Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Húsvétkor minek az ünneplése...

Húsvétkor minek az ünneplése történik, Jézus feltámadásának, vagy az Izisz, Istár imádat?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 1. 22:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Vallásfüggő. :)

Húsvét néven keresztény. Egyéb nevekkel a pogány eredeteket ünneplik. :)

2017. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember azt "ünnepli", hogy hosszú hétvége van és nem kell dolgozni.


A keresztények nem ünnepelnek, mert a prófétájuk megölése nem ünnepelni való dolog, max. megemlékeznek róla. Igaz, ott van a harmadnapi feltámadás, azt még talán lehet ünnepelni is.


Íziszt pedig a 3-6000 évvel ezelőtt élő egyiptomiak ünneplik ilyenkor.

2017. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én Jézus kereszthalálát és feltámadását ünneplem ilyenkor. Igyekszem minél komolyabban megélni ezt az ünnepet és átérezni a jelentőségét. Az, hogy mások hogy iszonyulnak ehhez, nem érdekel.
2017. ápr. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Jézus halálát és feltámadását ünnepli ilyenkor egy keresztény és Jézus nem próféta, hanem a megváltó Isten.
2017. ápr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
Jézus haláláról nagypénteken emlékeznek meg a keresztények, a feltámadást pedig húsvétkor. Meghalt, és feltámadt értünk a Fiú, aki isteni személy.
2017. ápr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%
Annyira érdekes, hogy Jézus véletlenül pont mindig egy pogány ünnepen (pl Húsvét, Karácsony) csinált valami maradandót. Ugye kedves katolikus egyház ? Így jobban ment a térítés.
2017. ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

A húsvét mióta pogány?:) (Nem vagyok katolikus)

Márk

14,1 Két nap mulva pedig húsvét vala...


A karácsony is jól meg van erőltetve ateista oldalról ...

2017. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
A Karácsony a téli napforduló ünnepe eredetileg, a faállítás is pogány szokás volt. A Húsvét is le lett írva valójában mi volt. Ez nem ateizmus, hanem tény. Az egyház részéről pedig jól kitalált térítés, hisz a népek ragaszkodtak bizonyos pogány hagyományokhoz.
2017. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
#8, tudom, hogy "tény", sok minden "tény" van az ateista dogmatikában, de ezen kár izgulnotok. Attól még a katolikusok azt ünneplik, amit. Úgysem számít semmi, csak a Jézusban való újjászületés
2017. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én Jézus feltámadását ünneplem, mert keresztény vagyok.
2017. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!