Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet kikerni a keresztle...

Hogy lehet kikerni a keresztlevelet es mennyiert?

Figyelt kérdés
A gyerekek keresztelöjehez lenne ra szüksegem, engem 30 eve kereszteltek meg Budapesten, jelenleg Ausztiaban elünk. Csak szemelyesen lehet atvenni, vagy anyukam is elmehet erte? Mi ennek az anyagi vomzata?

2015. okt. 5. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ma mi a helyzet, de nekem is ez volt a problémám, mikor a lányomat kereszteltettük.

Engem a budapesti Bazilikában kerszeteltek. Írtunk egy levelet, és küldtünk egy megcímzett borítékot.

Egy hét - tíz nap múlva megjött a másolat Franciaországba.

Szerintem az édesanyád nyugodtan elkérheti, hiszen ő a legközelebbi rokonod, és nyilván szerepel a neve is a keresztlevélen.

2015. okt. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


A keresztlevelet abban a templomban/plébánián kell kérned, ahol kereszteltek. Mehetsz érte személyesen, de természetesen anyukád is.

Én a páromnak szereztem be múltkor, semmit sem kértek érte, és ha jól tudom, hivatalosan nem is kérhetnek, de hallottam már olyanról, hogy 1-2 ezer forintot azért legomboltak az emberről.


Remélem, segítettem.

2015. okt. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors valaszt! Sokat segitettetek!
2015. okt. 5. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a nagymamám kérte el, mikor férjhez mentem, mert messze lakom attól a plébániától, ahol kereszteltek. Rögtön az unokatesómét is kikérte, pár hét eltéréssel volt a házasságkötésünk. De ez már csak megerősíti az előttem szólók információit.
2015. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!