Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények mi a véleményetek...

Keresztények mi a véleményetek erről a versről?

Figyelt kérdés

Mostanában felvetődött bennem a kérdés hogy vajon miért van ez a nagy Mária imádat a katolikusoknál ill. h ez helyes-e?


Keresgélés során találtam egy oldalt aminek egyes részeivel hajlamos lennék egyetérteni de elég radikális hangnemet üt meg a végére.

[link]



A véleményetekre lennék kíváncsi h mennyire helytállóak az oldalon lévő következtetések ? Főleg úgy h burkoltan azt írja h maga keresztény egyház is egy nagy bálványimádás.


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 25. 18:40
1 2
 11/15 szp72 ***** válasza:

@ Esetleg ha tudnál egyetlen példát is hozni a Bibliából, ami alátámasztja ezt, hogy valaki halottakhoz imádkozzon?


Abban teljesen igazad van, hogy nincs ilyen ige. Olyan viszont van, hogy az élőket megkérik, hogy imádkozzanak. Ha viszont a meghaltak mégis élnek, s nem az alvilágban alszanak, akkor logikusan továbbra is tudnak imádkozni érettünk.


Az Újszövetség megírása idején még nem volt teljesen letisztázva a halottak sorsa. Miután biztossá vált, hogy a Krisztusban elhunytak valójában élnek, így ez a hagyomány is meghonosodott.

2017. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#7 Bizonyos emberek, próféták, apostolok már a világvége előtt felkerültek a mennybe. Én legalábbis úgy értelmezem.
2017. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Van-e olyan ember, akinek halhatatlan lelke van? Isten ezt mondta Ezékiel prófétának: „Annak a léleknek kell meghalnia, aki vétkezik” Ezékiel 18:4. Pál apostol ezt írta: „egy ember [Ádám] által lépett a világba a bűn, majd a bűn folyományaként a halál, és így a halál minden embernek osztályrésze lett, mert mindnyájan vétkeztek . . .” (Róma 5:12, Kat.). Ha minden ember vétkezik, akkor az a logikus következtetés, hogy minden lélek meghal.

Ez egy elterjedt tanítás Máriáról , hogy ő most a „Mennyek Királynője”. A Biblia sohasem nevezi így Máriát. Azt viszont feltárja, hogy különleges helyet foglal el Isten égi elrendezésében. Jézus beszélt arról, hogy a hűséges tanítványai között lesznek olyanok, akik vele együtt uralkodni fognak égi Királyságában (Lukács 22:28–30). Jézus felhatalmazza ezeket a választottakat, hogy ’papok legyenek a mi Istenünknek, és királyokként uralkodjanak a föld felett’ (Jelenések 5:10). A Biblia alapján egyértelműen levonhatjuk azt a következtetést, hogy Mária is azok között van, akik megkapták ezt a rendkívüli kiváltságot.

2017. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Abban teljesen igazad van, hogy nincs ilyen ige. Olyan viszont van, hogy az élőket megkérik, hogy imádkozzanak. Ha viszont a meghaltak mégis élnek, s nem az alvilágban alszanak, akkor logikusan továbbra is tudnak imádkozni érettünk."

Nem, egyáltalán nem logikus, mivel semmilyen bibliai alapja nincs. Olyat olvasol a Bibliában, hogy imádkoznak Ábrahám, Izsák és Jákób Istenéhez, de sohasem pl. Ábrahámhoz, Izsákhoz, vagy Jákóbhoz.


"Az Újszövetség megírása idején még nem volt teljesen letisztázva a halottak sorsa. Miután biztossá vált, hogy a Krisztusban elhunytak valójában élnek, így ez a hagyomány is meghonosodott."

Éppen az Újszövetség teszi teljesen egyértelművé a halottak sorsát. Jézus maga tette helyre a szaducceusokat, akik nem hittek a feltámadásban, amikor azt mondta, hogy Isten nem a halottaknak, hanem az élőknek az Istene (utalva az ószövetségi "Ábrahám, Izsák és Jákób Istenére"). Mégis nem olvasod egyszer sem, hogy Jézus bármilyen meghalt szenthez imádkozott volna, vagy akár a tanítványait erre buzdította volna. A tanítványait ellenben kérte, hogy imádkozzanak vele együtt. Óriási különbség van tehát az élők és a holtak között. Az, hogy a katolikus egyház kitalált egyéb hagyományokat, amik meghonosodtak, már más kérdés. De semmilyen igével nem lehet alátámasztani (és ez nyilván nem véletlen).

2017. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

" A Biblia sohasem nevezi így Máriát. Azt viszont feltárja, hogy különleges helyet foglal el Isten égi elrendezésében"

Hol is?


"Jézus beszélt arról, hogy a hűséges tanítványai között lesznek olyanok, akik vele együtt uralkodni fognak égi Királyságában (Lukács 22:28–30)"

Nem arról szól ez az ige, hogy "lesznek olyanok", hanem konkrétan a 12 tanítványához beszél, akikkel együtt töltötte az utolsó vacsorát (persze Júdás helyét más veszi át, de ez másik téma), Mária itt sehol sem volt:

"Ti vagytok azok, akik megmaradtatok velem kísértéseimben, és én rátok hagyom a királyságot, ahogyan az én Atyám rámhagyta azt; hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál az én országomban, és királyi székekbe ülve ítéljétek Izráel tizenkét törzsét."


" Jézus felhatalmazza ezeket a választottakat, hogy ’papok legyenek a mi Istenünknek, és királyokként uralkodjanak a föld felett’ (Jelenések 5:10). A Biblia alapján egyértelműen levonhatjuk azt a következtetést, hogy Mária is azok között van, akik megkapták ezt a rendkívüli kiváltságot."

Mint ahogyan mindenki megkapja ezt a rendkívüli kiváltságot, aki mindvégig kitart Jézus mellett. Ahogyan olvassuk más helyen is a Jelenések könyvében:

"Aki győz, és megtartja mindvégig az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányok felett,

hogy legeltesse őket vasvesszővel, törje őket össze, mint a cserépedényeket; ahogyan én is hatalmat kaptam erre az én Atyámtól"

"Aki győz, annak megadom, hogy velem együtt üljön az én trónusomon; mint ahogy én is győztem, és Atyámmal együtt ülök az ő trónusán."

Ez az ígéret mindenkire vonatkozik, aki győz. Tehát nyilván Máriára is. És miránk is.


Sehol nem olvasunk a Bibliában arról a különleges pozícióról, amit a katolikus egyház ajándékozott Máriának. Mária ugyanúgy meghalt, mint mások, és az elhunyt szentekkel együtt várja a feltámadást. Velünk együtt fog feltámadni. Az tény, hogy különleges személy volt a bűnösök között, nem véletlen, hogy Isten rábízta egyszülött Fiát. Abban is biztos vagyok, hogy az utolsó ítéletkor különleges jutalom várja, mert hűséges maradt a kemény próbák között is. De mindez nem támasztja alá, hogy helyes az, hogy a katolikus egyház szinte istenként imádja, a szobrait elhelyezik mindenhová, és imádkoznak hozzá. (Erről nem ő tehet, neki ehhez a bálványimádáshoz semmi köze.)

2017. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!