Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halasztottatok el már szentgyó...

Halasztottatok el már szentgyónást rendszeres önkielégítés miatt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nőtlen vagyok és nem igazán tudom leállítani magam. 2-3 hétig meg tudom állni, de utána már elég borzasztó az egész. Emiatt nem merek gyónni menni, mert meggyónok, aztán néhány hét múlva újra elkövetem. Így meg nem igazán merek gyónni menni, hogy előre tudom, úgy sem bírom ki. magától meg már nem jön ki, volt, hogy 1 hónapot is vártam, de semmi. Szóval ez a természet majd megoldja dolog nálam már nem működik kamaszkorom óta.

Sport, fizikai munka stb. az nálam nem segít...


39F



2017. márc. 26. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Nem. Sosem tartottam bűnnek és soha nem gyóntam meg.

Úgy volt az ostya a számban, hogy sokszor még nem is zuhanyoztam le előtte.

2017. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
emiatt ne halaszd el a gyónást. Főleg, hogy próbálsz tenni ellene, de nem sikerül. Hidd el, az emberek cifrábbakat is meggyónnak, nem kell eliatt szégyenkezned a pap előtt, ember vagy, senki sem tökéletes
2017. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

elképzelem ahogy ott magyarázkodsz a hokizás miatt egy olyan személynek aki gyerekeket dob fejbe kulcscsomóval ha meg épp nem így bántalmazza akkor szexuálisan molesztálja


ne haragudj hogy jót nevettem, nem rajtad nyugodj meg, csak mókás ahogy ahogy egy ártatlan magyarázkodik a semmiért egy bűnösnek

2017. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Az önkielégítés nem bűn. Sehol nem írja a Biblia, hogy az lenne. Ezt csak az álszent, félreértelmező katolikus egyház találta ki. A paráználkodás bűn, ami házasságtörést jelent.
2017. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Ebben a "dologban" a küzdelem az ami a győzelem.


Az nem baj, ha valaki elbukik ebben, csak az a baj, ha nem is akar lábra állni.


Tehát nyugodtan gyónd meg, még akkor is, ha előre tudod, hogy elbuksz. Ha másként nem, de legalább gondolatban, egy-egy imával fordulj Isten felé, hogy segítsen uralnod önmagadat, és ne ez uralkodjon rajtad.

Előbb-utóbb "lekopik" ez rólad, de csak, ha nem adod fel, és nem tartod ezt jó dolognak.

A kereszted előbb vagy utóbb eltűnik, de a küzdelmeid, a hűségednek a fényessége örökre megmarad.

2017. márc. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Régebben sokat problémáztam ezen én is. Gyónás után csak addig mertem áldozni, amíg nem elégítettem ki magam, s ezt legjobb esetben 2 hétig tudtam megállni.

A papok is többféleképp vélekednek erről a kérdésről, van aki szigorúbban veszi, van aki nem tartja bűnnek.

Bárhogy is próbálják egyes emberek megmagyarázni hogy ez mekkora bűn, egyrészt könnyen beszél az, aki mondjuk minden este szexel a feleségével s ha egy nap kimarad már minden baja van, másrészt azt ne felejtsük el, hogy emberek vagyunk, s a szervezetünk természetes működéséhez tartozik az is, hogy erős szexuális vágyaink vannak. (Akinek nincsenek vágyai, ott valami szervi betegség van). Az ondó folyamatosan termelődik, s annak ki is kell jönnie folyamatosan. Sokkal nagyobb görcsöket okoz és több energiát elvesz, ha valaki mindig azon problémázik, hogy hogyan tartóztassa meg magát. Ez akár az imádkozás rovására is mehet, mert tegyük fel, valaki le akar ülni imádkozni, Bibliát olvasni, de nem tud odafigyelni, mert szexuális gondolatok zavarják meg folyamatosan. Ha azonban kiveri, utána elmúlik a vágy, így nyugodtan oda tud figyelni az isteni dolgokra.


Azt is felhozzák, hogy a testünket Istentől kaptuk, ezért nem szabad azzal visszaélnünk, s emiatt nem szabad kiverni, mert az nagy bűn.

Én meg erre azt mondom, hogy akkor az evésből sem kellene nagy ügyet csinálni, nem kell gyönyörűen megterített asztalnál enni 3 fogásos ebédet, vagyis nem kell élvezni az evést, hanem akkor együnk csak annyit, amennyi az életben maradásunkhoz szükséges, amit ezen felül teszünk az evésben, az már csak élvezet. S végsősoron az éhség is egy ugyanolyan természetes ösztön, mint a szexuális vágy.


Szóval szerintem ezt a dolgot ne is gyónd meg (bár Neked kell eldöntened), de nyugodtan mehetsz attól áldozni. Sokkal fontosabb az, hogy mennyi jót teszel az életbe, mennyire gyakorlod a szeretet jézusi parancsát, mint az, hogy te naponta néhány percet a farkaddal játszol.

2017. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A Biblia egyáltalán nem beszél az önkielégítésről,pedig,ha az bűn lenne,egésszen biztos,hogy Isten üzent volna erről valamit.

Az önkielégítés NEM bűn!

2017. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Az önkielégítés bűn, de csak kis mértékig. Kérd Istent, hogy legyen erőd megállni, hogy nem csinálod.
2017. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Az önkielégítés a paráznaság bűne, a testedet mint a Szentlélek templomát szennyezed be vele.


Mindig menj el gyónni, ha kell akkor hetente és ne add fel azzal hogy majd megoldódik, mert egy idő után a templomba járást is kerülni fogod és teljesen függő leszel. Az egész életünk erről szól hogy folyton elesünk és Isten szeretete tart minket életben!

Egyébként megértelek ...

2017. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszait! El fogok gondolkodni rajtuk. Minden esetre azért szeretnék tovább küzdeni, bukás, biztosan lesz, a cél egy igazi párkapcsolat.
2017. márc. 26. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!