Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan​ lehet az Istent...

Hogyan​ lehet az Istent és az Isten Fiát meg ismerni hogy ha nem a Református egyházi keresztény Bibliábol tanulunk róluk?

Figyelt kérdés

Én Újjászületett Isten hívő vagyok. Csupán azért kérdezem mert vannak akik csak mese könyvnek nézik csak és őszintén nem úgy tűnik mintha komolyan vennék a Bibliát! De akkor hogyan​ akarják komolyan meg ismerni Őket ?

Például: Személyes tapasztalatok alapján.

Vagy a természet csodái által ami körülvesz bennünket Istennek köszönhetően!

Mást nem tudok.

Kort is írhattok.



2017. ápr. 28. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen, aki egyszer azt mondja,hogy megtért annak kell,hogy legyen személyes tapasztalata mert ha ez nem így van akkor valójában nem is tértél meg.

Én legalábbis ahány emberrel beszéltem és akik tanúság tételt tettek azoknak mind volt személyes tapasztalatuk megtérésükről.

Ha egyszer "megérint" az Úr az nem marad nyom nélkül.

Én ezt tudom mondani.

2017. ápr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sose emberek véleménye alapján ítéld meg és viszonyulj Isten szavához. Természetesen vannak jó teológiai leírásaik szinte minden egyháznak, de ha újjászületett hívő vagy, akkor megvan a keneted, hogy egyedül tanuld a Bibliát.


Az emberek sokszor az egyházi teológiából "ismerik" Istent, nem közvetlenül a Bibliából. Egy igaz teológia van, a páli teológia, és a többi apostol levelei

2017. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem egészen a Bibliától függ,nekem evangelizáltak és úgy ismertem meg,semmilyen Bibliát nem olvastam előtte.
2017. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A református Biblia csak a 16. században jelent meg, előtte 16 évszázadon át azt sem tudták mi az hogy református (mert nem létezett még). Még is megismerték az emberek Istent.
2017. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ember nem a Biblia által ismeri meg az élő Istent. Hanem Isten személyesen kinyilatkoztatja magát.


Hogyan? Úgy hogy elhiszem azt amit Jézusról írtak és mondtak, azaz, amiket saját magáról vallott. Ő az Isten Fia, a testben megjelent Isten, az Atya, Isten testi kinyilatkoztatása. Isten megjelent köztünk testben Jézus személyében. Jézusnak adatott minden hatalom, így a kegyelem és megbocsátás is.


Istent nem lehet könyv alapján vagy egy vallási tanítás alapján megismerni. Ez olyan, mintha valakiről olvasnánk valamit, de soha az életben nem találkoztunk vele. Valakit igazából megismerni csakis személyes úton lehetséges. Ha valakiről olvastunk is valamit, az még nem ismeret és nem is személyes kapcsolat. Csak is személyes kapcsolat útján lehet valakit megismerni.


Nem a vallásokhoz kell fordulni és nem is a könyvekhez, hanem imádságban személyesen Jézushoz. Ő pedig tudatni fogja velünk az Atya Isten akaratát.

2017. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!