Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy munkatársam kérdezte...

Egy munkatársam kérdezte tőlem: Ki teremtette Istent? A többi lent.

Figyelt kérdés

Azt válaszoltam neki, hogy az Ö esetében nem lehet szó teremtésről, hiszen a teremtés az csakis időben és térben jöhet létre. Mivel a tér és az idő is mint létező dolgok belőle fakadnak, ezért Ő a teremtés lehetősége felett áll, s ebből fakad, hogy Ő tértől és időtől független. Ezért is Örök. Vagyis, ahol a tér és az idő (ahol Ő van eredetileg) nem fejtheti ki hatását, ott nincs múlandóság, keletkezés, hanem csak a "van" van. "Vagyok, aki vagyok."


A munkatársam nem válaszolt, de arcán láttam, hogy kissé hitetlen a válaszommal kapcsolatban.


Ti mit válaszoltatok volna, ha a helyemben lettetek volna?



2017. ápr. 20. 23:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Sok esetben legjobb válasz,a visszakérdezés.


Ebben a témában,én visszakérdezném,hogy szerinte mit jelent a végtelen,az örök?

2017. ápr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A válaszod alapvetően teljesen kielégítő, még az én ateista szememmel is. Ha nem egészíted ki azzal, hogy Jézus az Atya tértől független jobbján ül, és hogy időtől függetlenül türelmes, és hasonló paradox dolgokkal, akkor ez eddig egy korrekt istenkép. Bizonyíthatatlan, cáfolhatatlan, és nem látok benne ellentmondást.
2017. ápr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon jó gondolat. Lehet valami a térben végtelen, de az a függőségi viszonyban lehetséges, hisz alapja a tér, de lehet valami végtelen tér nélkül is, amely független minden viszonyítási alaptól. Ez ezek szerint az időre is felállítható megállapítás. Vagyis az öröklét az a lét nélküli létből fakad. Vagyis az öröklét alapja az Örök. Önmagáé.
2017. ápr. 20. 23:40
 4/23 A kérdező kommentje:
Fentebb az első válaszolónak adtam választ. A másodiknak pedig köszönöm az őszinteséget. Egy ateista, aki elismeri az "istenképet",cáfolhatatlanul. Köszönöm.
2017. ápr. 20. 23:51
 5/23 szp72 ***** válasza:
63%

Ha világot Isten teremtette, akkor Istent ki teremtette?


Ez olyan, mintha valaki azt kérdezné:

Ha ezt a levelet tollal írták, akkor vajon a tollat mivel írták?


Az, hogy a világot Isten teremtette, ebből egyáltalán nem következik, hogy akkor őt is valaminek teremtenie kell. A létezésnek több oka lehet, egyik a teremtettség, a másik az örökkévalóság.


Mivel a létező csak létezőtől származhat, és a semmiből nem lesz semmi, ezért logikusan következik, hogy valaminek mindig is léteznie kellett, különben nem lenne semmi.


Az ateisták szerint ez az abszolút létező az anyag, a hívők szerint pedig az Isten. Számomra mindenesetre logikusabb, hogy a magasabb rendű létező hozza létre az alacsonyabbat s nem fordítva.


mivel az alacsonyabb rendű létező nem hozhat létre egy magasabb rendűt, ezért logikus, hogy az Isten teremtette az anyagot és az embert, nem pedig az

2017. ápr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 szp72 ***** válasza:
Utolsó két sor törlendő.
2017. ápr. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

Istent az ember teremtette abban az igényében, hogy megmagyarázza azokat a dolgokat, amikre egyébként nem talált magyarázatot.


Erre azért már a reneszánszban tett utalásokat némelyik nagyobb művész, pl. a Sistine-kápolna freskója látszólag azt ábrázolja, amint isten megteremti Ádámot. Valójában azonban isten és az angyalok egy emberi agy formájú térben vannak a festményen, ezzel jelképezve, hogy a kép valójában isten megteremtését ábrázolja.

2017. ápr. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 hollófernyiges ***** válasza:
54%
Lehet, hogy a kisördög, de Ozmium válaszában én látok egy jó adag szarkazmust is. A "bizonyíthatatlan, cáfolhatatlan" kifejezések nem azok, amit én egy gondolatmenetem mellett szívesen látok.
2017. ápr. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

"Ti mit válaszoltatok volna, ha a helyemben lettetek volna?"

Elég jól leírtad. Esetleg: [link]


"Ez olyan, mintha valaki azt kérdezné:

Ha ezt a levelet tollal írták, akkor vajon a tollat mivel írták? "

Ez jó, köszi!


"Mivel a létező csak létezőtől származhat, és a semmiből nem lesz semmi, ezért logikusan következik, hogy valaminek mindig is léteznie kellett, különben nem lenne semmi.


Az ateisták szerint ez az abszolút létező az anyag, a hívők szerint pedig az Isten. Számomra mindenesetre logikusabb, hogy a magasabb rendű létező hozza létre az alacsonyabbat s nem fordítva.


mivel az alacsonyabb rendű létező nem hozhat létre egy magasabb rendűt, ezért logikus, hogy az Isten teremtette az anyagot és az embert, nem pedig az"


Egyetértek. Az ateisták is belebotlanak néha a logikus következtetésekbe, így néha ők is kihoznak egy örökké létező elsőt. Ami náluk az anyag, vagy az energia, vagy néha a végtelen körkörösség. Mondjuk ez utóbbi logikai buborék ...

Nekik mindegy, hogy mi az örök, csak Isten ne legyen az, pláne ne a Biblia Istene

2017. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"mivel az alacsonyabb rendű létező nem hozhat létre egy magasabb rendűt"

Csak ez egyszerűen NEM IGAZ. Gondolj csak utána (bocsánatot kérek a hívőktől, de ehhez tényleg gondolkodni kell).


Ami pedig létezik, annak valahogyan létre kellett jönni.

Isten lehet, hogy megteremtette a MI téridőnket - de neki IS van egy saját ideje, és abban valahogyan ő létrejött.


Azt ugye tudod, hogy a legelső teremtőnek NINCSEN teremtője, tehát CSAK magától jöhetett létre, minden külső segítség nélkül?


Úgyhogy a válaszaid mind rosszak, keress jobbakat!

2017. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!