Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Jézus, illetve Isten,...

Vajon Jézus, illetve Isten, Isten szava mit tanított, mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Egy kérdés által jutott eszembe. A kérdés valaki feltette,


"Egyik valláshoz tartozó, részt vállalhat-e egy másik vallás, dolgaiba. Miért nem egységes imádat van?



#imádat #Jézus oktatása
2016. aug. 1. 18:44
 1/8 KZitus ***** válasza:
20%

2Korintusz 6:14–18

Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel. Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel? 15 Továbbá miféle összhang van Krisztus és Beliál között? Vagy mi része van a hithűnek a nem hívővel? 16 És mi egyezsége van Isten templomának a bálványokkal? Mert mi egy élő Isten temploma vagyunk; mint ahogy az Isten mondta: „Közöttük fogok lakozni, és közöttük fogok járni, és Istenük leszek, és ők népem lesznek.” 17 „»Így tehát jöjjetek ki közülük, és különítsétek el magatokat — ezt mondja Jehova —, és ne érintsétek többé a tisztátalant«”; „»és én befogadlak titeket«”. 18 „»És én atya leszek nektek, ti pedig fiak és leányok lesztek nekem« — ezt mondja Jehova, a Mindenható.”


„És hallottam, hogy egy másik hang ezt mondja az égből: »Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok részestársai lenni a bűneiben, és nem akartok kapni a csapásaiból . . .«” Jelenések 18:4.


Mert bűnei egészen az égig halmozódtak, és megemlékezett Isten az igazságtalanságairól. Éppen úgy fizessetek neki, ahogy ő fizetett, és kétszer annyit tegyetek vele, igen, a kétszeresét annak, amit ő tett; a pohárba, melybe ő töltött kevert italt, kétszer annyit töltsetek neki abból. Amennyire dicsőítette magát, és szégyentelen fényűzésben élt, annyira adjatok neki kínt és kesergést. Mert folyton ezt mondja szívében: »Királynőként ülök, és nem vagyok özvegy, és kesergést soha nem fogok látni.« Ezért jönnek el egyetlen napon a csapásai: halál, kesergés és éhínség, és teljesen elégetik őt tűzzel, mert erős Jehova Isten, aki megítélte őt” Jelenések 18:5–8.

2016. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Inkviziciós detektív ***** válasza:

Jézus korában sem volt egységes az imádat, az majd csak a Messiási királyságban lesz. Addig óvakodni kell az ámitóktól és a hamis munkásoktól. Az újszövetségben

Jézust tette Isten sarokkővé. Akik ellene mondanak azoknak bukására, és akik befogadják Őt, azoknak helyreállására.

Isten szava azt gondolja erről, hogy mi köze a sötétségnek a világossághoz? Aki befogadta és követi Jézust az világosságban van és világosság fia. Nem akarok közösségben lenni olyan vallással ahol jobban szeretik a sötétséget mint a világosságot. Meg van írva: "iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz."

2016. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"egységes imádat most nem lehetséges"


Szerintem lehetséges, hiszen Isten áldásával, ha mindenki akarná, megoldható lenne. Ahogy az apostolok idejében egyetértésben voltak, hiszen akkor a Biblia azt írná, hogy zűr zavar olt a tanítványok között.

2016. aug. 1. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne beszélj arról, hogy egyetértésben volt az ősegyházban mindenki, nemcsak az evangéliumokat kell olvasni!
2016. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Roxy333 ***** válasza:
Én pl nem tartozom a katolikus valláshoz,viszont az anyósomék igen,és ha hívnak,elmegyek velük templomba is. Annyi,hogy keresztet nem vetek,és nem térdelek le szobor előtt,nem mondom velük az olyan imákat,amik szentekhez,Máriához szólnak,de ettől függetlenül még betehetem a lábam egy misére,azt nem tiltja senki. Ha ott is vagyok,nem érzek át semmit belőle,csak udvariasságból elkísérem anyósomékat,azt kész,nem kell ebből ügyet csinálni,mondanak ők is jó dolgokat,ami meg nem az,abban nem kell részt venni,ennyi,sosem szóltak meg miatta,meg sosem kényszerítettek,hogy csináljam,amit ők.
2016. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Szia!

Aranyos amit írsz! :

Én pl nem tartozom a katolikus valláshoz,viszont az anyósomék igen,és ha hívnak,elmegyek velük templomba is. Annyi,hogy keresztet nem vetek,és nem térdelek le szobor előtt,nem mondom velük az olyan imákat,amik szentekhez,Máriához szólnak,de ettől függetlenül még betehetem a lábam egy misére,azt nem tiltja senki. Ha ott is vagyok,nem érzek át semmit belőle,csak udvariasságból elkísérem anyósomékat,azt kész,nem kell ebből ügyet csinálni,mondanak ők is jó dolgokat,ami meg nem az,abban nem kell részt venni,ennyi,sosem szóltak meg miatta,meg sosem kényszerítettek,hogy csináljam,amit ők.


Viszont ha belegondolsz abba, hogy Isten előtt állsz, aki azt mondta "menjetek ki belőle én népem.... nehogy részesei legyetek a csapásokban amit kapnak", akkor mit mondasz majd neki? Bocsi, én csak kedves akartam lenni, hogy elmentem velük a templomba..... Ezt egy kívülálló nem képmutatásnak ítéli meg?

Egy bibliai idézetet írnék Neked: Ha valaki hisz Istenben, akkor megtartja a parancsolatait, másképpen szólva úgy tesz, ahogyan Ő azt kéri: Megtisztítja magát minden e világi szennytől. 1Péter 1:22 Most, hogy megtisztítottátok lelketeket az igazság iránti engedelmességetek által, aminek képmutatás nélküli testvéri vonzalom az eredménye, buzgón szeressétek egymást, szívből.


Összefoglalva tehát, vizsgáld meg a vallást, ahova jársz - még ha néha is -, hogy honnan ered. Ha ennek a tudásnak a birtokában leszel, akkor megérted, hogy mit kell tenned.


Segítségként egy két gondolat: égeti-e Isten szavát az, aki Istentől eredő vallás része? Fog-e fegyvert az, aki tiszteletben tartja az Élet szentségét? Szerető Istenünkre tanítja-e azt, hogy majd megbüntet, majd megver, ha.. stb. Saját szertartásokat vezet be, ahol pénzt szed, hogy fenntartsa magát. (karácsonyi mise, húsvéti mise, keresztelő, esketés, búcsúztatás)? Tanít-e olyant, ami szembe megy az isteni gondoskodással: aki megszületett az meg is hal; a feltámadás a jóknak lesz az égbe?

Miért megy szembe ez utóbbi? Ha a halál büntetés volt, akkor az örök-élet adatott, az első pillanattól kezdve az embernek. A halál tehát büntetés. Akkor miért jutalmazná mennybemenetellel azokat, akik halálra vannak ítélve? Ugyanis azt is tanítja, hogy a mennyben nagyon jó minden. :-)

2016. aug. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Roxy333 ***** válasza:
Isten a szíveket vizsgálja,nem a felekezetet,ahova esetleg egyszer ellátogattál. Nem azt mondom,hogy akkor bárhova tartozhatsz,nem gond..hanem arról,hogy az üdvösséghez se nem tesz hozzá,se nem elvesz belőle. Attól,mert egy keresztény egyszer elment katolikus templomba,nem fogja elveszíteni az üdvösségét,és ha kerüli az ilyen helyeket,azzal nem nyer üdvösséget. Az üdvösség nem a mi cselekedeteinken és "hogyan"-jainkon múlik,hanem Isten kegyelmén. :)
2016. aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 követ62 ***** válasza:
61%

Jó kérdés.

A válasz a Biblia irányából egyszerű. Sátán nem akarja, hogy az emberek kövessék Isten szavát. Minden embernek testre szabottan kitalál valamit.

Van aki az ufokban, van aki az ezoteriában, van aki a szellemekben, reinkarnácioban, önmagában, a pénzben, Darwinban, a pápában stb. Nagyon josszan sorolhatnám. Az se baj, ha vallásos még akár mélyen is.


Szóval mindegy miben, kiben csak ne a teljes igazságban amit egyedül a Biblia képvisel.

Ezért van ennyi felé vallas, nézet és az ateizmus.

2017. ápr. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!