztítja. Ez alól természetesen csak Jehova tanúi kivételek, akik bármekkora hülyeséget is állíthatnak s akárhányszor tévedhetnek s bármikor korrigálhatnak.
2017. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Inkább úgy mondanám, hogy nekik van egy, a keresztény Istentől eltérő, jehova nevű istenük. Amit írnak abban sántít, hogy fordítva mondják. Helyesebben, az jehova véleménye, amit az őrtoronyban állítanak a vének. Ez időnként változik akár, ahogy gondolom olvastad már több kérdésnél is.
2017. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

beszélgess 1X eggyel, komolyan mondom


mindig eszembe jutnak róluk a kutyák, azt mondod ül és már ül is, azt mondod fekszik, már fekszik is

(tudom sértő a kutyákra nézve, sajnálom blökik)


nincs önálló véleményük, ha olyan témára kérdezel rá ami eddig nem merült fel bennük élből terelnek majd megkérdik a véneket mi a szekta véleménye erről és másnap válaszolnak


igen, ilyen gonosz vagyok, ilyesmikkel szívatom a kéretlen kopogtatókat

2017. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
A Jehova tanúk értelmezése automatikusan fordítottan arányos Isten véleményével. :D
2017. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

A helyzet az, hogy a JT egy magukat bibliakutatóknak nevezett társaságból nőtt ki. Ezek olvasták a Bibliát és megpróbálták magyarázni, mit is jelenthet, amit olvastak. Jehova nem más, mint amit a korlátolt, emberi értelmükkel felfogtak -vagy azt hiszik, hogy felfogtak- a mindenható Isten személyéből.

Magyarul Jehova néven istent teremtettek maguknak aösaját képmásukra. Ez a Jehova pontosan annyira korlátozott és emberi, mint az alkotói. Ebből következik, hogy a véleménye is megegyezik a JT véleményével, hiszen tudásban megegyeznek.

2017. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!