Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha István király nem vezeti...

Ha István király nem vezeti be a kereszténységet, mi lenne most, milyen vallás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Európa egyébként is nagyon szorosan összefonódik a kereszténységgel. Ha István király nem vezeti be a kereszténységet, akkor is a környező országok között nem hiszem, hogy annyira kilógnánk a sorból. Európa hatása elért volna minket akkor is, és akkor is a kereszténység különböző formái lennének az uralkodó vallások hazánkban. Vagy tévedek?


Ez persze csak névleges kereszténység, mert jelenleg a sok ember, akiket megkereszteltek, vagy valamilyen vallásúnak vallja magát, nem is hívő jórészt. Még aki templomba jár, az se feltétlen hívő, járhat megszokásból, stb. is templomba, vagy mert már a nagymamája is katolikus volt, így ő is az lesz és marad.


A valódi kereszténység részben a névleges kereszténységen belül alakult ki hazánkban, részben nyugatról jöttek hívők, akik terjesztették a hitet, esetleg máshonnan.


István király korában is ugyan bevezették a kereszténységet, de ettől még az emberek jelentős része valószínűleg nem vált hívővé, nem tudták pontosan, miben is kéne hinni és valószínűleg nem is éltek hívő életet, de rájuk mondták az emberekre és az országra, hogy keresztény. István király valószínű keresztény volt, a katolikus hitelveket követte.


2017. márc. 27. 13:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
31%

13-as vagyok!


Itt az ősi etruszk-magyar kapcsolatról, eredetről olvasgathatsz:

[link]


Itt pedig az sumér-etruszk-magyar eredetekről olvasgathasz:

[link]


Sőt akkor már azt is látni fogod, hogy az egyiptomi rovásírás is az etruszk (magyar) rovásírásból ered.


De hogy a másik kérdésed, hogyan kapcsolódik egymáshoz a hun és a magyar.... akkora a sötétség a kis fejedben, hogy a helyedben semmi itteni választ nem kritizálnék, senki válaszát le nem dorongolnám... nem ők mondanak hülyeségeket, hanem te vagy eléggé tájékozatlan.

2017. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A 17-estől kérdezed, hol lehet olvasni arról, hogy az egyház erőszakos ráhatással volt a kereszténység elterjesztésében:

- pl. inkák-maják-aztékok ősi vallásának kiírtása, az ősi írásanyagok barbár módon történő elégetése, megsemmisítése

- a 30 éves "keresztes háborúk" az egyház nevében, a hit védelmében, a keleti népek legyilkolása, vagyonuk elrablása...

- a boszorkány-üldözések, az elevenen elégetéses módszerek


... ne légy már ennyire szemellenzős.

2017. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

A guglit én is tudom használni, de a keresésre kihozott sok szemét közül nincs kedvem kiválogatni a "gyöngyszemeket". Azt kértem, hogy idézzetek nemzetközileg elismert, hiteles történészektől vagy ugyan ilyen minőségű folyóiratból. Természetesen konkrét bizonyítékokkal, nem csak ötletelés, elmélet szintjén megragadt állításokkal.


Sosem írtam, hogy az Egyház hibátlan, követett el számos bűnt a 2000 éves történelme során. De amit a korábbi hozzászóló írt térítés menetéről, egyszerűen nevetséges és minden történelmi alapot nélküz. Nagyjából hasonló, mint jehovások történelemferdítése.


"inkák-maják-aztékok ősi vallásának kiírtása"

Vallást nem lehet kiírtani, legfeljebb népeket. Tényleg nagyon sok dél-amerikai indián meghalt a spanyol hódítások miatt, és még több a behurcolt betegségek következtében. Viszont itt is az Egyház többnyire a békére törekedett, a misszionáriusok nem öltek gyereket. Sokszor az indiánok örömmel látták őket, szívesen tanultak tőlük. De itt is biztos előfordultak visszasságok.


"ősi írásanyagok barbár módon történő elégetése"

Ez egyszerűen nem igaz. A könyvégetések során csak az eretnek könyveket égették. De az ókori írások iránt nagy tisztelettel voltak, megőrizték, védték és másolták ezeket az írásokat. Így maradhatott ránk számos ókori görög író műve is.


"keresztes háborúk"

Volt elég sok, érdemes különbséget tenni köztük. A cél nem a rablás vagy ölés volt, hanem a bibliai szent helyek visszafoglalása és az ott élő keresztények megvédése. Ezeket a területeket a mohamedán arabok elfoglalták, majd hamarosan a keresztényeket és zsidókat üldözni kezdték, a zarándokok elől elzárták az utakat.

Tehát érthető és jogos igény támadt, hogy a nyugati keresztény országok avatkozzanak be.

A cél itt is nemes volt, a keresztesekhez csatlakozó hadak pedig sokszor nem.

2017. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Ma nem lenne Magyarország.
2017. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Próbálom közben figyelemmel kísérni a válaszokat:


20-as válaszolónak:

Másokat szektának minősítesz (általában az a szektás, aki másikra mondja, hogy szektás), de te magad sem tudsz megnyitni egy oldalt. Én a linkből lemaradt részt odamásoltam a végére és csodák csodája, megnyílt. Ez nem volt nehéz.

Egyébiránt, amit te szektának nevezel, az államilag elismert egyház, nem mellesleg a történésze elismert tudós, na nem a saját kis szekta egyetemében, hanem világi egyetemen. De ahelyett, hogy másokat pocskondiázol, egyrészt ha már annyira tudod, mi a szekta, te példát mutathatnál a szereteteddel, másrészt a tájékozatlanságodról is bizonyságot tettél, mert amiket most leírtam, láthatólag nem tudtad.

Egyébként erőszakos térítésről van többek között szó a "szekta" oldalán, és azon is el lehetne gondolkodni, mert kapcsolódik a témához. Ugyanez az erőszakosság és beképzeltség süt a szektázó hozzászólásodból, mint azokból, akik a saját hitükre hivatkozva kardot ragadva térítettek.

2017. márc. 29. 17:39
 26/26 anonim ***** válasza:

Mea maxima culpa kedves kérdező.


Védelmemre legyen mondva, volt annyi eszem, hogy pórbáljam bemásolni a teljes linket és úgy se töltött be. Előfurdul, éjjel néztem, lehet karbantartás volt vagy bármi nyavaja.


Igyekeztem olvasni eme nagyhírű, nemzetközileg elismert történész professzor úrról de sajnos csak a hitgyülihez kapcsolódó oldalakat dobta ki a kereső. Így nem találtam meg egy publikációját sem magyar vagy külföldi lapon.

Történelemszemléletén pedig erősen érződik a hitgyülis nézőpontja és sajnos hiányzik sokszor az objektív szemlélet. Nagyjából, mint azok a történészek, akik éltetik a Horthy korszakot.


Végül pedig... "államilag elismert egyház" ezen egy jót nevettem. Aki nem homokba dugva fejét éli életét, tudhatja, hogy politikai okokból lett elismerve. Nem úgy, mint például az Iványi Gábor féle methodista gyülekezet, akik nem voltak abban a szerencsés helyzetben, hogy megkapják ezt a rangos állami kitüntetést. Lehet, mert nincs országos tv csatornájuk.

2017. márc. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!