Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Bibliában regeteg a...

Ha a Bibliában regeteg a mese, honnan tudjuk, hogy hol kezdődik az amit márkomolyan gondoltak?

Figyelt kérdés
Mese pl.:a teremtés, özönvíz és Bábel tornyának története
2017. ápr. 3. 20:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok!


Nos én nem tudom, hogy ki milyen kísérleteket látott, én csak józan paraszti ésszel gondolkodom. Nézd csak meg, hogy milyen egy robbanás hatása, ha ez a levegőben, vagy ami fontosabb a világűrben történik.


A középpontból sugár irányban mindenfelé szóródnak a szétrepülő elemek, melyek a robbanás miatt egymástól távolodnak. Légüres térben ráadásul nincs fékező erő sem. Az ősrobbanás elmélete alapján egy egyenletes eloszlású gázfelhő-univerzum lenne indokolt. Vagy nem?

Nézz csak utána, hogy a galaxisok spirális és lencse alakjára sincs igazából korrekt tudományos magyarázat!


2006 októberében az egyik legnagyobb presztízsű tudományos folyóiratban, a Nature-ben jelent meg az ELTE Elméleti Fizika Tanszék kutatóinak cikke. Fodor Zoltán professzor vezetésével, Katz Sándor, Endrődi Gergely, Szabó Kálmán és a Wuppertali Egyetemről Jaszumicsi Aokival kvarkokat (szubelemi részecske) kutattak. A címe "A kvantum-színdinamikai átmenet rendje a részecskefizika standard modelljének jóslataként." A cikk alaposan felkavarta a tudományos életet. Eredményük, hogy az, amit ma ősrobbanásként ismerünk, inkább egy hosszabb, időben elnyúló folyamat volt, de nem robbanás. Lásd: [link]


Az alsóbbrendű életforma egy tudományosan elismert és használt fogalom, nem én találtam ki. Csak keress rá az alsóbbrendű állatok kifejezésre...


Üdv. Péter

2017. ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%

"Az ősrobbanás elmélete alapján egy egyenletes eloszlású gázfelhő-univerzum lenne indokolt. Vagy nem?"

Na, végre elkezdtél gondolkodni.

Ez volt az egyik első kérdés, amit már nagyon régen feltettek a tudósok is.

A megoldás az, hogy a kvantumingadozások térítették el egy NAGYON kicsit az anyagot ettől a pályától, és utána ezt erősítette fel a gravitáció.


Kicsit olvasni kéne tudósokat is, és mindjárt csökkennének a kételyeid.

2017. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
76%
Még annyit tennék hozzá hogy a robbanás szó ne kavarjon meg, amit a köznyelvben robbanás alatt értünk, ahhoz kb annyi köze van az ősrobbanásnak mint az indítási ablaknak egy nyílászáróhoz, vagy a pásztorórának az időméréshez. Ez csak egy ilyen "jobb híján" megnevezése az eseménynek.
2017. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 követ62 ***** válasza:
29%

"Az evolúciónak semmi köze a világ kialakulásához, se az élet megjelenéséhez. Valamit nagyon összekevertél.

Ráadásul azt is rosszul, a semmiből valami az pont a teremtés, a tudomány álláspontja szerint pont hogy nem létezik ilyen (vagy legalábbis semmi nem utal erre), mint amit leírtál."


Kedves 18-as. Biztos, hogy el olvastad amit írtam? Lehet, hogy el írtam néhány betűt, vagy kihagytam, de csak érthető valhogy.

Én pont az evolúció ellen akartam írni.

A fejlődés elméletben hívők, akik azt mondják, hogy ősrobbanás volt arra már nem tudnak válaszolni, hogy miből alakult ki az, az anyag amiből az ősrobbanás megtörtént. És az élettelenből ki alakult az élet (amit a mai napig nem tudtak megvalósítani a tudósok, pedig minden alapanyaguk és körülményük meg van hozzá).


Tehát, ha nem lettem volna világos.

Én a 6 napos teremtésben hiszek és azért ünneplem a Föld születésnapját szombaton.

Hiszem, hogy csak Isten képes a semmiből teremteni és meg is tette.

2017. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Követ62!

Elolvastam az egész írásodat, igen. De nem arról volt szó hogy elgépeltél valamit, hanem hogy az ősrobbanást és az abiogenezist ösdzemostad az evolúcióval, ezt igyekeztem korrigálni.


Amúgy igen, erre nincs válasz hogy mi volt az ősrobbanás előtt, és tudományos válasz aligha lesz valaha is, hiszen az általunk ismert téridő ugye csak ezután alakult ki, így a nagy bumm előzményei még közvetve is vizsgálhatatlanok. Egyébiránt meg egy materialista úgyis azt mondaná, hogy az anyag mindig is létezett, én, vagy egy másik hívő pedig, hogy Isten mindig is létezett, és az anyag is általa teremtetett. De az előzménytől függetlenül a világ amelyben élünk, és a törvények amelyek működtetik, vizsgálhatóak, és bizony arra mutatnak hogy kb 14 milliárd éve, egy pontból indult ki az egész. Ha Isten teremtette, akkor is.


Vagy, tulajdonképpen két "megoldás" létezik.

1. A tudomány, az evolúció és a többi elmélet által épp azt ismerjük meg ahogy Isten hosszú idő alatt folyamatosan formálta a világot, a genesis pedig jelképesen értendő.

2. Nem volt semmi evolúció, sem fejlődés, minden készre lett teremtve, de Isten direkt minden egyes elemét úgy alkotta meg az univerzumnak, ami mind egy változó, evolválódó világra utal (hogy jól a bolondját járassa mindenkivel, vagy a franc tudja).

Én inkább az elsőben hiszek. De csak nézd meg ezt a példát:

[link]

A mai napig van bennünk tojásfehérjét kódoló gén. Ha fejlődés útján lettünk emberré, akkor van értelme az ilyen pszeudogének létezésének, de ha elvetjük az evolúciót, azzal gyakorlatilag Istent pancserozzuk le... Hiszen Isten teremthet evolúcióval, miért ne teremthetne? De ha készre lettünk volna teremtve, akkor felesleges génszakaszokkal együtt teremteni valamit, hát, gyorsan elveszteném a hitem ha Istentől azt kéne látnom hogy ilyen csúnya bakikat vét...

2017. ápr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!