Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen előnyöm származik...

Milyen előnyöm származik abból ha megtagadom Jézust imádni és Jehovához fordulok teljes szívemből és lelkemből?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekelnek a válaszok!

2017. ápr. 26. 23:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
Jt-k azért írjátok ki ennyire nyilvánvalóan és már már direkt átlátszóan a kamu kérdéseiteket hogy felhúzzátok az embereket, és azt mondhasátok hogy titeket üldöznek?
2017. ápr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Elnézést! Az én hibám...nem vagyok JT csak egy érdeklődő.
2017. ápr. 26. 23:36
 3/32 követ62 ***** válasza:
67%
Semmilyen. Sőt oda az üdvösséged.
2017. ápr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%
ha egy hülyeséget egy másik hülyeségre cserélsz ugyan olyan hülyeséget csinálsz
2017. ápr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Ez így hülye kérdés.

Aki az "előnyök" miatt csatlakozik egy valláshoz, az a pokolba kerül.

2017. ápr. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező.


Sajnos valamit nem értettél meg.

Jézust nem megtagadni kell. Ám az imádat az Atyjának jár és ezt maga Jézus is mindig kihangsúlyozta

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon.


Sajnos nem érted amit Isten elvár az emberektől.

Az imádat sosem volt azoké akiket Isten felhasznált a közvetítésre, Ő és az emberek között.

(Héberek 1:1, 2) 1 Az Isten, aki régen sokszor és sokféleképpen szólt ősatyáinkhoz a próféták által, 2 ezeknek a napoknak a végén egy Fiú által szólt hozzánk,. . .


Maga Jézus is rávilágított, hogy az Atyját kell imádni, nem Őt, Jézusnak engedelmességgel tartozunk, nem imádattal.

(János 4:23) . . .amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, . . .


Jehova azzal, hogy Jézust nevezte ki királynak, és közvetítőnek, azzal nem adta át az imádat jogát is senkinek, még a fiának sem.

ahogy régen is, nem a kinevezett prófétáknak vagy királyoknak mutattak be imádatot, mert Őket használta fel, hogy az embereket vezessék, a fia kinevezése által sem adta át az imádatot neki, és a fia nem is él ezzel vissza, ahogy írja a Biblia:


(Filippi 2:5, 6) . . ., 6 aki, noha Isten formájában létezett, nem foglalkozott az elbitorlás gondolatával, tudniillik azzal, hogy Istennel egyenlő legyen.


Ő nem egyenlő Istennel akinek az imádat jár.


Neki engedelmességgel tartozunk, s ezzel mutatunk be az Atyának imádatot.

Jézus pedig a Hű szolgát nevezte ki a javai főlé akiknek sáfárkodni kell a javai felett, az utolsó napokban, de a vezetés Jézusé, és ha a szolga osztálynak szót fogadunk, akkor Jézusnak engedelmeskedünk.


s ezzel is kimutatjuk az imádatunkat az Atya felé, mert az Atya ezt kívánja.

2017. ápr. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nem hülye a kérdés csak a fogalmazása félre érthető.


Kedves living witness nem akarom én megtagadni Jézust! Itt arra szerettem volna tenni a hangsúlyt,hogy az imádatot tagadnám meg tőle és ezután csakis Jehovához imádkoznék és nem Jézushoz.

Remélem, hogy így már jobban érthető.

2017. ápr. 27. 06:05
 8/32 pelgrim ***** válasza:
43%

Nem tudom mennyire őszinte a kérdés, ám legyen!

Három fontos dolog ezzel kapcsolatban:

1. Rossz úton jársz, ha a felekezeteket az előnyök miatt cserélgeted.

2. Jézust nem imádni kell, hanem tanítását komolyan venni.

3. Egy olyan valaki akit Jehovának neveznek nem létezik. Az ahonnan mi emberek, és minden más létező származik, nem egy valaki, az egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb... Azt sem imádni kell, hanem vele azonosulni.

2017. ápr. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, biztosra veszem, hogy tudod, hogy Jézus teremtett mindent, írja a Biblia. Tehát akkor te a saját teremtődet szeretnéd kispadra ültetni, és egy emberek által kitalált női nevet pedig imádni? Hajjaj...
2017. ápr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 imakommandós ***** válasza:
100%

Úgy látom nem csak JT válaszok érdekelnek.


Semmilyen előnyöd nem származik belőle, hanem csak hátrányod.

Kiesel a szövetségből, ugyanis az újszövetség legfontosabb Istentől adott rendtartása, hogy aki nem becsüli úgyanannyira a Fiút mint az Atyát, az nem tiszteli az Atyát sem. (Janos 5:23)

Ez azt jelenti, hogy ha valaki úgy érzi, hogy tiszteli Istent, de a szemében kissebb a Fiú méltósága mint az Atyáé, annak az Istentisztelete hiábavaló. Nincs kijelentése a Fiúról és így nincs üdvössége sem.

2017. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!