Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van most XVI. Benedek...

Mi van most XVI. Benedek pápával? Nagyon nem hallani semmit róla. Milyen státuszban van? Mióta lemondott valaki látta?

Figyelt kérdés
(most lesz 90)

2017. ápr. 3. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Eltették az öreget az útból.

Nem fogunk róla többet hallani.

Majd közlik amikor meghalt. Túl radikális volt. Kellett egy ilyen Ferenc pápa, hogy illeszkedjen a képbe.

2017. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól van rengeteg könyveket olvas, imádkozik, bottal jár, a pápa nyári lakhelyén tölti mindennapjait.


Itt nyomon követheted: [link]

2017. ápr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most is ő a Pápa csak nem tudja.:D Egyes források szerint nem volt érvényes a lemondása ami azt jelenti ha beigazolódik, hogy most is érvényben van a kiválasztottsága.
2017. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na, milyen források szerint?

Érdekes erről nem hallottam.

2017. ápr. 5. 08:48
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Én is csak véletlenül akadtam rá. [link]
2017. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor válasszanak egy ellenpápát és úrja lehet játszani a 2000 éves történelmet :)


Egyébként ha így volna akkor Benedeknek etikai kötelezettsége volna kiállni és szóban formát ölteni akaratának azaz kifejezni hogy ő a pápa.


"A katolikus hit egyik alap eleme, hogy senki nincs a pápa felett. A Kánonjog szerint, „Nincs fellebbezés vagy más út a pápa döntései vagy határozatai ellen.”[1] Senkinek nem lehet megkérdőjelezni pl. a pápa lemondását, amennyiben szabadon, saját akaratából mond le."


1. azért Isten csak felette van!!! - nagyon sokan elfelejtették ezt már a történelem során - sajnos.

2. a többi fejtegetés mind hiába, csak a saját akaratot, vagy annak hiányát kell bizonyítani.

3. Ezt Benedek tudná bizonyítani. De bizonyság az hogy nem szólal.

2017. ápr. 5. 11:47
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát, én nem igazán tudok eligazodni, jól megvannak keverve a dolgok. Ha érdekelnek az efféle okfejtések keress rá a "Szent Galleni csoportra", sok sikert hozzá én már úgy összezavarodtam, hogy nem is kutakodok tovább.:D
2017. ápr. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sztem azért megy nehezen az eligazodás, mert logikát keresel egy hittételes dologban.


Pl. Zsinat mondja ki hogy a pápai kinyilatkoztatás mindenek felett áll.

De hogy mondhatja ki amikor a Zsinat nem áll mindenek felett??


Írtam főleg az volt a megberzenkedtető, hogy Istent egy az egyben kihagyta a link az eszmefuttatásból.


Egyébként meg egy számukra túlnan progresszív pápa miatt keresik az okfejtést hogy miért nem törvényes.

2017. ápr. 6. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!