Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te miért jársz templomba,...

Te miért jársz templomba, istentiszteleti helyre? (Akár otthonodban erre kialakított helyre. )

Figyelt kérdés

Némelyek felekezeti törvényként,szabályként,míg mások belső,áhitatra való igényük ,vagy közösségi élményük,feltöltődésük kielégítésére,"istenélmény" kereséséért.

Te mit keresel "szent helyeden"?



2017. márc. 29. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Bocsi de én nem jarok ilyen helyekre max ha koncertre megyek mert sátanista vagyok

L

2017. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Papi Gonzales ***** válasza:
3%
jaaaj mindjárt bekalapál ide valaki egy bibliai idézetet!....
2017. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Templomba

Mert szerintem szükségünk van rendszeres lelki feltöltődésre és ott egészen máshogy találkozhatok Krisztussal, mintha csak itthon imádkoznék.

2017. márc. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
úgy látom a leírásodban bár te magad vesszőket tettél de a helyükbe "vagy" logikai kapcsolatot gondoltál, a legtöbb templomba járó ember inkább "és"-t tenne, majd folytatná a listát
2017. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha megyek ilyen helyre, akkor csak templomba megyek.


Művészeti szempontból lenyűgözőnek találom, ezenkívül van olyan tipikus vallásos hangulata, amit érdekesnek tartok.


Ha úgy döntök, hogy Istenhez akarok szólni, akkor leülve a templom padsorában el lehet mélyedni a gondolataimban, és el tudom mondani, amit szeretnék. Persze tudom, hogy ezt a saját szobámból is megtehetném, de a templom hangulata ad egy kis pluszt ennek az egésznek.


Üdv,


Dante

2017. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Azért járok konkrétan oda ahova, mert sok kedves ismerős van, a lelkipásztorunk nem teológiai eszmefuttatásokat ad elő, hanem a saját életéből hozva példákat a mindennapi életünkre vonatkoztatva mondja el az arra a hétre rendelt igeszakasz jelentését. Mindig hangsúlyozza, hogy az emberi kapcsolatainkon keresztül kell látszania, hogy keresztyének vagyunk. A szertartások is fontosak, de másodlagosak.
2017. márc. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem vallási előírás. Néha megnyugtató, otthonos érzést nyújt, hogy tudom, hogy bármikor bemehetek és segíteni fognak ha szükségem van rá, de amúgy nem szeretek közösségbe járni.
2017. márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:

Szia


Jól írta 2 hsz :-)


Tényleg bibliai alapja van, amiért járok, már idézem is:-)

Héberek 10:24, 25

És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

2017. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!