Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért esznek...

Keresztények miért esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
Biblia tiltja, mégis megeszik, még vallásos keresztények is.

2017. ápr. 12. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/345 anonim ***** válasza:
23%

Szia!


Azért ne általánosíts. Én például keresztényként több mint 25 éve nem eszek egyáltalán húst. :-)


Üdv. Péter

2017. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/345 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mindenki, de azért gondolom belátod hogy a keresztények nagy többsége megeszi.
2017. ápr. 12. 12:41
 3/345 anonim ***** válasza:
66%

Mert keresztények vagyunk, nem Izrael 12 törzse:)

De komolyan, az az izraeli törvények része volt. Ránk az Újszövetség vonatkozik:


1 Tim

4,1 A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben [2 Tim. 3,1. Júd. 1,14.] némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.


4,2 Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben.


4,3 A kik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, [Kol. 2,16.] melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot.


4,4 Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek [Tit. 1,15.] azzal;


4,5 Mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által.


Titusz

1,15 Minden [Róm. 14,20.23.] tiszta a tisztáknak: de a megfertőztetetteknek és hitetleneknek semmi sem tiszta; hanem megfertőztetett azoknak mind elméjök, mind lelkiismeretök.


Róma

14,20 Ne rontsd le az ételért az Isten munkáját. Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, a ki botránkozással eszi.


Hát ezért esszük

2017. ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/345 anonim ***** válasza:
11%
Mert fincsi?
2017. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/345 A kérdező kommentje:
3-as, végigolvastam de nem látom hol van feloldva a tilalom. Az Ószövetség egyértelműen tiltja a disznóhúst. Mikor lett megengedve?
2017. ápr. 12. 12:52
 6/345 anonim ***** válasza:
76%
Mikor lett megengedve? Nem kellett megengedni, hoszen nekünk soha nem is volt megtiltva. Ezt az állapotot úgy hívják, hogy az ember nem zsidó.
2017. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/345 anonim ***** válasza:
30%
Mi közöd hozzá, hogy ki mit eszik?
2017. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/345 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem tiltja. Én nem zsidó vagyok, hanem keresztény. Az, hogy vannak akik mindenféle zsidó parancsot betartanak, az az ő dolguk. Igaz, amikor ehhez kiforgatják a Bibliát, az nem szép dolog, de ezzel majd ők elszámolnak.
2017. ápr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/345 anonim ***** válasza:
71%

De látod Pál is tudta, hogy vannak ilyenek, ezért így írt erről:

Óvás a hamis tanítóktól

16 Senki el ne ítéljen titeket ételért és italért, ünnep, újhold vagy szombat miatt. Róm 14,1-6 ; Gal 4,3

hozzáadás a könyvjelzőkhöz

17 Hiszen ezek csak árnyékai az eljövendő Krisztusnak, aki a valóság. 18 Ne vegye el tőletek a versenydíjat az, aki alázatoskodásban és angyalok iránti tiszteletben tetszeleg, látomásaival foglalkozik, saját bölcsességétől ok nélkül felfuvalkodik, 19 de nem ragaszkodik a Főhöz: pedig ő tartja össze az egész testet inak és ízületek segítségével, és az őáltala növekszik Isten szerinti növekedéssel. Ef 4,16 20 Ha tehát Krisztussal meghaltatok a világ elemei számára, miért terhelitek magatokat olyan kötöttségekkel, amelyek csak az e világ szerint élőkre kötelezők: 21 „Ne nyúlj hozzá, ne ízleld meg, ne is érintsd!” 22 Azokról van itt szó, amik arra valók, hogy elfogyasztva megsemmisüljenek. Ezek csupán emberi parancsok és rendelések. Ézs 29,13 23 Ezeknek a megtartása a bölcsesség látszatát kelti ugyan a magunk csinálta kegyeskedés, az alázatoskodás és a test sanyargatása által, valójában azonban semmi értéke és haszna nincs, mert öntelt felfuvalkodottsághoz vezet. *

2017. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/345 A kérdező kommentje:

"Mert nem tiltja. Én nem zsidó vagyok, hanem keresztény"


Jézus is Zsidó volt, az nem zavar?

2017. ápr. 12. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!