Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeket tényleg...

A keresztényeket tényleg "pali" -ra vették? A megtévesztés már Pálnál elkezdődött volna?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert Szent Pál egy haragvó Istent mutat be azzal, hogy szerinte az Atya haragudott az emberekre nagypéntek előtt, de mivel keresztre lett feszítve a Fia, ezért nagypéntek után már megbocsátott az embereknek, és a kereszt halálával ki engesztelte Jézus az Atyját?


Jézus ezzel szemben mintha egészen más Istent tanított volna, mint Pál. Egy irgalmas megbocsátó Istent, aki nem haragszik, hanem megértő és szereti az embereket, még a bűnösöket is.


A keresztények mégis miért Szent Pál teológiájára építenek, miért kell nekik ez a páli bosszú szomjas istenkép, akinek a saját Fiának keresztre feszítése kellett, hogy ki legyen engesztelve?


2017. márc. 23. 14:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, de alapvetően nem keverem, hisz az evangéliumban van. Jézust prédikálja Keresztelő János is, akkor Ő is meg akart téveszteni, mint Pál? Ha elolvasod Jézusról beszél és Isten haragjáról. Tehát inkább megerősíti a kérdésed cáfolatát, de akkor hagyjuk.

De amúgy ok, konkrétan nem Jézus mondta, de ott az első válaszoló válasza is... Szerintem az indító kérdés meg van cáfolva

2017. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"Ezékiel 18-20 A fiú ne viselje az apa vétkét, se az apa ne viselje a fiú vétkét; az igazon legyen az õ igazsága, és a gonoszon az õ gonoszsága. "


Ez újszövetségre mutató prófécia. Az ószövetségben, Tízparancsolatban:

2 Mózes

20,5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn- szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.


"Az eredendő bűn hazugság, nincs is benne a Bibliában. Igy Jézus nem is hallhatott meg ezért. "

Róma

5,12 Annakokáért, miképen egy ember által jött be a világra a bűn [1 Móz. 3,6-16.] és a bűn által a halál, és akképen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek;


5,13 Mert a törvényig vala bűn a világon; a bűn azonban nem számíttatik be, ha nincsen törvény.


5,14 Úgyde a halál uralkodott Ádámtól Mózesig azokon is, a kik nem az Ádám esetének hasonlatossága szerint vétkeztek, a ki ama következendőnek kiábrázolása vala.


5,15 De a kegyelmi ajándék nem úgy van, mint a bűneset; mert ha amaz egynek esete miatt sokan haltak meg, az Isten kegyelme és a kegyelemből való ajándék, mely az egy ember Jézus Krisztusé, sokkal inkább elhatott sokakra.

2017. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Kedves Dante!


Ismát eltaláltad szarva közt a tőgyét!


Mindhátom idézetben Jézus példázatából idéztél,és nem erkölcsi tanításából,vagy tettei leírásából.


Jézus sehol sem buzdított gyilkolásra.

2017. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!


Jézus példázataiban is erkölcsi tanítások rejlenek. A tékozló fiú példázata az Atya szeretetét és könyörületességét mutatja be. A fentiek viszont, amiből idéztem, az Atya lobbanékony, bírói természetét, amint lesújt majd a bűnösökre a végső ítéletkor. Bár Jézus teológiájában Jeruzsálem pusztulása is isteni ítélet volt, ez is jól mutatja, hogy a szerető Atya időnként véres mészárlásokat is tud végezni, ha akar. Mert remélem te sem tagadod, hogy (Mt 22,7) példázatában az i.sz. 70-es zsidó-római háborúra történik utalás.


Üdv,


Dante

2017. márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
51%
A megtévesztés,a haragvó,bosszúszomjas Istennel már az Ószövetségben elkezdődik.Aki pedig mindent elhisz a Bibliából,az sajnos együgyű,könnyen befolyásolható.
2017. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Kedves Dante!


Hol találod,hogy Jeruzsálem pusztulását Isten idézte elő?


Az,hogy Jézus látta előre,amint megfeszíttetése után Isten vissza fogja vonni védőangyalait,nem feltételezhető,hogy Isten küldte Sátánt pusztításra.

2017. márc. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"A megtévesztés,a haragvó,bosszúszomjas Istennel már az Ószövetségben elkezdődik.Aki pedig mindent elhisz a Bibliából,az sajnos együgyű,könnyen befolyásolható."


Köszönjük a messzemenőleg mély állítást, minden kritériumnak eleget tevő levezető bizonyítással.

Ezzel áltatod magad, de ez kevés lesz majd.

2017. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem az elsődleges kérdés a Biblia hitelessége. Hiteles-e számodra az, ami benne áll? Istentől ihletettnek tekinted-e? Ha ellentmondásosnak látod, akkor feltételezem, nem tekinted tekintélynek sem. Sokféle "értelmezése" van mind Jézus tanításainak, mind Páléinak, és a többi apostolénak, erre bizonyíték a sok keresztény és ezoterikus felekezet, közösség, csoport. Mindenki kiragadja azt a Bibliából, ami neki jobban tetszik, könnyebb, kényelmesebb, és kialakítja a saját "hitét", vallását, nézetét. De ugyanabból a Bibliából "inspirálódik"! Hogy lehet ez? Hogy lehet, hogy egyik azt állítja, reinkarnáció van, másik azt, hogy feltámadás? Hogy lehet, hogy egyik azt mondja, van pokol, másik, hogy nincs? Egyik, hogy eleve el vagyunk rendelve valahova, másik, hogy üdvösségünk rajtunk áll, szabad döntésünkön? Egyik, hogy Isten szerető, másik, hogy Isten "haragját ki kellett elégíteni a Fia vérével"? És mindegyik a Bibliára hivatkozik, a Bibliából érvel! Én nem gondolom, hogy a Biblia tanítása ellentmondana önmagának, hanem azt, hogy van egy igazság, amit csak elfogulatlan, önzetlen és őszinte hozzáállással lehet megismerni. Minden egyéb téves tanításhoz fog vezetni. Jobbra vagy balra, de el fog térni az igazságtól. Nem a Biblia tanítása áll ellentmondásba önmagával, hanem az egyes emberek / csoportok ragadnak ki féligazságokat belőle és jutnak ellentmondásokhoz.
2017. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

#10

„Már megbocsáss kedves Kérdező, de ha Ádámtól nem örököltünk tökéletességet és bűntelenséget, arról nem Isten tehet, hanem Ádámék,”



Kedves living witnes!

Ez a páli gondolat, amivel palira vették szerintem a keresztényeket. A bűnöket nem lehet örökölni, sem a tökéletességet.

Ádám a mi kontónkra nem tudott bűnt elkövetni, csak a saját maga kontójára. Ezért mi nem az Ádám bűnös természetét örököltük, hanem a saját magunk bűnös természetét. Nincs büntető Isten, ez Jézus tanítása alapján egészen biztos.



#11

Keresztelő János nyílván nem akart senkit sem félre vezetni, és természetesen Pál sem (de hát mind a ketten csak botladozó emberek voltak), azért ne hagyd, hogy rájuk hivatkozva "palira" vegyenek ezzel a büntető szadista istenképpel.

Keresztelő János bizony követeket küldött Jézushoz, hogy „Te vagy az eljövendő, vagy mást várjunk”? Mert annyira hihetetlen volt Jézusnak ez az irgalmas és megbocsátó magatartása, mivel őnála is -mint később Pálnál- az Ószövetségi büntető istenkép volt a tudatában.

És bizony Jézus „oda mondta” Jánosnak is, hogy „boldog az aki nem botránkozik meg bennem”.



Az Isten pontosan olyan, mint azt Jézus bemutatta:


Jézus pedig semmilyen hatalmaskodó, büntető istennel nem azonosítható az Evangéliumok alapján ez bizonyított!


Milyen isten az, aki a bajban lévő, bűneit megbánó, lelkében beteg embert eltaszítja magától?


Hát nem azt mondta Jézus, hogy a betegeknek van szükségük az orvosra, nem pedig az egészségeseknek?

Hát nem azt mondta, hogy nem elítélni, hanem megtartani, szolgálni jött a világba?

Hát nem azt mondta, hogy minden bűn és káromlás bocsánatot nyer?

Hát nem azt mondta, hogy irgalmasságot akar, nem pedig áldozatbemutatást?

Hát nem azt mondta, hogy az Emberfiának hatalma van a bűnök bocsánatára?

Hát nem azt mondta, hogy nem hétszer, hanem hetvenhétszer hétszer kell megbocsátanunk egymásnak?

Hát gyilkosaiért nem így imádkozott, hogy bocsásd meg nekik Atyám, mert nem tudják, hogy mit cselekednek?

Hát nem azt mondta, hogy utána megyek minden elkóborolt báránynak, és a nyakamba veszem, úgy viszem haza?

Hát nem azt mondta, hogy gyertek hozzám mindnyájan, kik az élet terhétől megfáradtatok, megenyhítelek titeket?

Hát nem azt mondta, hogy Én vagyok az Út, az Igazság, és az Élet, és aki Bennem hisz, az nem lát halált sohasem?

Hát nem azt mondta, hogy úgy szeressétek egymást, ahogy Én szerettelek titeket?

Hát nem azt mondta magáról, hogy szelíd vagyok és alázatos szívű?

Bizony ezeket mind Jézus mondta, hogy tudatosítsa bennünk egy örökkévalóságra azt, hogy az Isten maga az irgalmas szeretet.

Nincs tehát büntető és bosszúálló Isten, ne hagyd, hogy a vallások palira vegyenek.

Pál nagyon szerette Jézust, de ő is csak egy botladozó ember volt, és a legkevésbé sem akarta azt, hogy bárki is őt helyezze Jézus elé „palinak”, ezért mondhatjuk róla, hogy valóban Szent Pál.

2017. márc. 24. 10:21
 20/29 anonim ***** válasza:

"Hol találod,hogy Jeruzsálem pusztulását Isten idézte elő? "


Direktben sehol. Jézus beszél Jeruzsálem és a templom pusztulásáról, ez az új szövetség fényében következetes, mert a "testi" Jeruzsálemnek és a régi szövetségi templomnak pusztulnia kellett. Helyette van mennyei Jeruzsálem és új templom, a hívők teste, Krisztus szellemi egyháza. Úgy, ahogy Isten népe már nem Izrael, szűkebben Júda törzse, hanem minden hívő, akik közt már mindegy, hogy honnan származik


3,27 Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel. [Róm. 6,3.13.14.]


3,28 Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.

2017. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!