Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is többet árt,...

Szerintetek is többet árt, mint használ a kereszténységnek a lapos Föld elmélet bizonyításának próbálgatása?

Figyelt kérdés

Lásd a legnaygobb videómegosztón pl. Info Bubble, vagy Nagy Barnabás


Annyira felidegesítenek, főleg mert degreadálják a teremtést valamiféle amorf síkbeli kiterjedésű Földre rajta egy búrára és más semmi..ennyiből áll nekik a világmindenség fizikai része.

Nemhogy magasztosabb lenne ezáltal a Teremtő, hanem valamiféle pancsernek festi le, akitől ennyi telik, nem képes univerzális teremtésre..

Így inkább egy laikus az ellenfelet választhatná, hogy igenis igaza volt a Sátánnak és, akik lázadtak, mert ez inkább hasonlít valami mérnöki munkára, mintsem a nagy "semmit" formálni élő anyaggá, egyáltalán anyaggá.

Nektek mi a véleményetek erről?


2017. márc. 27. 10:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
25%
Ezek álkeresztény ateisták. Lapos földben hinni olyan, mint a törzsfejlődésben
2017. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem álkeresztény ateisták, most nem róluk beszélek, de nem tudom miért nehéz elhinni, hogy keresztény is hihet benne? Eleve annyira szerte ágazó a kereszténység, mivel az Írást mindenki másképp értelmezi, nem volt megadva hozzá ún. "értelmező" kulcs, ami miatt egységesen kell értelmezni.
2017. márc. 27. 10:17
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem árt a kereszténységnek a lapos Föld elmélet bizonygatásának próbálgatása, mivel a keresztények 99,999%-a nem próbálgatja bizonygatni a lapos Föld elméletet, ugyanis a keresztények 99,999%-a nem hisz a lapos Föld elméletben. A kereszténységre nem jellemző a lapos Föld elmélet. Kb. annyira áll vele asszociatív viszonyban, mint az apám piros ladájával. Ha már okvetlen hülyeségekhez akarjuk kötni a kereszténységet, akkor sokkal több újfasiszta keresztény van, mint lapos Föld hívő keresztény!
2017. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 papagenou ***** válasza:
0%

én csak ennyit tudok már mondani...

[link]

2017. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
21%

"Nem álkeresztény ateisták, most nem róluk beszélek, de nem tudom miért nehéz elhinni, hogy keresztény is hihet benne? "


Ok, elhiszem, de nem tudom megérteni őket


"nem volt megadva hozzá ún. "értelmező" kulcs, ami miatt egységesen kell értelmezni."

Azért van egy két kulcs. Páli teológia, Szentlélek aktív tanítása és a hit. Nem kellene a sok kereszténynek az egyházi teológiákban feltétlen hinnie és a saját egyházát az igaznak tartani, hanem mindennek szépen utánajárni.

2017. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Persze én is így gondolom, de ami ma lehet hogy 99, 99% az holnapra változhat negatívabb irányba, hála a befolyásnak és a vakhitnek, ami miatt ezek az emberek hitelesnek tűnhetnek egyesek szemében.

A lapos Föld elmélet és annak bizonygatása egyre nagyobb teret nyer, és sokan foglalkoznak vele azt vettem észre.

Sokan üdvösségi kérdést is csinálnak belőle, és most tényleg azt szeretném megtudni, hogy egy magát kereszténynek valló egyént mi vihet erre, milyen felekezet sújkolhatja ezt??

2017. márc. 27. 11:02
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

"Lapos földben hinni olyan, mint a törzsfejlődésben"

A törzsfejlődés egy elég sokrétűen alátámasztott tudományos modell. Ehhez nem igazán lehet hasonlítani egy olyan elképzelést, ami leginkább csak az annak ellentmondó tények tagadásából áll.

Ha hasonlítgatni akarunk, a lapos Földesek gondolkodása inkább a fiatal Földesekére hasonlít. Csak mind a ketten másféle tényeket próbálnak tagadni.

2017. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
25%
Na ugye megmondtam:) Máris jönnek az izguló ateisták:)
2017. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
66%
Se ateista nem vagyok, se nem izgulok, csak valótlant állítottál, azt javítottam.
2017. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
38%

"Se ateista nem vagyok, se nem izgulok, csak valótlant állítottál, azt javítottam."


Na kezdődik:)

Nem állítottam valótlant, Te tetted!

Nem, Te

Nem én, Te


Gyerekes, unalmas, offolsz, trollkodsz, izgulsz

2017. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!