Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény felekezethez...

Melyik keresztény felekezethez tartozok?

Figyelt kérdés
Mármint hitileg.Vannak,akik szerint pl.Jézus egyenlő Istennel,vannak,akik szerint Jézus Isten fia.Én az utóbbiak közé tartozok,szerintem Isten csak egy van,akinek ugyan van egy fia (Jézus),akit valahogy beleteremtett Máriába,vagy ilyesmi,de az ő fia.Viszont ő nem Isten,hanem a ,,segéde" úgymond.A Szentlélek pedig valami teljesen más dolog lehet,valami erő lehet,ami/aki segít Istennek és Jézusnak.Ezek alapján én melyik felekezethez,vagy ágazathoz tartozok?Soha nem tudtam :(.Köszönöm a segítségeteket!(Ha kell még valamilyen információ,hogy be tudjatok sorolni valamelyik felekezethez,kérdezzetek nyugodtan! :)

2017. ápr. 14. 18:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Minden keresztény felekezet szerint Jézus az Atyaisten Fia és nem teremtény. Azonban Jézus megkapott az Atyától minden hatalmat, általa, benne és érte lett teremtve minden. Ahogy Jézus, úgy a Szentlélek is Isten, külön személyek (tudat), de egy lényeg. Röviden a Szentháromság.
2017. ápr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Baptista keresztény vagyok, hiszek az Atyában, a Fiúban és a Szent Lélekben, és hogy ők mindhárman az egy Isten összetartozó személyei.
2017. ápr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Hopsz, ne haragudj, félreolvastam a kérdésed! Azt hittem minket kérdezel hogy melyik felekezethez tartozunk.

Ez esetben a válaszom vedd semmisnek nyugodtan :)

2017. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
0%
Ősmagyar napkereszténység
2017. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Ők mind a létezésünk felett állnak, tudom, hogy megnyugvást jelent, de nem lehet emberi skatulyákba rakni őket. Nem fiú, nem apa, nincs úgymond segéd. Hogy érthetné egy kör, hogy mi az a gömb?
2017. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Egyikőjüket sem helyezem emberi skatulyába.Mind a hárman az emberek felett vannak,ez nem kérdés.Viszont (szerintem) nem egyenlők Istennel.Jézus egyértelműen az emberek felett van(ahogy a Szentlélek is),de nem Isten,"csak" a fia.
2017. ápr. 14. 19:02
 7/35 követ62 ***** válasza:
16%
Ha még nem sulykolták beléd hol vagy, ne is törődj vele mi a nevük. Menekülj amilyen gyorsan tudsz!
2017. ápr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Isten mit mondott neked, mikor imában kérted erre a választ?

Amúgy csak egy kérdés: bár a Biblia leírja, hogy Jézus Isten, de ha ezt nem vesszük számításba és Jézus Isten fia, akkor hogyan lehet ember? Egy farkasból farkas lesz, a farkas fia. Medvéből medve, a medve fia. Emberből ember,az ember fia. Akkor Isten fia?

2017. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
19:54-es!Édesanyja viszont Mária,aki ember.
2017. ápr. 14. 20:23
 10/35 anonim ***** válasza:
Muszáj volt, hogy embertestben fizesse ki azt, amit neked kellett volna. De ki is az "apja"?
2017. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!