Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetne a katolikus...

Hogyan lehetne a katolikus vallásnak egy normálisabb jelképe mint a kereszt?

Figyelt kérdés
A kereszt lényegében egy középkori kivégzőeszköz, mely bármit is társítunk hozzá visszatetsző.

2017. márc. 26. 07:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
49%

Nem középkori, meg nem kivégzőeszköz, de a többi szinte stimmel. A kivégzőeszköz, ami az ókori Rómában volt használatos, "T" alakú. A kereszt csak a kereszténység jelképe, és mint ilyen, nem visszatetsző, vagy ha igen, akkor nem azért.


Szóval ezt még csiszolgassad!

2017. márc. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
54%
Értem a problémát, és van benne igazság, azonban a katolikus vallás Jézus kereszthalálán és feltámadásán alapszik (és persze a tanító működésén). Az újszövetség misztériuma viszont ebben áll.
2017. márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
58%
A kereszt a legfontosabb jelkép. Ebben váltott meg minket a megváltó, megszabadultunk az ádámi bűntől mégis mi lehetne jobb jelkép szerinted?
2017. márc. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 szp72 ***** válasza:
78%
"Én azonban nem kívánok mással dicsekedni, mint a mi Urunk Jézus Krisztus keresztjével, aki által keresztre feszíttetett számomra a világ, és én is a világ számára." (Gal 6,14)
2017. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Pietrosol ***** válasza:
50%

Szia!


"Ha valaki nem veszi fel a keresztjét, és nem követ engem, nem lehet a tanítványom."

2017. márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Na tessék, ilyet nem is mondhatott hiszen nem tudhatta mi lesz a sorsa..ezt az állítást szerintem egyértelműen utólag találták ki.
2017. márc. 26. 08:37
 7/38 anonim ***** válasza:
96%

"Igen, ezt is problémának érzem. Szerintem ez egyszerűen nem igaz."


Lófax vagy te, nem katolikus! Akkor meg mit zavar téged a kereszt?

2017. márc. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%

"Na tessék, ilyet nem is mondhatott hiszen nem tudhatta mi lesz a sorsa..ezt az állítást szerintem egyértelműen utólag találták ki."


Tudatlanságod lenyűgöző!

2017. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
0%

"Ha valaki nem veszi fel a keresztjét, és nem követ engem, nem lehet a tanítványom."


Ez ok,csak vajon nem koncentrálnak-e erre túl sokat?

Mert azért a katolicizmus előszeretettel alkalmazza irányítás céljából a bűntudatot és megfélemlítést(büntető Isten)amivel a szenvedést teszik előtérbe.Ha jól szenved a hívő itt,akkor majd a túlvilágon nagy jutalma lesz.Ezért égjen az agyába a kereszt,gondoljon rá sokat.Jézus miattatok halt meg a kereszten,úgyhogy álljatok vigyázzban előtte(vagyis az egyház előtt)

2017. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
50%
"Na tessék, ilyet nem is mondhatott hiszen nem tudhatta mi lesz a sorsa..ezt az állítást szerintem egyértelműen utólag találták ki." - annyiban igazad van, hogy amikor ezt mondta, a tanítványai még nem tudhatták, hogy így fog meghalni, (Ő igen, ezért jött). Viszont abban az időben a keresztre feszítés eléggé elterjedt szokás volt. Ennek része volt az is, hogy a kereszt rövidebb gerendáját az elítélt hátára kötötték, így kellett végigmennie az úton a kivégzőhelyig. Nem szeretném részletezni, hihetetlenül fájdalmas és megalázó procedúra volt. Ezért amikor Jézus ezt mondta, a hallgatóság pontosan tudta, hogy arra gondol, hogy a legdurvább szenvedést is vállalni kell érte.
2017. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!