Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek veszélyben van az...

Szerintetek veszélyben van az az európai civilizáció?

Figyelt kérdés
vallásosak és nem vallásosak egyaránt válaszolhatnak és kérem indokolják meg hogy miért gondolják azt a it gondolnak

2017. márc. 26. 19:25
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Pontosítanék, az európai keresztény civilizáció
2017. márc. 26. 19:26
 2/26 Pietrosol ***** válasza:
31%

Szia!


Európai keresztény civilizáció?


Úgy érted az egymás fején taposó globálkapitalizmus?

2017. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
35%
Már régen nincs keresztény civilizáció Európában. Sokkal több az ateista, vagy valamilyen szektához tartozó, mint a keresztény. De aki annak vallja magát, azok közül is kevesen élnek a kereszténység előírásai szerint.
2017. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%
Mitöl lenne veszélyben? Vagy kicsit migráncsozni akarsz?
2017. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

4# látom nem jött le, itt te a válaszoló vagy. a Kérdés-mezőt már kitöltötték.


Kérdező: én nem azt látom, hogy egy-egy vallás lenne veszélyben, hanem hogy kicsit másképp, de ismétli a történelem magát.


Mintha lett volna közel 100 éve is egy irányzat ilyen tökkelütött de makacs barmokkal, aki felsőbbrendűnek gondolta magát és a nemes céljait, és hirtelen elkezdett Európa inkább jobbra tolódni, minthogy ezek legyenek.

2017. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
24%

kit érdekel a keresztény civilizáció? a keresztényeket


esetleg arra próbálsz rávilágítani hogy te is így aggódsz a muzulmán civilizáció miatt? ja hogy nem? akkor nem is tudom minek aggodalmaskodsz?

esetleg azért mert a keresztény civilizációd mindegyik másik felett áll? akkor nem tudom minek aggódsz

2017. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy kifejtettétek véleményeteket. Én féltem Európát a muszlimoktól, mert számomra akereszténység az életet jelenti és nem akarom hogy ez megváltozzon, mármint hogy más vallás uralkodjon. Véleményem szerint az ateistáknak is volna mitől félnie. Mert oké hogy nem vallásosak nem keresztények de egyes ateisták még csúfot űznek belőlünk. De minket nem érdekel nem lépünk fel ellenük majd Istennél kell vele elszámolni, de amikor majd a muszlimok eljönnek ott nem lehet ám korholni gúnyt űzni mohamedből mert az volt életed utolsó tette.


A legnagyobb baj a vallástalanság , mert hányszor próbált már muzulmán vallás megvetni a lábát a kontinensen, törökök pl. És nem sikerült. Miért? Mert egy erős összetartó keresztény közösséggel találták szembe magukat, most mit látnak? nem hogy kereszténységet keresztény ellenességet.


Sok országban nyugaton tiltják a keresztény jelképeket, mert az sérti a muszlimokat, franciaországban templomokat rombolnak le, sőt mecsetté alakítanak. Hová jutott ez a világ, ez a kontinens. Mondhatnám feje tetejére állt a világ. Isten kiűzte Ádámot az édenből és sok helyen már Krisztus űzik ki az emberek. És jól van ez így ?.........

2017. márc. 26. 21:36
 8/26 anonim ***** válasza:
33%

Tudod kérdező, az ateistáknak azért nagy még a pofájuk, mert nem tudják hogy a berlini kamionos támadó sem kérdezte hogy ki keresztény, mert ő az ateistákat kihagyná.

Ahogy a sok európainak is a kendős szinte mind muszlim, a turbánosnak is mindenki keresztény, aki nem szakállas és fehér a bőre.


Egyébként a világon mindenki olyan felfújt beképzelt és öntelt lenne, mint az ateisták, akkor még a föld is lapos lenne. Ugye ők csak azt hiszik el amit láttak. Meg amit már más előttük feltalált.

Ez a mentalitás vinné előre a világot és a tudományt? Minek kutassak tovább, ha abban a tudatban élek, hogy én már úgyis mindent tudok... Amit meg nem tudok, az nincs is...

2017. márc. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

Én ateista vagyok, semmi természetfelettiben nem hiszek.

Viszont kultúrám szerint keresztény(és agnosztikus neopogány) vagyok, megtartom a keresztény és népi ünnepeket és hagyományokat.

Keresztény helyett pontosabb lenne talán nyugati civilizációról beszélni.

Az erőltetett keveredés probléma és csak egyre rosszabb lesz, főleg hogy egyirányú.

Egy frappáns megfogalmazást olvastam vhol:

Afrika az afrikaiaké, Ázsia az ázsiaiaké, Európa pedig mindenkié.

Na ez a nagyon nem kóser, intolerancia és rasszizmus tekintetében a világ nagy része messze Európa előtt jár(rossz értelemben).

2017. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

9# De gondolom azért nem hiszed, hogy már mindent tudunk a természetről?

Ugye volt idő amikor a villám is természet felettinek számított. Ma már tudjuk mi az.

2017. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!