Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, hogyan készültök...

Keresztények, hogyan készültök a húsvétra, és mit jelent számotokra?

Figyelt kérdés
2017. márc. 26. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

A The Encyclopædia Britannica megjegyzi: „ Az Újszövetségben vagy az apostoli atyák írásaiban semmi sem utal a húsvét megünneplésére. A szentnek tartott különleges időszakok gondolata idegen volt az első keresztények előtt” ([1910] VIII. köt., 828. o.).


A The Two Babylons című könyvében Alexander Hislop ezt írja: „Mit jelent maga a húsvét [angolul: Easter] kifejezés? Nem keresztény név. Az első pillanatban felismerhető káldeai eredete. Az Easter nem egyéb, mint Astarta, vagyis a menny királynőjének, Beltisnek az egyik címe, akinek a neve . nem más, mint Istár, ahogy azt Layard az asszír emlékműveken megtalálta. 

Ez az Easter [húsvét] története. Ma az ünneppel kapcsolatos népszerű szokások teljesen igazolják a babiloni eredetére vonatkozó történelmi bizonyítékokat. A meleg, kereszt alakú kalácsok nagypénteken, a hímes tojások a pászka- vagy húsvétvasárnapon a káldeai szertartásokban éppúgy megvoltak, mint ma” ([New York, 1943] 103., 107—8. o.;

2017. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

#1


A keresztényeket kérdezte nem a szektásokat.


Én teljes 40 napps böjtöt nem tartok, de azért tudatosan étkezem ilyenkor, kerülve a felesleges dőzsölést.


Nagyhéten viszont már rendesen böjtölök. Ez nem csak vallási megfontolásból jó. Egészséges is, és utána húsvétkor nagyon jól esik az a sonka. :)

2017. márc. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1 Szia. Ha te nem ünnepled, akkor miért írtál a kérdéshez? A kérdésem rendkívül egyszerű, és félre érthetetlen, amely azokhoz szól, akik készülnek a húsvétra, és keresztények. Megkérdezhetem, hogy miért írtál ide, annak ellenére, hogy a kérdés egyértelműen rámutatott arra, hogy kikhez szól, és milyen célból ?
2017. márc. 27. 00:18
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Várom hogy tojjon a nyúl.
2017. márc. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező


Keresztény vagyok, Krisztust tartom megváltó királyomnak, akinek a példáját kell követnem, és erre törekszem is.


azért írtam, mert a keresztényekhez szóltál, és Én annak tartom magam, ennél fogva arról írtam, hogy a megváltó nem örül annak hogy a nevére hivatkozva, olyan eseményeket hoznak vele összefüggésbe amihez köze sincs.


S ez nekem is egy fájó pont, hogy a megváltónkat mindenbe belekeverik, lelkiismeret furdalás nélkül.még a születésének a dátumát is meghamisították, és ünnepet csináltak egy hamis dátumból amihez szintén nincs köze Jézusnak.

ennyire tiszteletlenek az emberek,

2017. márc. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

5-ös! Te hi9ába tartod magad kereszténynek, nem vagy az, csak a Jehova szekta tagja, akik semmilyen ünnepet nem tartanak, amit az igazi keresztények.

A kérdezőnek: Mi nagypénteken csak főtt tojást és pattogatott kukoricát eszünk, mást nem. Délután elmegyünk imádkozni a szent sírhoz, és vagy pénteken vagy szombaton elvégezzük a szentgyónást. A Feltámadásii körmenet után esszük a főtt sonkát.

2017. márc. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


A mi gyülekezetünkben ilyenkor mindig a fiatalok szolgálnak, vagyis ők tartják az Istentiszteletet. Nem egy beosztott lelkész prédikál, hanem a fiatalok készülnek, és egy un. ifjúsági ünnepélyt tartunk, sok énekkel, sok zenei szolgálattal, rövid világos üzenetekkel. Nagyon jók ezek az alkalmak, és az idősebbek nagyon várják.


Én ifjúsági vezetőként megszervezem, és összefogom ezt az alkalmat. A tavalyi így sikerült: [link]


Üdv. Péter

2017. márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Én tartom a 40 napos böjtöt, és lelkileg is sokat foglalkozom Istennel és a vallással.
2017. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Böjttel, imával, jócselekedetekkel, szentgyónással.

Illetve készülünk a kórussal a nagyheti liturgiákra.

2017. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

én mindig próbálok valami olyasmit csinálni vagy nem csinálni nagyböjtben, ami közelebb visz Istenhez. Kisebb-nagyobb sikerekkel jár a böjtölésem, van még hova fejlődnöm.

Nagyon fontosnak tartom a Húsvétra való felkészülést, mert én csak így tudom igazán átélni lélekben. Többet imádkozom, gyakrabban olvasok Bibliát, igyekszem úgy alakítani a dolgaimat, hogy egy nagyböjti lelkigyakorlatra is el tudjak menni.

2017. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!