Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Véremmel is áldozhatok?

Véremmel is áldozhatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!csak azok írjanak akik ezt a vallást követik és nem fikázni jöttek.. A kérdésem az lenne, hogy ha Isteneknek akarok áldozni akkor ha késsel sebet ejtek magamon akkor az is áldozásnak számít? (ásatru)

2017. márc. 27. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Majd felnősz... Nem fikázlak... Csak az említett vallás nem ilyen baromságokról szól...
2017. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen isteneknek akarsz áldozni, ha még azt sem tudod, hogy milyen áldozást, áldozatot, áldozathozatalt várnak el tőled?


Senki nem akar fikázni, de mond meg őszintén, buta és ostoba kérdésre milyen választ vársz?

2017. márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Jak.1,27.Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


Mt.12,7. Ha pedig tudnátok, mi ez: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot, nem kárhoztattátok volna az ártatlanokat.


Mt.9,13. Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre.


1Kor.10,20.Sőt, hogy a mit a pogányok áldoznak, ördögöknek áldozzák és nem Istennek; nem akarom pedig, hogy ti az ördögökkel legyetek közösségben.


Zsid.10,8.Fentebb mondván, hogy áldozatot és ajándékot és égő, meg bűnért való áldozatokat nem akartál, sem nem kedveltél a melyeket a törvény szerint visznek,

2017. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Ásatrú a germán istenek újpogány kultusza. Felesleges bibliai idézetek hozni a kérdésben.


Mondjuk szerintem az Ásatrúnak nincs ilyen kiforrott dogmatikája, hogy mi számít áldozatnak. A pogány germánok embereket is áldoztak, ahhoz képest a vér kispálya.

2017. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Krisztus elvégezte minden bennebízó helyett a véráldozatot.Nekünk nem kell már vérünkkel áldoznunk.

Életünket kell Neki áldoznunk úgy,hogy meghalunk a bűnnek,és feltámadunk Krisztusban.

(Természetesen ez nem testi halál,hanem jelképes.Szellemiségünk halálát,és újjászületését jelenti.A keresztény jelképekben,a kereszelővízben való elmerülésünkkel szellemiségünk halálát,s a vízből való felemelkedésünkkel,a feltámadásunkat szimbólizáljuk.)

2017. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Titus Pullo.


Igazad van. Nálam is lehet vért ontani áldozás képen. Mindegy, hogy bika vér, bárány vér, baromfi vér vagy saját vér. Minden vért elfogadnak az istenek. Csináltam egy saját oltárt erre a célra. Gyere hozzám áldozni és persze hozd a vagyonodat is! Ez a leg-ősibb és a leg-igazibb isteneknek való áldozás. Ne felejtsd el: hozd a pénzed vagyonod, a véred pedig letojom.

2017. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor csak állatot, ételt és italt tudok áldozni? Értem bár egy ehhez hasonló válasz is megtette volna
2017. márc. 31. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező: "Akkor csak állatot, ételt és italt tudok áldozni? Értem bár egy ehhez hasonló válasz is megtette volna"


Kedves kérdező.


Értékelem a kérdésedet és téged sem akarlak lebecsülni, de a véráldozat egy ősi kijelentésből, isteni kinyilatkoztatásból származik és ered.


Ez egy prófétai kijelentés, mely gyakorlatilag Jézusra utalt és mutatott, hiszen Jézus volt az, Akiben ez a prófécia beteljesedett. Jézus betöltötte ezt a próféciát saját életével. Ő volt a tökéletes áldozat az emberek, az emberiség bűneiért. Ezért nyer és részesül bűnbocsánatban és kegyelemben az az ember, aki Jézushoz fordul őszinte, alázatos és megtört szívű, bűnbánó imádsággal. Ez a valóság és ez az igazság, ezért a mai világban teljesen értelmetlen a véráldozat. Aki ma úgy gondolja, hogy bármilyen véráldozattal bűnbocsánatot nyerhet és bűnbocsánatban részesülhet, az tévhitben él.


Röviden ennyi.

2017. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:


[link]


görgess le, ott megtalálsz mindent, amit tudnod érdemes az áldozásról.

2017. dec. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Svartevidder ***** válasza:
51%

Keresztények! Mégis mi köze van a vallásotoknak az északi hitvilághoz? 1. a vikingek gyűlöltek titeket 2. nem beszélték a nyelveteket 3. ugyanolyan föld alatti szektából jöttetek, mint az összes többi vallás a földön. Miért hiszitek azt, hogy jogotok van bármelyik ősi hitet a saját képetekre formálni? Ezeket a hitvilágokat mindenhonnan ti űztétek ki, sokkal korábban léteztek az adott helyen. Értem én, hogy számotokta átmeneti állapot az élet, de vannak, akik ezen a földön élnek lelkileg is, és eszük ágában sincs követni titeket. Már bocs. Mi majd jól elkárhozunk, úgy kell nekünk.


Kérdező! Az áldozatok bemutatása mindig okkal zajlott, például az új föld megszerzésekor Freyr-nek, a termékenység (+fény/eső?) istenének, állat vérével. Emberáldozatot bizonyos időközönként mutattak be, komolyabb portya előtt akár, hogy megerősítsék hitüket, és az istenek kegyeikbe fogadják őket, sikeres útjuk legyen. Öncsonkítás akkor történt, ha az ember saját magát ajánlotta fel, ezzel lemondva a Valhalláról. (csatában elesettek, ismered a történetet.) Először is tudnod kellene, hogy kinek akarsz áldozni és miért. Magadat vagdalni nem járja, az gyengeségre vall. Embert ölni nem éppen ajánlott a 21. században. Ölj le egy állatot, de ne az legyen a motivációd, hogy "mert én pogány vagyok". Nem lelketlen gyilkolók vagyunk, legyen értelme annak, amit csinálsz.


Másrészt a neopogányok pont annyira hitelesek, mint a neonácik. Semennyire. Az Ásatrú az ász istenek létezését hiszi, az általad említett Freyja Vanaheimben él, ván. Nem ártana utánanézned annak, hogy miben hiszel, mert így jogosan fognak lefikázni az emberek. Mintha egy keresztény mondaná, hogy csak az ószövetség létezik, szerinte az újszövetség nem. Speciel ketté szakítaná a könyvet. Ezzel lejáratja a saját vallását? Nem kicsit.

2017. dec. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!