Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szòszerint kell értelmezn...

Szòszerint kell értelmezni hogy Jézus alászállt a pokolra elképzelhetö hogy ott is szenvedett értünk?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 11. 14:16
1 2 3 4
 11/35 szp72 ***** válasza:

@ Nem ártott volna figyelembe venned mit mondott Jézus vasárnap mielőtt nekiálltál ilyen frappáns magyarázatnak:


Én figyelembe vettem csak te nem értetted, mert egy kicsit valóban bonyolult. Jézus embersége szerint még valóban nem ment fel az Atyához még húsvét vasárnap se, nemhogy nagypénteken. Viszont amikor felment és visszanyerte teljes isteni tudását, istensége szerint akármelyik napot visszatudja nézni, akármelyik napon ott tud lenni, akár nagypénteken is. Isten nem a mi időnkben él, neki a tegnap semmivel sem homályosabb, semmivel sem másabb, mint a ma.


A latort a mennybe felment mindenható és mindentudó Jézus hozza ki az alvilágból és viszi a mennybe, ahol neki is akár melyik napot megtudja mutatni, akármelyik történelmi napra eltudja vinni, természetesen akár a nagypéntekre is. A lator az egészet úgy éli meg, hogy nagypénteken meghal, esetleg van egy rövidnek tűnő alvilági élménye, s már megy is Jézussal a mennyországba s onnan szemléli a további nagypénteki eseményeket.


Ott volt tehát Jézussal nagypénteken mennyországban? Igen ott, mert Jézus isteni természete szerint bármelyik napon ott lehet és ott is van, így bárkit bármelyik napra elvihet. Az idő felett álló isteni Jézus mindenütt és mindenkor jelen van, még azokon a helyeken és időkben is, ahol az emberré válása miatt elvileg nem lehetne ott.


Az isteni Fiú a mennyben látja például a saját emberi születésének pillanatát is, látja az ordítozó bekakáló-bepisáló öntudatlan csecsemőbeli önmagát. Az isteni Fiú ott van mennyben, miközben embersége szerint ott sír a jászolban. Ugyan úgy van jelen istensége szerint a mennyben, miközben embersége szerint az alvilágban van.


Ennél jobban nem tudom elmagyarázni. Lényeg, hogy én nagyjából értem.

2017. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 imakommandós ***** válasza:
Többször is elolvastam de sajnos nem értem. Magyarázd meg ezt a példázatot. xd
2017. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Kedves 5.Hsz!


Te nyilvánvalóan NEM keresztény vagy,hisz tagadod a kereszténység alap hitvallását,az "Apostoli hitvallást".

Ez,a te bajod!


A pokol(hédész,seol)a holtak helye,vagyis a sír,ahol Jézus is várta a harmadnapot,amikoris feltámadt.Némely pokolnak több része is van kettőnél.Én már építettem 4 részes poklot is.A Jézusé,csak egy részes volt.


A következő idézet,égy súlyos hamisítás,amit ide idéztél:

“Még ma velem leszel a Paradicsomban”.


Az eredeti szövegben nem szerepel a"még"kifejezés.Az,egy hamis fordítás!

Az eredeti görög szövegben,-és annak másolataiban-nincsennek szavakat elválasztó vesszők.Azt az utókor tette bele a fordításokba,ezzel az eredeti szöveg értelmét megváltoztatva.

A helyes fordítás így néz ki:

"És monda néki Jézus: Bizony mondom néked ma, velem leszel a paradicsomban."(Luk 23:43)

A "ma"kifejezés,utal jézus halála napjára,amellyel ígéretét nyomatékosítja,mintegy végrendeletét.

2017. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

#13!


A hozzászólásod "enyhén" problémás:


"Az eredeti görög szövegben,-és annak másolataiban-nincsennek szavakat elválasztó vesszők.Azt az utókor tette bele a fordításokba,ezzel az eredeti szöveg értelmét megváltoztatva.

A helyes fordítás így néz ki:

"És monda néki Jézus: Bizony mondom néked ma, velem leszel a paradicsomban."(Luk 23:43)"


Ecseteled, hogy hamis a keresztények fordítása, mert vesszőt tettek a ma szó elé, holott az eredetiben nincs központozás. Erre belinkelsz egy "helyes" fordítást, amiben ugyan úgy van vessző.


Kérdem én, ha nincs benne vessző eredetileg, te miért is tettél bele?

2017. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Kedves 4.Hsz!


A szövegkörnyezetből kiragadott mondat félremagyarázásának tipikus esete.


Az idézett egész bibliavers így néz ki:


"Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint; A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,A melyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, a melyben kevés, azaz nyolcz lélek tartatott meg víz által;A mi minket is megtart most képmás gyanánt, mint keresztség, a mi nem a test szenyjének lemosása, hanem jó lelkiismeret keresése Isten iránt, a Jézus Krisztus feltámadása által;A ki Istennek jobbján van, felmenvén a mennybe; a kinek alávettettek az angyalok, hatalmasságok és erők. "(1 Pt 3:18-22)


A tömlöc,a bűn,hamis elképzelések fogsága,melytől Krisztus evangéliuma tesz szabaddá.

2017. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

"A tömlöc,a bűn,hamis elképzelések fogsága,melytől Krisztus evangéliuma tesz szabaddá."


Ezt te írod, nem pedig a Biblia. Az idézett szöveg, még az általad linkelt gyatra fordításban sem jelent mást, amit te írtál, sehol nem szerepel benne. A következő mondat is azt támasztja alá, hogy itt rég meghaltakról van szó: "Ezek egykor engedetlenek voltak, amikor Noé idejében Isten türelmesen várt, amíg a bárka elkészült, amelyben csak néhányan, mindössze nyolcan menekültek meg, épp a víz által"


A következő részben pedig a keresztségről beszél, amit az özönvíz minden bűnt elmosó erejéhez hasonlít (annak előképe).


A különböző belemagyarázások helyett érdemes mindig a Bibliára hagyatkozni.

2017. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

14.Hsz!


Azért tettem vesszőt,mert ma már használunk vesszőt,amit,még a szöveg lejegyzésekor nem.


A jézusi igéret,csak úgy igaz értelmű,ha a vessző,a "ma"után van.(Jézus,csak hetek múlva nagypéntek után ment fel az Atyához.)

2017. ápr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 szp72 ***** válasza:
A "bizony mondom neked" egy elég gyakori szófordulat Jézusnál, sose tette hozzá a teljesen értelmetlen és felesleges "ma" szócskát. Nyilvánvaló, hogy aki beszél, az ma beszél, s nem tegnap vagy holnap.
2017. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

18.Hsz!


Ebben az esetben,nyilván ígérete megerőssítéseként használta a "ma"szót(ma,halálom óráján).

2017. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

nyílván azért...


Elég sok ígéretet mondott Jézus, hol használja bármelyik megerősítésére a "ma" szót?

2017. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!